Weekend w Atenach

/Weekend w Atenach
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Weekend w Atenach

2023-02-08T13:48:14+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Grecja
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. Jeśli pozwolą na to godziny przelotów, w pierwszym i ostatnim dniu będzie realizowany program zwiedzania.
2-3. DZIEŃ
Śniadanie. Ateny – zwiedzanie miasta. Najważniejsze greckie zabytki starożytności – Wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny Partenos, Propylejami, Świątynią Ateny Nike oraz Erechtejonem; antyczna Agora – dawne miejsce spotkań; Teatr Dionizosa, gdzie swoje sztuki wystawiali m.in. Sofokles i Eurypides oraz gdzie miała miejsce premiera Antygony. Nowoczesne Muzeum Akropolu prezentujące bezcenne starożytne skarby. Centralna część miasta – Parlament i zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, ośmiokątna Wieża Wiatrów, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana oraz Stadion Kali Marmaro, gdzie odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Ogrody Królewskie z pawilonem, w którym w 2004 r. Polska podpisała akces do Unii Europejskiej. Wjazd kolejką na Wzgórze Likavitos – najwyższe z ateńskich wzgórz, z którego roztacza się piękny widok na miasto, biały kościółek Agios Georgios, kosmopolityczna dzielnica Kolonaki z licznymi butikami i restauracjami. Spacer przez biało-niebieską dzielnicę Anafiotika, która przypomina najpiękniejsze miasteczka na greckich wyspach. Plaka – rozrywkowa dzielnica miasta, tętniąca życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Urokliwa dzielnica Psiri, pełna knajpek i sklepików. Dzielnica Eksarchia, gdzie znajdują się neoklasycystyczne gmachy Akademii Ateńskiej, Uniwersytetu Ateńskiego i Biblioteki Narodowej. Monastiraki – tętniący życiem ateński bazar, znajdujący się tuż obok stanowisk archeologicznych. Dla chętnych wieczór grecki – kolacja z muzyką i pokazem greckich tańców (ok. 35 €, przy grupie min. 10 osób). W czasie zwiedzania będzie możliwość spróbowania greckich specjałów kulinarnych, np. szaszłyczków souvlaki (ok. 5 €) i greckiego gyrosu z sałatką choriatiki (ok. 5-7 €), słynnej moussaki – zapiekanego bakłażana (ok. 8 €), aromatycznej pieczonej jagnięciny (ok. 15 €) oraz piekielnie mocnej, podawanej na zimno kawy frappe (ok. 3 € w knajpce, ok. 1 € na wynos). W czasie zwiedzania – przerwa na posiłek (średnia cena obiadokolacji w restauracji w Atenach to ok. 15 €). Wieczorami powrót do hotelu i nocleg.
4. DZIEŃ
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazd autokarem na miejscu (klimatyzacja, wc, dvd), parkingi, opłaty drogowe, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-3 os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Weekend w Atenach Akropol    Weekend w Atenach Antyczny teatr    Weekend w Atenach Warta pod parlamentem

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Ateny, Akropol – fot. by edibejko, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1939113/

Pozostałe zdjęcia:
Akropol – fot. by Dias12, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-12044/
Antyczny teatr – fot. by stand4canada, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4513857/
Warta pod parlamentem – fot. by Nick115, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4396370/


 

 

 


Weekend w Atenach Białystok, Weekendy w Atenach Bydgoszcz, Weekend w Atenach Elbląg, Weekend w Atenach Gdańsk, Weekend w Atenach Gorzów Wielkopolski, Weekendy w Atenach Katowice, Weekend w Atenach Kielce, Weekendy w Atenach Kraków, Weekend w Atenach Lublin, Weekendy w Atenach Łódź, Weekendy w Atenach Olsztyn, Weekend w Atenach Opole, Weekend w Atenach Poznań, Weekendy w Atenach Rzeszów, Weekend w Atenach Szczecin, Weekendy w Atenach Toruń, Weekendy w Atenach Warszawa, Weekendy w Atenach Wrocław, Weekendy w Atenach Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.