Wycieczka Armenia i Gruzja

/Wycieczka Armenia i Gruzja
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Armenia i Gruzja

2023-07-17T12:46:02+00:00
Ilość dni: 11 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie o godzinie 20:30, hala odlotów stanowisko PLL LOT.

Warszawa, wylot o godz. 22:50. Możliwość zorganizowania dojazdu autokarem na i z lotniska.
Cena uzależniona od ilości osób.
2. DZIEŃ
Przylot do Erewania o godzinie 4:25 (+) 1h lokalnego czasu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na regenerację po locie. Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wizyta na Kaskadach – ogromnych schodach na stoku wzgórza w centrum miasta, będących jednocześnie parkiem i galerią sztuki pod gołym niebem. Spacer przez centrum Erewania. Zwiedzanie Muzeum Narodowego – zapoznanie się burzliwą historią Armenii. Wyjazd do antycznej świątyni Garni i wykutego w skałach klasztoru Geghard. Powrót do Erewania na obiad w porze kolacji. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd z Erewania. Wizyta w klasztorze Chor Wirap – miejsca leżącego u podnóża legendarnej góry Ararat. Jest to też miejsce związane z chrztem Armenii w IV wieku przez św. Grzegorza Oświeciciela. Stało się to 301 roku, a Armenia pierwszym państwem na świecie oficjalnie wyznającym chrześcijaństwo. Wyjazd do doliny Areni najsłynniejszego regionu winiarskiego Armenii. Degustacja win u miejscowych gospodarzy. Zwiedzanie monastyru Norawank i prehistorycznej jaskini sprzed ponad 6000 lat. Wieczorem przyjazd do miejscowości Jeghegnadzor w środkowej Armenii. Obiad w porze kolacji  u lokalnego producenta wina połączony z degustacją. Przejazd do miejscowości Goris na południu Armenii. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wizyta w monastyrze Tatew, w średniowieczu jednym z największych ognisk życia intelektualnego i religijnego w Armenii.  „Lot” jedną z najdłuższych na świecie kolejek linowych – ponad 5 km na jednej linie. Zwiedzanie kamiennego kręgu Karahundż (inaczej Zorac Karer) – „ormiańskiego Stonehenge”, który był najprawdopodobniej prehistorycznym obserwatorium astronomicznym. Powrót do Erewania. Czas na zakupy na targu żywności – szuce.Obiad w porze kolacji w restauracji z muzyką na żywo w Erewaniu. Dla chętnych późnym wieczorem możliwość podziwiania pokazu tańczących fontann w centrum Erewania. Nocleg
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Degustacja koniaku w jednej ze słynnych miejscowych wytwórni połączona ze zwiedzaniem zakładu produkcyjnego. Zwiedzanie katedry w Eczmiadzinie – siedzibie głowy Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego oraz ruin katedry Zwartnoc, kiedyś jednej z największych budowli świata. Przejazd do miejscowości Gyumri. Obiad w porze kolacji. Nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przekroczenie granicy ormiańsko-gruzińskiej. Zwiedzanie skalnego miasta Wardzia związanego z wielką królową i świętą lokalnego kościoła – Tamar, najwybitniejszym władcą Gruzji. Przejazd do prehistorycznej twierdzy Saro sprzed ponad 3000 lat położonej na szczycie skalistego kanionu rzeki Mtkwari. Przejazd do miejscowości Achalcyche, zwiedzanie turecko-gruzińskiego zamku Rabat. Obiad w porze kolacji. Nocleg.
7.
DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do słynnego uzdrowiska Borżomi. Krótki spacer po parku zdrojowym, degustacja leczniczej wody. Możliwość zakupu oryginalnych leczniczych przetworów z szyszek, słodyczy, etc. Wyjazd  w kierunku gór Kaukazu Wielkiego trasą,którą Rosjanie w XIX wieku nazwali „gruzińską drogą wojenną”. Prowadzi wśród monumentalnych krajobrazów aż przez sam grzbiet Kaukazu, przez przełęcz Dżwari (2395m). Na trasie przejazdu zwiedzanie XVII-wiecznego zamku Ananuri nad turkusowym Zalewem Żinwali. Postój na platformie widokowej w okolicach przełęczy Dżwari  i przy źródłach naturalnych wód mineralnych„gruzińskie Pamukkale”. Przyjazd do osady Stepancminda leżącej u podnóża śnieżnej góry Kazbek (5047m). Obiad w porze kolacji i nocleg w lokalnym pensjonacie.
8. DZIEŃ
Rano przed śniadaniem przy dobrej widoczności krótka wyprawa autami terenowymi do klasztoru Cminda Sameba położonego na wysokości 2200 metrów u stóp Kazbeku. Powrót do pensjonatu na śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Powrót przez Kaukaz Wielki do centralnej części Gruzji. Zwiedzanie Mcchety i okolic – starożytnej stolicy i miejsca chrztu Gruzji w IV wieku z rąk św. Nino. Zobaczymy tu m. in. klasztor Samtawro gdzie leży pochowana para królewska – Mirian i Nana z IV wieku oraz szczątki współcześnie żyjącego mistyka, św. Gabriela. Pojedziemy też do monastyru Szio Mgvime, związanego z działalnością tzw. Ojców Syryjskich, którzy w VI wieku rozwijali w Gruzji ruch monastyczny i umacniali chrześcijaństwo we wschodniej części kraju. Na koniec w Mcchecie zwiedzimy  ogromną katedrę Sweticchoweli, duchowe serce kraju, gdzie  znajdują się m.in. relikwie św. Andrzeja Apostoła i sarkofag z szatą Chrystusa,  groby królów Gruzji, , etc. Czas wolny na bazarze na starym mieście w Mcchecie. Pod wieczór przejazd na wzgórze im. św. Krzyża, górujące nad Mcchetą. Znajduje się tu monastyr z VI wieku, można też podziwiać widok na starą stolicę, leżącą w widłach dwóch rzek. Przejazd do Tbilisi. Obiad w porze kolacji z muzyką i pokazem tańców regionalnych w lokalnej restauracji. Nocleg
9. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd reprezentacyjną aleją Rustawelego pełną monumentalnych budynków z XIX wieku. Wizyta Muzeum Narodowym z bogatą kolekcją starożytnych skarbów ze złota. Spacer  na tzw. Suchy Most, największym pchlim targu w Tbilisi, obok którego znajduje się deptak z urokliwymi knajpkami. Msza Święta w kościele katolickim prowadzonym przez polskich księży. Tzw. „polski kościół” pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła to centrum życia katolickiego i polonijnego już od XIX wieku. Obiadokolacja w pobliskiej restauracji. Popołudniem zwiedzanie centrum starego miasta, m. in. Świątyni Anczischati, tj. najstarszej budowli w mieście pochodzącej z VI wieku, zaułku z artystyczną krzywą wieżą. Przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala. Spacer po sercu starego miasta – dzielnicy łaźni siarkowych i wąwozie z wodospadem otoczonym pięknymi kamieniczkami. Obiad w porze kolacji  w lokalnej restauracji. Nocleg w Tbilisi.
10. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wykwaterowanie z hotelu – wieczorem nie ma już noclegu w hotelu. Przejazd do regionu Kachetii – doliny będącej światową kolebką winiarstwa. Wizyta w wytwórniach i podziemnych magazynach wina. Dwie darmowe degustacje, możliwość zakupu lokalnych trunków w korzystnych cenach. Zwiedzanie monastyru Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, patronka Gruzji. Transfer do miasteczka Signagi, nazywanego „gruzińską Toskanią” i miastem miłości. Spacer po wielkich murach obronnych i starym mieście. Obiad w porze kolacji w formie tradycyjnej gruzińskiej uczty z toastami, muzyką na żywo i kaukaskimi tańcami. Prowadzić go będzie lokalny wodzirej – tamada.

