Indie z Nepalem

/Indie z Nepalem
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Indie z Nepalem

2023-02-03T12:15:12+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Indie, Nepal
Transport: Samolot
Ilość dni: 11 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Indii i Nepalu. Poznasz kulturę, przyrodę i smaki regionu. Zakochasz się w Azji!

1-2. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Delhi. Zwiedzimy Qutab Minar – najwyższy ceglany minaret w Indiach, który wraz z otaczającymi zabytkami został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Jaipuru, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Zwiedzimy Fort Amber, którego pierwszy dziedziniec zdobędziemy na słoniach. XI-wieczny fort jest doskonale umiejscowioną, mocno obwarowaną Radżpucką fortyfikacją, a jednocześnie przez długi czas był główną siedzibą bogatego rodu spod znaku słońca. Niewątpliwe najpiękniejsze budowle to Brama Ganesi oraz Shish Mahal – zdobiony tysiącami kawałków luster. W dalszej części dnia wrócimy w obręb murów XVIII-wiecznego miasta Jaipur, zwanego też Różowym Miastem. Zwiedzimy obecną siedzibę Radży Jaipuru – Pałac Miejski oraz wejdziemy do Jantar Mantar i sprawdzimy aktualny czas słoneczny na olbrzymich kamiennych przyrządach astronomicznych. Kolejna nazwa Jaipuru to Miasto Klejnotów, z bogactwa których i ich doskonałej obróbki miasto słynie, więc będąc tam nie można pominąć krótkiego pokazu ręcznej obróbki kamieni szlachetnych. Zwiedzając Jaipur na pewno też zrobimy sobie zdjęcia przy Hava Mahal (Pałacu Wiatrów) – zwiedzanie oraz Jal Mahal (Pałacu na Wodzie) – zwiedzanie. Po południu odwiedzimy urokliwie położoną, pomiędzy okolicznymi wzgórzami Galta Ji, do którego wejdziemy. Wielowiekowy kompleks świątyń nawiązuje do żyjącego tu około 2500 lat wcześniej Pana Galta – mistyka, mędrca, cudotwórcy. Oprócz wielu funkcjonujących świątyń, poświęconych różnym hinduskim bogom oraz świętych basenów ablucyjnych, wielką atrakcją Galty są stada małp zamieszkujące na stałe te tereny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd w kierunku Agry. Po drodze zwiedzimy pozostałości miasta Fatehpur Sikri. Miasto wybudowane w 1569 roku, przez najwspanialszego mogolskiego cesarza Akbara, tak jak szybko powstało, tak samo szybko zniknęło, przez co określane jest mianem wymarłego, opuszczonego miasta. Dzięki kaprysowi Wielkiego Cesarza, który chciał mieszkać blisko Salima Chisti, lokalnego mędrca, możemy dzisiaj spacerować po olbrzymim, świetnie zachowanym kompleksie pałacowym z czasów świetności imperium mogolskiego w Indiach. Przejdziemy przez kolejne dziedzińce pałacowe odwiedzając między innymi Diwan-i-Am (dziedziniec audiencji publicznych), Diwan-i-Khas z monumentalną kolumną, gdzie znajdował się tron (pawilon audiencji prywatnych), pięknie zdobiony Pawilon Tureckiej Sułtanki oraz okazały Pałac Jodhabai. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) możliwość uczestnictwa w wieczornym spektaklu teatralnym Taj Show opowiadającym niezwykle wzruszającą historię powstania słynnego Taj Mahal, które odwiedzimy w kolejnym dniu. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.
5. DZIEŃ
Wczesnym ranem, przed śniadaniem zwiedzimy jeden z Siedmiu Cudów Świata – słynny Taj Mahal. Bajeczny, olbrzymi grobowiec zbudowany z białego marmuru, inkrustowanego mnóstwem kamieni szlachetnych i półszlachetnych, uznawany jest za świadectwo wielkiej miłości cesarza Shahjahana do najukochańszej żony Mumtaz Mahal. Jego budowa trwała 22 lata, od 1631 do 1653 r. i pochłonęła znaczną cześć cesarskiego skarbca. Obejrzymy go w pełnym majestacie i otoczeniu mogolskich ogrodów. Po wizycie w Taj Mahal powrót do hotelu na śniadanie – stół szwedzki. W dalszej części dnia zwiedzimy Czerwony Fort – zespół budowli fortecznych i pałacowych pochodzący z czasów cesarza Akbara. Fortyfikację ukończono w 1565 roku, jednak jako główna siedziba władców mogolskich była wielokrotnie przebudowywana wewnątrz. Dzięki temu do dziś zachował się cały kompleks pałacowy, którego poszczególne części reprezentują różne style i nazwane są od imienia mogolskiego władcy, który je przebudowywał. W środku dnia, w miarę dostępności czasowej, będziemy mieli okazje zapoznać się z kontynuowanymi od czasów budowy Taj Mahal tradycyjnymi metodami inkrustacji marmurów. Obiad w porze kolacji w restauracji. Wieczorem transfer na stację kolejową i całonocny przejazd pociągiem do Varanasi (w wagonach sypialnych). Pociąg: Marudhar Express; Wyjazd z Agry o godz. 20:15. Przyjazd do Varanasi o godz. 08:45 (następny dzień).
6. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do Varanasi w godzinach rannych, zakwaterowanie w hotelu. Pobyt na bazarze. Po południu rozpoczniemy zwiedzanie miasta, położonego nad brzegami świętej rzeki Ganges, będącego jednym z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Przemierzając miasto, dotrzemy do świątyni Bharat Mata, którą zwiedzimy. Poświęcona jest Matce Indii, Meczetu Cesarza Aurangazeba oraz XVIII-wiecznej świątyni Wiśwanatha (Złotej Świątyni) ku czci Sziwy, do której wstęp mają wyłącznie wyznawcy hinduizmu. Zwiedzimy Banaras Hindu University, będący centrum nauk sanskryckich oraz świątynię wojowniczej bogini Durgi, która dzięki stadom czerwonych makaków, częściej nazywana jest Świątynią Małp. Wieczorem będziemy oglądać ze schodów (gathy) spektakularny, hinduski rytuał i modlitwę w jednym – Aarti nad rzeką Ganges, w którym światło lampek zostaje ofiarowane bóstwu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Rejs łodzią po Gangesie z możliwością podziwiania pięknego wschodu słońca. Doświadczymy wyjątkowej atmosfery panującej w mieście pełnym pielgrzymów, gdzie mnisi i wierni dokonują oczyszczających kąpieli w rzece, w bezpośrednim sąsiedztwie stosów kremacyjnych i piorących bieliznę pościelową mężczyzn. Dalej zwiedzimy Sarnath – Park Jeleni oddalony o około 10 km na wschód od Varanasi. To jedno z ważniejszych miejsc dla wyznawców buddyzmu, gdzie wielki Budda wygłosił swoim uczniom pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Dziś możemy zobaczyć tam pozostałości najważniejszych stup i świątyń, które przetrwały od czasów Buddy. Popołudniu transfer na lotnisko i przelot do Delhi. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.
