Weekend w Ziemi Świętej

/Weekend w Ziemi Świętej
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Weekend w Ziemi Świętej

2023-07-17T13:05:21+00:00
Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Izrael
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Tel Avivu. Obiad w porze kolacji. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, gdzie nawiedzimy niewielkie sanktuarium w kształcie namiotu pasterskiego oraz zobaczymy w jakich grotach żyli wraz ze swoją trzodą – pasterze. Następnie udamy się do miejsca narodzenia Chrystusa, gdzie jest najstarszy na świecie czynny kościół – Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Nawiedzimy też wybudowany obok kościół św. Katarzyny i pobliską Grotę Mleczną. Dalej przejazd do Jerozolimy, gdzie wjedziemy na szczyt Góry Oliwnej skąd będziemy oglądać przepiękną panoramę na Stare Miasto usytuowane po drugiej stronie Doliny Cedronu. Następnie wejdziemy jedną z ośmiu bram za mury Starego Miasta i przejdziemy Drogą Krzyżową, czyli Via Dolorosa aż do Bazyliki Grobu Pańskiego nawiedzając Grób Pański oraz Golgotę. Czas wolny na osobistą modlitwie. Po modlitwie udamy się pod słynną Ścianę Płaczu i wyjdziemy ze Starego Miasta przez Bramą Gnojną. Powrót do Betlejem, obiad w porze kolacji, nocleg. Fakultatywnie zwiedzanie Jerozolimy nocą a zwłaszcza Dzielnicę Ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim (ok. 25 USD/os).
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na pustynię, gdzie zobaczymy wadi, czyli wyschnięte koryta rzek okresowych aż do najstarszego miasta na świecie – Jerycha, gdzie będziemy podziwiać sykomorę Zacheusza i Górę Kuszenia. Jerycho słynie również z najwspanialszych daktyli, owoców i warzyw a także z kosmetyków z minerałów z Morza Martwego. Czas na zakupy. Następnie czas wolny na pławienie się w błocie i słonych wodach Morza Martwego. Przejazd nad największy akwen wody słodkiej na Bliskim Wschodzie – Jezioro Galilejskie, zwane też Tyberiadzkim czy z hebrajskiego Kinneret. Na miejscu nawiedzimy Górę Ośmiu Błogosławieństw skąd rozpościera się przepiękny widok na jezioro i okolice, Kościół Rozmnożenia Ryb i Chleba oraz Prymatu Piotra w Dolinie Tabha a także Kafarnaum – miasto Chrystusa, gdzie zatrzymywał się w domu u swojego przyjaciela – św. Piotra i nauczał w Synagodze. Przepłynięcie łodzią po jeziorze. Możliwość skosztowania ryby św. Piotra (ok. 20 USD za porcję z ziemniakami, barem sałatkowym, deserem i kawą). Obiad w porze kolacji. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Nazaretu, gdzie nawiedzimy największe w Ziemi Świętej Sanktuarium – Bazylikę Zwiastowania. Zobaczymy również Kościół św. Józefa, zwanym też Kościołem Żywiciela. Następnie przejazd do Kani Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa, gdzie pary małżeńskie będą miały możliwość odnowić przyrzeczenia małżeńskie, a każdy dokonać zakupu wina. Dalej pojedziemy do Galilei Zachodniej – trzeciego co do wielkości miasta w Izraelu, położonej na cyplu – Hajfy. Podjedziemy na Górę Karmel do klasztoru Karmelitów – Stella Maris. Następnie wjedziemy na punkt widokowy, gdzie możemy podziwiać przepiękną panoramę rozciągniętą na zboczach Karmelu – Hajfę, od strony zatoki. Zobaczymy też wspaniałe ogrody Bahajów. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy wspaniale zachowany akwedukt z czasów rzymskich, wybudowany jeszcze przez Heroda Wielkiego. Transfer na lotnisko w Tel Aviv i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazdy autokarem w Izraelu, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów w tym rejsu łodzią po Jeziorze Galilejskim, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Morze Martwe, Izrael – fot. by Regina Shanklin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2084451/


 

 


Weekend w Ziemi Świętej Białystok, Weekend w Ziemi Świętej Bydgoszcz, Weekend w Ziemi Świętej Elbląg, Weekend w Ziemi Świętej Gdańsk, Weekend w Ziemi Świętej Katowice, Weekend w Ziemi Świętej Kielce, Weekend w Ziemi Świętej Kraków, Weekend w Ziemi Świętej Lublin, Weekend w Ziemi Świętej Olsztyn, Weekend w Ziemi Świętej Poznań, Weekend w Ziemi Świętej Rzeszów, Weekend w Ziemi Świętej Szczecin, Weekend w Ziemi Świętej Warszawa, Weekend w Ziemi Świętej Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.