Około północy wyjazd na lotnisko.
11. DZIEŃ
Około godziny 3 nad ranem przyjazd na lotnisko, odprawa wylot do Polski o godz. 5:20.

Warszawa, przylot 7:20. Pożegnanie Uczestników pielgrzymki.

Dodatkowa informacja:
Program może być realizowany jako typowa wycieczka lub pielgrzymka (opieka duchowa.
Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia).

ŚWIADCZENIA: (wszystko w cenie) bilet lotniczy wg oferty (bagaż podręczy 1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg), przejazdy autokarem w Armenii i Gruzji, zakwaterowanie w hotelach 3* oraz pensjonacie w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje – dodatkowo z winem i z muzyką co najmniej 2 x Armenia i 2 x Gruzja), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie (ok. 250 Euro)

WAŻNE!
Obywatele RP, wjazd do Armenii tylko i wyłącznie z ważnym paszportem. Na terenie Armenii można przebywać do ostatniego dnia terminu ważności paszportu. Można przebywać do 180 dni w ciągu roku i są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz.
Obywatele RP, wjazd do Gruzji z ważnym paszportem lub dowodem osobistym min 6 m-cy od daty wyjazdu z Gruzji.
Można przebywać do 365 dni w ciągu roku i są zwolnieni z obowiązku posiadania wiz.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Noravank Armenia – fot. by Denis Streltsov, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-4657561/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.