Gruzja. Smaki i przestrzenie Kaukazu

/Gruzja. Smaki i przestrzenie Kaukazu
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Gruzja. Smaki i przestrzenie Kaukazu

2021-10-05T10:28:00+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Gruzja
Transport: Samolot
TERMIN POTWIERDZONY Cena: 3 950 PLN Ilość dni: 9 DNI Termin: 2 - 10 sierpnia 2022

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Warszawa. Zbiórka godz. 20:30 – hala odlotów Terminal A, strefa D. Wylot z Okęcia o godzinie 22:25, Tbilisi przylot 04:05 (+2 godz.). Rejs lotniczy realizowany jest polskimi liniami LOT. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na regenerację po nocnym locie. Późne śniadanie. Następnie zwiedzanie Tbilisi: Spacer Aleją Rustawelego, pełną monumentalnych budowli z XIX wieku. Zwiedzanie Muzeum Narodowego z unikalnymi złotymi skarbami starożytności, między innymi z mitycznej Kolchidy. W trakcie krótkiej wizyty Muzeum Narodowym zobaczymy jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji złota, jakie możemy oglądać gdziekolwiek na świecie. Gruzja jest jedną ze światowych kolebek metalurgii. Już w starożytności, pod nazwą Kolchidy, słynęła z legendarnych skarbów ze złota i innych metali. W kilku niewielkich salach, które odwiedzimy zebrane są setki unikalnych skarbów – misterna biżuteria, złote kielichy, etc używane przez kaukaskich władców. Ich wiek mierzony jest często nie w stuleciach, a całych tysiącleciach. Spacer po starym mieście w Tbilisi. Spacerując przez centrum Tbilisi będziemy mogli się zanurzyć w klimat najbardziej stylowej kaukaskiej metropolii. Zobaczymy wąskie uliczki ze starymi kamieniczkami, porosłe często winoroślą i ozdobione drewnianymi balkonami, orientalną dzielnicę łaźni siarkowych, artystyczną krzywą wieżę wykonaną przez miejscowego sztukmistrza. Odwiedzimy stare świątynie – kościół Anczischati, pamiętający założenie miasta 1500 lat temu i XIX-wieczny meczet. Obejrzymy wzniesione w ostatnich latach supernowoczesne budynki użyteczności publicznej. Na wzgórze zamkowe Narikala przejedziemy się kolejką linową, mogąc podziwiać widok na miasto z lotu ptaka. Wieczorem czeka nas kolacja w formie kaukaskiej uczty. Oprócz wielkich ilości jedzenia i wina serwowanych do stołu będziemy mieli też inne atrakcje. Kolację uświetnia program folklorystyczny. Prezentowane tańce kaukaskie tworzą prawdziwy pokaz akrobacji i skoczności, do którego tłem jest muzyka w ognistych, szybkich rytmach. Nocleg w hotelu w Tbilisi. Dla chętnych Tbilisi nocą…
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Mccheta. Wpisane na listę UNESCO, było ono w przeszłości stolicą Gruzji. Wizyta w monastyrze Dżwari z VII wieku. Leży on na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama Mcchety, leżącej w widłach dwóch rzek – Kury i Aragwi. Zwiedzanie klasztoru Samtawro, gdzie znajduje się grób pary królewskiej Miriana i Nany, którzy z rąk św. Nino w IV wieku przyjęli chrześcijaństwo, a następnie katedry Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji władców Gruzji. Zwiedzanie XVII wiecznego zamku Ananuri, położonego nad ogromnym zalewem. Następnie przejazd na północ w góry Kaukazu Wielkiego. Postoje widokowe przy źródłach wód mineralnych i na platformie pod przełęczą. Dalsza trasa, którą Rosjanie w XIX wieku nazwali „gruzińską drogą wojenną” prowadzi wśród monumentalnych krajobrazów aż przez sam grzbiet Kaukazu, przez przełęcz Dżwari (2395m). Wieczorem przyjazd do Stepancminda (Kazbegi) – miejscowości położonej na pograniczu z Rosją. Nocleg w pensjonacie na Wielkim Kaukazie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Rano przed śniadaniem (przy dobrej widoczności) przejazd samochodami terenowymi w okolice kościółka Cminda Sameba. O tej porze mamy największe szanse w pełnej okazałości zobaczyć jeden z kilku kaukaskich pięciotysięczników, górę Kazbek (5033 m n. p. m). Powrót do pensjonatu na śniadanie. Powrót przez Kaukaz Wielki do