Bydgoszcz w dwa dni

/Bydgoszcz w dwa dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Bydgoszcz w dwa dni

2023-02-08T15:17:37+00:00
Ilość dni: 2 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Muzycznej, jest to jedno z najciekawszych założeń urbanistycznych miasta, a jednocześnie jeden z najbardziej urokliwych i spokojnych zakątków Bydgoszczy. Centralnym punktem dzielnicy jest rozległy, zrewitalizowany w 2015 roku, Park im. Jana Kochanowskiego, pełen rzeźb przedstawiających wybitnych kompozytorów (m.in. F. Chopina, I. Paderewskiego, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, G. Bacewicz). Dzielnica Muzyczna to także Teatr Polski wraz z jednym z symboli miasta, rzeźbą „Łuczniczki” dłuta F. Lepckego (1910 r.). W sąsiedztwie parku znajduje się kilka wybitnych przykładów secesji w postaci doskonałych willi i kamienic zaprojektowanych przez wybitnych ówczesnych architektów oraz ciekawa fontanna ze sterowanymi elektronicznie dyszami w rytm muzyki. Następnie dalszy spacer, podczas którego odkryjemy pięknie odrestaurowaną Wyspę Młyńską, okolice Opery, Wenecję Bydgoską, Stary Rynek, ulicę Długą, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę, barka Lemara. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Wodociągów i wejście na Wieżę Ciśnień. Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie utwierdzimy się w przekonaniu w jak luksusowych czasach żyjemy. Następnie zwiedzanie Muzeum Pieniądza, które mieści się w kamienicy z przełomu XVIII i XIX wieku, o cechach klasycyzującego, późnego baroku. Została wzniesiona przypuszczalnie na miejscu jednego z obiektów dawnej Mennicy bydgoskiej, do 1996 roku pełniąc funkcję domu mieszkalnego dla pracowników administracji młynów. W 1945 roku stała się własnością Skarbu Państwa, a w latach 90. XX wieku została przejęta przez Miasto Bydgoszcz. W 2009 roku, po pracach remontowo-odtworzeniowych, kamienica została przekazana w użytkowanie Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskie­go w Bydgoszczy, z przeznaczeniem na Europejskie Centrum Pieniądza. Dalej Dom Leona Wyczółkowskiego. Budynek powstał w latach 1899-1902 jako obiekt mieszkalny dla członków zarządu Młynów Rothera. W 1994 roku stał się własnością Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Mieściły się tutaj działy Numizmatyki, Grafiki i Inwentaryzacji oraz pracownie fotograficzna i konserwacji, a w przyległym budynku gospodarczym pracownia plastyczna. Obecnie prezentowana jest stała ekspozycja twórczości Leona Wyczółkowskiego. Powrót do miejsca zbiórki.

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
Spektakl w Operze,
Bydgoskie Centrum Sztuki,
Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl,
Sopocki Dom Aukcyjny Bydgoszcz,
Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) – MOB,
Muzeum Fotografii,
Muzeum Wojsk Lądowych,
Muzeum Kanału Bydgoskiego.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os. wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Bydgoszcz – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904093/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.