Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

/Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo

2022-01-12T13:10:14+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zapraszamy na wycieczki rowerowe po Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. W naszej ofercie oferujemy usługi dedykowane Turystom rowerowym.

Informacja dla Turystów.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo to najbardziej spektakularny projekt rowerowy, jaki do tej pory zrealizowano w Polsce. To ponad 2000 km specjalnie wytyczonej trasy (trasa główna 1887,5 km, trasy łącznikowe i boczne: łącznie 192 kilometry), którą od początku do końca przygotowano po to, aby dawała radość podróżowania i poznawania. Szlak wiedzie przez pięć województw wschodniej Polski (warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie). Już samo poznanie każdego z nich z osobna stanowi niezwykłe doświadczenie, a poznanie ich wszystkich zdaje się być jak czytanie wspaniałej baśni.

Przygodę na szlaku możesz rozpocząć w dowolnym punkcie. Możesz podróżować samodzielnie, z rodziną bądź z przyjaciółmi. Możesz jechać z północy na południe albo z południa na północ. Zacząć na krańcach owej trasy albo gdzieś w jej środku, wybierając, to co Cię fascynuje. Green Velo pokazuje piękno Polski Wschodniej w najlepszym wydaniu. Z paletą barw, zapachów i smaków, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Wyrusz zatem w Polskę! Zasmakuj jej. I pozwól się oczarować.

Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, spójnie oznakowanym szlakiem rowerowym w Polsce. Przebiega głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów, przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (397 km), podlaskiego (598 km), lubelskiego (414 km), podkarpackiego (459 km) i świętokrzyskiego (210 km). Niemal 580 km (29% długości trasy) stanowią odcinki prowadzące przez tereny leśne, a 180 km (9% długości trasy) przypada na doliny rzek.

Około 300 kilometrów trasy stanowią nowe i przebudowane drogi rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe, a blisko 150 kilometrów to wyremontowane drogi gruntowe. Powstało lub wyremontowane zostało ponad 30 mostów i kładek, przebudowie uległo ponad 20 kluczowych skrzyżowań. Na trasie wybudowanych zostało 228 MOR-ów, czyli Miejsc Obsługi Rowerzystów, wyposażonych w stojaki, wiaty i ławki oraz kosze na śmieci i tablice informacyjne. Rozmach inwestycji obrazuje zakładka „Szlak w liczbach”.

Wyjątkowość i różnorodność regionów, przez które prowadzi szlak, podkreślają atrakcje turystyczne, zarówno te usytuowane bezpośrednio na trasie, jak i te znajdujące się na obszarze 20-kilometrowego „korytarza” po obu stronach trasy. Są wśród nich liczne zabytki stanowiące ważną część polskiego dziedzictwa kulturowego, m.in. katedra we Fromborku, zamek w Lidzbarku Warmińskim, kompleks klasztorny w Supraślu, dawne żydowskie miasteczka Tykocin i Leżajsk, miasta Chełm, Włodawa i Szczebrzeszyn znane ze swego wielokulturowego dziedzictwa, nadbużańskie sanktuaria różnych wyznań w Kostomłotach, Kodniu i Jabłecznej, starówka w Przemyślu, zamek w Łańcucie, średniowieczne miasto Sandomierz czy ruiny renesansowego zamku w Ujeździe.

OFERUJEMY:
bezpieczne i nieodpłatne miejsce na przechowanie rowerów,

– pomieszczenie pozwalające przygotować się do kolejnego etapu np. wysuszyć ubrania,
– narzędzia do wykonania podstawowych napraw np. klucze imbusowe, płaskie, śrubokręty, łatki oraz pompki rowerowe,
– usługę transportu osób, pojazdów oraz rowerów – cena ustalana indywidualnie,
– wycieczki rowerowe w okolicy z przewodnikiem rowerowym,
– wypożyczenie rowerów.

WAŻNE INFORMACJE:
– organizator nie ponosi odpowiedzialności za zmiany w cenach biletów wstępu,
– godziny rozpoczęcia i zakończenia wycieczki mogą być zmienione,
– osoby uprawnione do zniżek muszą posiadać legitymację szkolną, studencką lub kartę EURO 26, ISIC a w przypadku emerytów i rencistów odpowiedni dokument,
– wycieczki organizowane są przy frekwencji minimum 6 osób. W przypadku nie zebrania minimalnej ilości osób zastrzega się możliwość odwołania wycieczki minimum na dzień przed wyjazdem.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. By Marek Kamm, MOSiR Elbląg

 

 


Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Białystok, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Elbląg, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Gdańsk, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Katowice, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Kielce, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Kraków, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Lublin, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Łódź, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Olsztyn, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Opole, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Poznań, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Rzeszów, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Szczecin, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Toruń, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Warszawa, Wycieczka rowerowa Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.