Gniew

logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Gniew

2023-02-02T15:20:28+00:00
Kategoria: Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 1 DZIEŃ. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia.
Przejazd do Gniewu  zwiedzanie XIII w. zamku wraz z lekcjami muzealnymi – jest to doskonały sposób żeby poznać historię zamku oraz życie jego ówczesnych mieszkańców. „ Żywa lekcja historii” – to podróż przez wieki na wesoło od czasów starożytnych do czasów sarmackich, uczestnicy mają bezpośredni kontakt z ubiorem, obyczajami, kulturą, bronią oraz uzbrojeniem ochronnym. Zamek w Gniewie to najpotężniejsza twierdza Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły a w czasach Polskich siedzibą starostów.
Zwiedzanie zaczniemy od obejrzenia: Widowiska Konnego Plenerowego. Arena Turniejowa Zamku Gniew.
„Husaria – Chluba Oręża Polskiego” – 1 godz.
Husaria to najpiękniejsza na świecie i prawie niezwyciężona jazda ciężka, która przez dwa stulecia gromiła w bitwach wielokrotnie liczniejszego wroga. Służyła w jej szeregach elita szlacheckiego narodu Polski i Litwy. Była powodem zazdrości obcych monarchów i dumą Rzeczypospolitej. W widowisku zaprezentuje się poczet husarski sławnej chorągwi marszałka województwa pomorskiego. Poznamy dzieje, taktykę oraz uzbrojenie towarzysza i pocztowego husarskiego. Podziwiać będziemy musztrę konnego pocztu oraz ćwiczenia wojenne z użyciem kopii, koncerza, pałasza
i pistoletów. Możliwość wykonania zdjęć z inscenizatorami w otoczeniu koni.
Komnata Dawnych Mistrzów – 1 godz.
Następnie wejdziemy do wnętrza zamku i pod opieką zamkowego przewodnika odwiedzimy warsztaty: tkacki, drukarski, mincerski, strzelnicę zamkową (zapoznanie się z budową kuszy i łuku).
Zwiedzanie zamku z przewodnikiem – 1 godz.

Obiad 1-daniowy. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), wyżywienie wg oferty, bilety wstępu do zamku + opłaty za lekcje muzealne, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek w Gniewie – fot. by Makalu, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3533113/


 

 


Wycieczka do Gniewu Białystok, Wycieczka do Gniewu Gdańsk, Wycieczka do Gniewu Katowice, Wycieczka do Gniewu Kielce, Wycieczka do Gniewu Kraków, Wycieczka do Gniewu Lublin, Wycieczka do Gniewu Łódź, Wycieczka do Gniewu Olsztyn, Wycieczka do Gniewu Poznań, Wycieczka do Gniewu Rzeszów

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.