środkowej Gruzji. Dalsza podróż aż do miasta Kutaisi. W jego okolicach zwiedzimy wielką jaskinię Prometeusz z pięknymi formami krasowymi – wielkie hale, kolorowe nacieki i formacje skalne będziemy oglądać w trakcie trwającego niemal godzinę spaceru po jaskini. Zakwaterowanie w Kutaisi, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie średniowiecznego klasztoru i uniwersytetu Gelati. Wpisane na listę UNESCO jest dziełem jednego z największych władców Gruzji – króla Dawida Budowniczego, znajduje się tu m. in. nekropolia gruzińskich władców. Przejazd do Batumi. Wizyta na Placu Europy, gdzie znajduje się pomnik Medei – mitycznej księżniczki starożytnej Kolchidy, trzymającej w ręku legendarne Złote Runo. Spacer po pięknej nadmorskiej promenadzie wśród palm i futurystycznych wieżowców. Czas wolny – możliwość kąpieli w Morzu Czarnym. Pokaz akrobacji w miejscowym delfinarium. Zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu w Batumi.
6.
DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd z Batumi. Przejazd do Borżomi – najsłynniejszego gruzińskiego uzdrowiska, z którego pochodzi tak słynna woda Borżomi, exportowana do wielu krajów świata, w tym do Polski. Spacer po parku zdrojowym, degustacja wody mineralnej wprost ze źródła. Wjazd kolejką linową na wzgórze, z którego rozciąga się panorama na park zdrojowy, dolinę w której znajduję się uzdrowisko. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze, m. in. oryginalnych przetworów z szyszek, orzechów, rokitnika etc. Przejazd do miasta Achalcyche, obiad w porze kolacji i nocleg w hotelu.
7.
DZIEŃ
Śniadanie. Podróż w głąb skalistego kanionu rzeki Kury. Zwiedzanie monumentalnych zabytków regionu. Zobaczymy tam prehistoryczną twierdzę Saro, rzadko odwiedzaną przez turystów. Ma ona ponad 3000 lat – tyle co słynne Mykeny czy Troja. Położona jest na szczycie kanionu Kury. Sam wjazd na górę kanionu dostarcza wspaniałych wrażeń, a panorama z samej twierdzy zapiera dech w piersiach. Późniejszym popołudniem obejrzymy skalne miasto Wardzia. Wykute w pionowej skale, trzynastopiętrowe miasto miasto-twierdza to najwspanialszy przykład tzw. „Złotego Wieku” Gruzji (XII-XIII stulecie), kiedy cywilizacyjnie wyprzedzała znacznie kraje europejskie. W niewielkiej kaplicy znajdziemy wspaniałe malowidła z końca XII wieku, z jedynym wyraźnie zachowanym portretem królowej Tamar – największego władcy Gruzji. Wizyta w gruzińsko-tureckim zamku Rabat. Jeszcze kilka lat temu zamek stał w ruinie. Dziś można wspiąć się tu na odrestaurowane wieże, zagłębić się w komnaty zdobione drewnianymi ornamentami i podziwiać nową złotą kopułę lokalnego meczetu. Na otwarciu odnowionej twierdzy w 2012 śpiewał sam Charles Aznavour. Przejazd do Tbilisi. Obiad w porze kolacji, nocleg w hotelu.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie malowniczo położonego miasteczka Signagi. Spacer po starówce i murach obronnych. Przejazd do Kachetii, największego zagłębia winiarskiego Gruzji. Wizyta w ogromnych tunelach wydrążonych pod Kaukazem, gdzie leżakują tysiące butelek wina jednego z najlepszych producentów w kraju – firmy Chareba. Krótka degustacja lokalnej produkcji, możliwość dokonania zakupów. Zwiedzanie kolejnej wytwórni o najstarszych nieprzerwanych tradycjach w regionie, sięgających XVI wieku. Krótkie zapoznanie się z technologiami wyrobu win i mocniejszych alkoholi. Dłuższa degustacja, możliwość zakupów cenach producenta. Kolacja pożegnalna w lokalnej restauracji nad jeziorem, z muzyką na żywo. Będzie ona miała formę tradycyjnej uczty – supry – prowadzonej przez lokalnego wodzireja, tzw. tamadę. Jeden z najlepszych w swoim fachu w całym kraju artysta, wspaniały gawędziarz, tancerz i muzyk razem ze swoimi przyjaciółmi stworzy dla nas niezapomniany wieczór. Po kilku godzinach wybije północ – czas na ostatnie toasty i wyjazd nocnym transferem na lotnisko.
9.
DZIEŃ
Tbilisi, wylot o godz. 4:55. Warszawa, przylot o godz. 6:40.

