Egipt – rejs po Nilu

/Egipt – rejs po Nilu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Egipt – rejs po Nilu

2023-02-08T13:46:24+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Egipt
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Poznaj z nami urokliwy Egipt – rejs po Nilu. Wycieczka do Egiptu.

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie suchego prowiantu. Wyjazd do Luksoru, czyli starożytnych Teb „miasta o stu bramach”. Teby, podzielone Nilem na „miasto żywych” i „miasto umarłych”, były sanktuarium trójcy bóstw: Amona, Mut i Chonsu (Świątynia w Karnaku). Przejazd do tzw. Doliny Królów na zachodnim brzegu Nilu. Zwiedzanie m.in.: 3 grobowców (dla chętnych dodatkowo grobowiec Tutanchamona płatny 100 LE / osoba), Kolosy Memnona, Świątynia Hatshepsut. Lunch w lokalnej restauracji. Zaokrętowanie na statek, kolacja, nocleg. W nocy statek stoi na cumach w Luksorze. Istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Karnaku na zwiedzanie świątyni Amona. Powrót na statek na obiad. Oo południu początek rejsu w kierunku Esny do Edfu. Kolacja, nocleg. W nocy statek przypływa przez śluzę w Eśnie i dopływa do Edfu.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Horusa w Edfu – kompleksu świątynnego poświęconego bogowi Horusowi. Jest to jedna z najlepiej zachowanych i najpiękniejszych świątyń Egiptu, wybudowana w III w. p.n.e. Powrót na statek, obiad. Rejs do Kom Ombo. Zwiedzanie świątyni boga Sobka. Nocny rejs do Asuanu.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wcześnie rano fakultatywna wycieczka do Abu Simbel – słynnego zespołu świątyń, jednego z najważniejszych zabytków Egiptu (śniadanie w formie prowiantu) lub śniadanie i czas wolny. Po południu obiad i wyjazd na zwiedzanie Asuanuniedokończony obelisk królowej Hatszepsut, wielka tama Asuańska regulująca bieg Nilu, świątynia bogini Izydy na wyspie File – przeniesiony z zalanych terenów na malowniczą wyspę zespół świątynny poświęcony bogini Izydzie. Kolacja, nocleg. W nocy statek stoi na cumach w Asuanie, istnieje możliwość wieczornych spacerów po mieście.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z kajut. Dla chętnych możliwość wycieczki fakultatywnej (ok. 30 USD/os.). Przepłynięcie feluką po Nilu (tradycyjną łodzią z żaglem) do wioski nubijskiej, gdzie zobaczymy małe krokodyle, szkołę nubijską, skosztujemy tradycyjnej herbaty w domu nubijskim. Około południa wyjazd do Hurghady (ok. 6-7h), lunch w formie bufetu.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Hurghadzie. Wylot do Polski (godziny wylotu i przylotu zostaną podane w późniejszym terminie).

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy wg oferty, przejazd autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pok. 2 os., zakwaterowanie na statku 5*, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, przewodnicy lokalni, napiwki, wiza egipska, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE:
– wycieczki Abu Simbel (ok. 90 USD), Wioska Nubijska (ok. 30 USD),
– napoje do posiłków,
– opcja All inclusive na statku – napoje bezalkoholowe, lokalne piwo i alkohole lokalne (z wyłączeniem soków i lokalnego wina), kawa, herbata w godzinach 12.00 – 23.00),
– możliwość zorganizowania transportu na lotnisko po stronie polskiej tam i z powrotem.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Rejs po Nilu Asuan – fot. by DEZALB, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5032923/


 

 


Wycieczka do Egiptu Białystok, Wycieczka do Egiptu Bydgoszcz, Wycieczka do Egiptu Elbląg,  Wycieczka do Egiptu Gdańsk, Wycieczka do Egiptu Katowice, Wycieczka do Egiptu Kielce, Wycieczka do Egiptu Kraków, Wycieczka do Egiptu Lublin, Wycieczka do Egiptu Łódź, Wycieczka do Egiptu Olsztyn, Wycieczka do Egiptu Rzeszów, Wycieczka do Egiptu Szczecin, Wycieczka do Egiptu Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.