Holandia – kraj Tulipanów, Wiatraków i Sera

/Holandia – kraj Tulipanów, Wiatraków i Sera
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Holandia – kraj Tulipanów, Wiatraków i Sera

2023-02-08T13:48:44+00:00
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd nocny i całodniowy do Amsterdamu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Rejs tramwajem wodnym po Kanałach Amsterdamu. Następnie spacer ulicami Damrak i Rokin, które stanowią główną oś miasta, dalej Pałac Królewski, Kościół De Nieuve Kerk- miejsce koronacji królów holenderskich, Pomnik Pamięci Narodowej. Spacer po dzielnicy „czerwonych latarni” – swoistej turystycznej atrakcji Amsterdamu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Alkmaar – „miasta sera” które od 1365 roku znane jest z tradycji ważenia serów marki Alkmaar na głównym placu miasta. Celem wyjazdu jest uczestniczenie w prezentacji serów oraz prezentacji ich ważenia przez przedstawicieli cechów serowych, ubranych w stroje regionalne oraz wizyta na targu serowym. Następnie przejazd do Zaandam, gdzie znajduje się Zaanse Schans – skansen wiatraków i starych drewnianych domów, który został umieszczony na liście Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (ERIH) – jako krajobraz postindustrialny i Museum „Zaanse Schans”. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Lisse, gdzie co roku eksponowany jest w nowej aranżacji wiosenny ogród świata – Keukenhof – największy na świecie ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi. Forma zwiedzania – pieszo. Dalej przejazd do Hagi politycznej stolicy Holandii (po holendersku Den Haag). Miasto jest siedzibą rządu, parlamentu, Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości i tu też mieszka król Wilhelm Alexander. Jest miastem z nowoczesną architekturą budowli ministerstw i innych obiektów państwowych. Warte odwiedzenia jest Binnehof czyli siedziba parlamentu i rządu, wspaniałe muzeum holenderskiego malarstwa Mauritshuis, panorama Mesdag (na wzór panoramy Racławickiej) i XIX-wieczny pasaż handlowy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Bredy. Breda jest miastem, do którego dotarła 1. Dywizja Pancerna gen. Stanisława Maczka i otrzymała zadanie zdobycia Bredy. Do dziś mieszkańcy tego miasta pamiętają, że dzięki polskiemu natarciu miasto zostało uchronione od ogromnych zniszczeń. W czasie czterodniowych walk Polacy toczyli zaciekłe walki w trudnych warunkach terenowych. Generał Maczek, który dożył 102 lat, zgodnie z ostatnią wolą został pochowany śród swoich żołnierzy na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym przy Ettensebaan w Bredzie. W latach 70 dwaj Holendrzy: Kees Coenders i Jos Van Alphen założyli muzeum, które gromadzi eksponaty poświęcone historii I Pancernej Dywizji. Zwiedzanie miasta, polskiego cmentarza oraz Muzeum Generała Maczka. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Marken. Do 1957 roku była to wyspa w prowincji Holandia Północna, obecnie połączona krótkim odcinkiem tamy z lądem. Na wyspie jedna wieś – Marken. Obszar niezwykle atrakcyjny turystycznie. Marken w przeszłości było osadą rybacką jednak po wybudowaniu tamy Afsluitdijk, większość mieszkańców zajęło się uprawą roli. Miejscowość znajdująca się na wyspie pozostawała w izolacji aż do 1957 roku, dzięki temu do dziś zachowała się w Marken odrębna kultura oraz odrębny dialekt języka holenderskiego. Dziś inność mieszkańców i różnice w kulturze są wykorzystywane jako atrakcja turystyczna. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8-9. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, rejs po kanałach Amsterdamu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Holandia, wiatrak – fot. by MabelAmber, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1546912/


 

 

 


Wycieczka do Holandii Białystok, Wycieczka do Holandii Bydgoszcz, Wycieczka do Holandii Elbląg, Wycieczka do Holandii Gdańsk, Wycieczka do Holandii Katowice, Wycieczka do Holandii Kielce, Wycieczka do Holandii Kraków, Wycieczka do Holandii Lublin, Wycieczka do Holandii Łódź, Wycieczka do Holandii Olsztyn, Wycieczka do Holandii Poznań, Wycieczka do Holandii Rzeszów, Wycieczka do Holandii Szczecin, Wycieczka do Holandii Warszawa, Wycieczka do Holandii Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.