ŚWIADCZENIA (wszystko w cenie): bilet lotniczy wg programu, bagaż podręczy (1 szt. do 8 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz główny bagaż 1 sztuka: max waga do 23 kg / max suma zewnętrznych wymiarów (długość + szerokość + głębokość) 158 cm), przejazdy autokarem w Gruzji, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (śniadanie i obiad w porze kolacji, napoje, wino), pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu, opłata za wjazd – wyprawa samochodami 4×4 do monastyru Cminda Sameba, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pok. 1os. – 600 zł, możliwość zwiększenia zakresu świadczeń ubezpieczenia (cena uzależniona od wyboru pakietu).

Ograniczona ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Gruzji   Wycieczka do Gruzji   Wycieczka do Gruzji

Wycieczka do Gruzji   Wycieczka do Gruzji     

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur

Pozostałe zdjęcia:
Zdjęcia własnością Biura Podróży Variustur


 

 

 

 

 


Wycieczka do Gruzji Białystok, Wycieczka do Gruzji Bydgoszcz, Wycieczka do Gruzji Elbląg, Wycieczka do Gruzji Gdańsk, Wycieczka do Gruzji Katowice, Wycieczka do Gruzji Kielce, Wycieczka do Gruzji Kraków, Wycieczka do Gruzji Lublin, Wycieczka do Gruzji Łódź, Wycieczka do Gruzji Olsztyn, Wycieczka do Gruzji Poznań, Wycieczka do Gruzji Rzeszów, Wycieczka do Gruzji Szczecin, Wycieczka do Gruzji Warszawa, Wycieczka do Gruzji Wrocław

Wycieczka do Tbilisi Białystok, Wycieczka do Tbilisi Bydgoszcz, Wycieczka do Tbilisi Elbląg, Wycieczka do Tbilisi Gdańsk, Wycieczka do Tbilisi Katowice, Wycieczka do Tbilisi Kielce, Wycieczka do Tbilisi Kraków, Wycieczka do Tbilisi Lublin, Wycieczka do Tbilisi Łódź, Wycieczka do Tbilisi Olsztyn, Wycieczka do Tbilisi Poznań, Wycieczka do Tbilisi Rzeszów, Wycieczka do Tbilisi Szczecin, Wycieczka do Tbilisi Warszawa, Wycieczka do Tbilisi Wrocław

Wycieczka do Borżomi Białystok, Wycieczka do Borżomi Bydgoszcz, Wycieczka do Borżomi Elbląg, Wycieczka do Borżomi Gdańsk, Wycieczka do Borżomi Katowice, Wycieczka do Borżomi Kielce, Wycieczka do Borżomi Kraków, Wycieczka do Borżomi Lublin, Wycieczka do Borżomi Łódź, Wycieczka do Borżomi Olsztyn, Wycieczka do Borżomi Poznań, Wycieczka do Borżomi Rzeszów, Wycieczka do Borżomi Szczecin, Wycieczka do Borżomi Warszawa, Wycieczka do Borżomi Wrocław

Wycieczka do Batumi Białystok, Wycieczka do Batumi Bydgoszcz, Wycieczka do Batumi Elbląg, Wycieczka do Batumi Gdańsk, Wycieczka do Batumi Katowice, Wycieczka do Batumi Kielce, Wycieczka do Batumi Kraków, Wycieczka do Batumi Lublin, Wycieczka do Batumi Łódź, Wycieczka do Batumi Olsztyn, Wycieczka do Batumi Poznań, Wycieczka do Batumi Rzeszów, Wycieczka do Batumi Szczecin, Wycieczka do Batumi Warszawa, Wycieczka do Batumi Wrocław

Wycieczka do Kutaisi Białystok, Wycieczka do Kutaisi Bydgoszcz, Wycieczka do Kutaisi Elbląg, Wycieczka do Kutaisi Gdańsk, Wycieczka do Kutaisi Katowice, Wycieczka do Kutaisi Kielce, Wycieczka do Kutaisi Kraków, Wycieczka do Kutaisi Lublin, Wycieczka do Kutaisi Łódź, Wycieczka do Kutaisi Olsztyn, Wycieczka do Kutaisi Poznań, Wycieczka do Kutaisi Rzeszów, Wycieczka do Kutaisi Szczecin, Wycieczka do Kutaisi Warszawa, Wycieczka do Kutaisi Wrocław

Wycieczka do Mcchety Białystok, Wycieczka do Mcchety Bydgoszcz, Wycieczka do Mcchety Elbląg, Wycieczka do Mcchety Gdańsk, Wycieczka do Mcchety Katowice, Wycieczka do Mcchety Kielce, Wycieczka do Mcchety Kraków, Wycieczka do Mcchety Lublin, Wycieczka do Mcchety Łódź, Wycieczka do Mcchety Olsztyn, Wycieczka do Mcchety Poznań, Wycieczka do Mcchety Rzeszów, Wycieczka do Mcchety Szczecin, Wycieczka do Mcchety Warszawa, Wycieczka do Mcchety Wrocław

wycieczki do Gruzji, wczasy i wycieczki do Gruzji, Gruzja wycieczki objazdowe, Gruzja smaki i przestrzenie kaukazu, wakacje w Gruzji, samolot do Gruzji

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.