Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne, Wycieczki weekendowe Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Bydgoszczy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Dzielnicy Muzycznej, jest to jedno z najciekawszych założeń urbanistycznych miasta, a jednocześnie jeden z najbardziej urokliwych i spokojnych zakątków Bydgoszczy. Centralnym punktem dzielnicy jest rozległy, zrewitalizowany w 2015 roku, Park im. Jana Kochanowskiego, pełen rzeźb przedstawiających wybitnych kompozytorów (m.in. F. Chopina, I. Paderewskiego, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, G. Bacewicz). Dzielnica Muzyczna to także Teatr Polski wraz z jednym z symboli miasta, rzeźbą „Łuczniczki” dłuta F. Lepckego (1910 r.). W sąsiedztwie parku znajduje się kilka wybitnych przykładów secesji w postaci doskonałych willi i kamienic zaprojektowanych przez wybitnych ówczesnych architektów oraz ciekawa fontanna ze sterowanymi elektronicznie dyszami w rytm muzyki. Następnie dalszy spacer, podczas którego odkryjemy pięknie odrestaurowaną Wyspę Młyńską, okolice Opery, Wenecję Bydgoską, Stary Rynek, ulicę Długą, Stary Port ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę, barka Lemara. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Wodociągów i wejście na Wieżę Ciśnień. Wizyta w jedynym w Polsce Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie utwierdzimy się w przekonaniu w jak luksusowych czasach żyjemy. Następnie zwiedzanie Muzeum Pieniądza, które mieści się w kamienicy z przełomu XVIII i XIX wieku, o cechach klasycyzującego, późnego baroku. Została wzniesiona przypuszczalnie na miejscu jednego z obiektów dawnej Mennicy bydgoskiej, do 1996 roku pełniąc funkcję domu mieszkalnego dla pracowników administracji młynów. W 1945 roku stała się własnością Skarbu Państwa, a w latach 90. XX wieku została przejęta przez Miasto Bydgoszcz. W 2009 roku, po pracach remontowo-odtworzeniowych, kamienica została przekazana w użytkowanie Muzeum Okręgowemu im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, z przeznaczeniem na Europejskie Centrum Pieniądza. Dalej Dom Leona Wyczółkowskiego. Budynek powstał w latach 1899-1902 jako obiekt mieszkalny dla członków zarządu Młynów Rothera. W 1994 roku stał się własnością Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Mieściły się tutaj działy Numizmatyki, Grafiki i Inwentaryzacji oraz pracownie fotograficzna i konserwacji, a w przyległym budynku gospodarczym pracownia plastyczna. Obecnie prezentowana jest stała ekspozycja twórczości Leona Wyczółkowskiego. Powrót do miejsca zbiórki.
Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
Spektakl w Operze,
Bydgoskie Centrum Sztuki,
Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl,
Sopocki Dom Aukcyjny Bydgoszcz,
Galeria Sztuki Nowoczesnej (Czerwony Spichrz) – MOB,
Muzeum Fotografii,
Muzeum Wojsk Lądowych,
Muzeum Kanału Bydgoskiego.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os. wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Bydgoszcz – fot. by WikimediaImages, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-904093/