Serbia – Macedonia – Albania – Bośnia i Hercegowina

/Serbia – Macedonia – Albania – Bośnia i Hercegowina
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Serbia – Macedonia – Albania – Bośnia i Hercegowina

2023-02-08T16:13:49+00:00
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ 
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd przez Słowację i Węgry. Przyjazd do Miszkolc Topolce, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Wieczorny relaks i kąpiele w kompleksie basenów termalnych. Nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Nowy Sad – Serbia, zobaczymy najbardziej znaną atrakcję turystyczną twierdzę Petrovaradin z XVI – XVIII w oraz zabytkową dzielnicę miasta Stari Grad. Znajduje się tam wiele zabytkowych świątyń prawosławnych, katolickich, greckokatolickich, ewangelickich i innych, a także synagoga. Przez Serbów Nowy Sad jest często nazywany Serbskimi Atenami. Przyjazd do Belgradu, Belgrad – stolica Serbii, gdzie na trasie przejazdu zobaczymy górującą nad miastem dwustumetrową Avala TV Tower, znany deptak Knez Mihailova i okolice, Parlament Serbii, cerkiew św. Sawy – największa cerkiew prawosławna na świecie, którą zwiedzimy, Stary Pałac w Belgradzie dynastii Obrenoviciów, twierdzę Kalemegdan przy ujściu Sawy do Dunaju, grób mauzoleum Josipa Broz Tito o nazwie Kuća Cveća (Dom Kwiatów) w pobliżu wzgórz Topčider i Košutnjak, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Zwiedzimy Park Archeologiczny Viminacium. W wyrobisku kopalni węgla Drmno k. Kostolac znaleziono szkielet mamuta sprzed ponad miliona lat, obecnie – Mammoth Park oraz zobaczymy wiele innych cennych eksponatów z okresu rzymskiego. Następnie przejazd do stolicy Macedonii – Skopje, wieczorne zwiedzanie miasta. Stare i Nowe Miasto połączone Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Wizyta w Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Ochrydu – Macedonia ,zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora.  Zakwaterowanie w hotelu. Jezioro Ochrydzkie jest rozdzielone granicą między Albanię i Macedonię, wraz z otaczającym je regionem figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1979 roku. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Tirany, zwiedzanie stolicy Albanii. Spacer rozpoczniemy od Placu Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie reżimu komunistycznego. Przyjazd do Durres lub okolicy, które położone jest nad Adriatykiem. Miasto jest najważniejszym albańskim ośrodkiem turystyki i drugim co do wielkości miastem w Albanii. Elitarne miasto tętni życiem w ciągu dnia i nocy…. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na kąpiele morskie i słoneczne – leżing, smażing & plażing. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Durres – cały dzień przeznaczony na wypoczynek i rekreację – leżing, smażing & plażing. Kąpiele morskie i słoneczne. Obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych Durres nocą – city Tour
7. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd kolejką wąskotorową Sarganską Osmicę (ósemkę). Kolejka kursuje na trasie Mokra Gora – Sargan Vitasi i  musi pokonać 300 metrową różnicę poziomu i 13,5 km serpentyn tak zakręconych, że w jednym miejscu osiągają kształt cyfry 8. Niezliczoną ilość zakrętów uzupełniają 22 tunele i 10 mostów. Kolejka, góry Tara stały się plenerem filmu Emira Kusturicy – Życie jest cudem. Przejazd do Sarajewa, Bośnia i Hercegowina. Sarajewo – stolica Bośni i Hercegowiny, założona przez Turków Osmańskich. W 1914 r. miejsce zabójstwa arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Odbyły się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984. Sarajewo, to sama esencja Bałkanów. Zobaczymy miasto, w którym katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują ze sobą od wieków. Współczesną ciekawostką jest m.in. tunel zbudowany podczas oblężenia Sarajewa. Miał około 800 m długości i 1,5 m wysokości. Szacuje się, że w czasie jego użytkowania przeszło nim milion osób. Inwestycja pozwoliła na dostawy żywności i pomocy humanitarnej w tym również broni pomimo embarga. Zwiedzimy niezwykłe muzeum – fragment tunelu, dzięki któremu miasto przetrwało oblężenie w latach 1992-1995. Obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w stronę Polski. Nocleg tranzytowy Muszyna Złockie, obiad w porze kolacji, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Krynica Zdrój, spacer po mieście. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, opłaty drogowe, parkingi, noclegi w hotelu 2/3* w pok. 2-os., taksa klimatyczna, wyżywienie wg oferty (woda do obiadu), pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, lokalni przewodnicy dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Proszę o zabranie strojów kąpielowych. Planowane „wisienki na torcie …”

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Albanii     Wycieczka do Albanii     Wycieczka do Albanii

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Belgrad – fot. by charma, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1348159/

Pozostałe zdjęcia:
Skopje, fontanna pomnik – fot. by ExplorerBob, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2540966/
Plaushnik – fot. by SuzyG, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1391215/
Sarajewo – fot. by Websi, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-189572/

 

 


Wycieczka do Albanii Białystok, Wycieczka do Albanii  Bydgoszcz, Wycieczka do Albanii Elbląg,  Wycieczka do Albanii Gdańsk, Wycieczka do Albanii Katowice, Wycieczka do Albanii Kielce, Wycieczka do Albanii Kraków, Wycieczka do Albanii Lublin, Wycieczka do Albanii Łódź, Wycieczka do Albanii Olsztyn, Wycieczka do Albanii Poznań, Wycieczka do Albanii Rzeszów, Wycieczka do Albanii Szczecin, Wycieczka do Albanii Warszawa, Wycieczka do Albanii Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.