8. DZIEŃ
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Katmandu. Po wylądowaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Tego dnia zwiedzanie zaczniemy od zwiedzania Pashupatinath – najważniejszego kompleksu świątyń hinduskich w Nepalu. Obecna, główna świątynia poświęcona bogu Śiwa pod postacią władcy zwierząt (Pashupati), pochodzi z XVIII w. i ma formę trzykondygnacyjnej pagody. Wraz z przylegającymi do niej Ghatami Królewskimi usytuowana jest nad brzegiem rzeki Bagmati, na nabrzeżu której rozciągają się także ghaty kremacyjne. Następnie udamy się do największej stupy Nepalu, którą zwiedzimy – Boudhanath, stanowiącej kolejne ważne centrum pielgrzymkowe buddyzmu. Otoczone buddyjskimi klasztorami stanowi centralne miejsce dla olbrzymiej społeczności tybetańskich emigrantów, trudniących się tradycyjnym rzemiosłem, rękodziełem i handlem. W drugiej połowie dnia zwiedzimy Bhaktapur, jedną z czterech stolic historycznego Królestwa Malla. Oprócz Pałacu Królewskiego z piękną Złotą Brama i świątynią Taledżu, zobaczymy, także Plac Taumadi oraz najstarszy Plac Dattatreya. Na pierwszym z nich jest najwyższa w całej dolinie, pięciodachowa świątynia Lakszmi – Nyatapola, a na drugim najstarsza, pochodząca z XV w. Świątynia Dattatreya poświęcona trzem najważniejszym bogom – Brahmie, Wisznu i Śiwie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Faktultatywnie – wczesnym rankiem możliwość lotu nad Himalajami (dodatkowo płatne po 250 USD / osoba przy grupie 20 osób). Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Katmandu Durbar Square, czyli do centrum starego miasta, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie do dziś tętniącego życiem placu znajdują się wszystkie najważniejsze budowle. Zwiedzanie zaczniemy od odwiedzin w pałacu i audiencji u żywej bogini Kumari. Wejdziemy także do niewielkiego Kasthamandap, od którego miała wziąć się nazwa miasta oraz odwiedzimy olbrzymi kompleks pałacowy Hanuman Dhoka – byłą rezydencję rodziny królewskiej; świątynie Sziwy i Parwati oraz największą na placu Świątynię Narajany. Zatrzymamy się przy kolumnie króla Pratapa Malli oraz oddamy pokłon Czarnemu Bhajrawie. Na koniec znajdziemy chwilę, żeby pobuszować na bazarku z pamiątkami. W drugiej części dnia zwiedzimy Patan dawniej Lalitpur – Miasto Piękna. W Centrum Patanu znajduje się Patan Durbar Square, który jest jednym z trzech głównych placów w Dolinie Katmandu. Patan to trzecie co do wielkości miasto kraju. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
10. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko w Katmandu, przelot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii, olbrzymiego miasta historycznie podzielonego na starą i nową cześć. Zwiedzanie zaczniemy od Starego Delhi, wybudowanego w czasach mogolskich, zwanego też Szahdżahanabadem. Dzisiaj stanowi ono centrum delijskich muzułmanów, dlatego pierwszym punktem programu będzie zwiedzanie Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Później przejażdżka rikszami po wąskich i nadal klimatycznych uliczkach Starego Delhi. Zobaczymy także sąsiadujący z meczetem Czerwony Fort (tylko z zewnątrz) i udamy się do Raj Gath – miejsca kremacji Mahatmy Gandhiego. Następnie przemieścimy się do tzw. Nowego Delhi, wybudowanego na początku XX w. przez Brytyjczyków, jako centrum administracyjne kolonialnych Indii. Zobaczymy między innymi przyległe, bliźniacze budynki Sekretariatów, Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Bramę Indii, stanowiącą okazały łuk triumfalny wzniesiony ku czci Hindusów poległych na wszystkich frontach I Wojny Światowej i podczas Wojen Afgańskich. W dalszej części dnia zwiedzimy grobowiec Humayuna uznawany za architektoniczny pierwowzór słynnego Taj Mahal. Na koniec dnia zwiedzimy Gurdwarę Bangla Sahib – największą i najważniejszą w Delhi świątynię sikhijską. Pobyt na bazarze. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji.
11. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd na lotnisko. Przylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazdy autokarem w Indiach / Nepalu, zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pok. 2 os. (część hoteli z basenami), wyżywienie wg oferty (posiłki europejskie oraz tradycyjnej kuchni indyjskiej i nepalskiej), przejazd nocnym pociągiem na trasie Agra – Varanasi (wagony sypialne, klimatyzowane), przelot lokalnymi liniami na trasie Varanasi – Delhi (limit bagażu – 7 kg bagaż podręczny, 20 kg bagaż rejestrowy) oraz Delhi – Katmandu – Delhi (limit bagażu – 7 kg bagaż podręczny, 20 kg bagaż rejestrowy, opłata za nadbagaż zależy od przewoźnika i waha się w granicach 300 rupii indyjskich (6 USD) za każdy kilogram), przejażdżka autorikszą „tuk tuk”, pilot, przewodnicy, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: wiza turystyczna indyjska – 25 USD/os., wiza turystyczna nepalska – 30 USD/os (do wizy nepalskiej, która jest wyrabiana na lotnisku w Katmandu, potrzebne jest 1 paszportowe, kolorowe zdjęcie), fotografowanie i filmowanie – ok. 15-20 USD/os., zwyczajowe napiwki w tym bagażowi w hotelach 5 USD/dzień lub wg. własnego uznania, dopłata do pok. 1 os. – 900 zł.

WAŻNE!
1) Biuro zastrzega w uzgodnieniu ze Zleceniodawcą, możliwość zmiany programu ze względu na dostępność biletów lotniczych oraz ewentualnie zmiany daty +/- 5 dni.
Ilość dni na realizację wycieczki pozostaje bez zmian.

2) Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu do Polski z przynajmniej dwie wolne strony.

3) Powyższe ceny wiz są z 2019 i mogą ulec zmianie. W przypadku Indii nie ma możliwości wykupienia wizy na lotnisku, a brak wizy nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji. Pośredniczymy w wyrobieniu wizy.

4) Od dnia 09.11.2016 r. banknoty o wartości nominalnej stare 500 rupii i 1000 rupii przestały być prawnym środkiem płatniczym w Indiach. Wprowadzono do obiegu nowe banknoty 500 rupii i 2000 rupii.

5) W przypadku dolarów amerykańskich należy pamiętać, że w Indiach przy wymianie akceptowane są banknoty nieuszkodzone, niepopisane, wydane po 2001 r. W Nepalu nie są akceptowane banknoty wydane przed 2002 r. i / lub zniszczone, naddarte, itp. Warto zabrać niskie nominały USD.

6) Ze względu na dużą zmienność pogody i różne strefy klimatyczne w odwiedzanych rejonach, należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież, m.in.: polar, kurtkę przeciwwiatrową i przeciwdeszczową, czapkę, rękawiczki, wygodne buty, okulary przeciwsłoneczne, żel do dezynfekcji rąk, krem z filtrem.

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Taj Mahal, Agra – fot. by Simon Steinberger, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-368/


 

 


Wycieczka do Indii Białystok, Wycieczka do Indii Bydgoszcz, Wycieczka do Indii Elbląg, Wycieczka do Indii Gdańsk, Wycieczka do Indii Katowice, Wycieczka do Indii Kielce, Wycieczka do Indii Kraków, Wycieczka do Indii Lublin, Wycieczka do Indii Łódź, Wycieczka do Indii Olsztyn, Wycieczka do Indii Poznań, Wycieczka do Indii Rzeszów, Wycieczka do Indii Szczecin, Wycieczka do Indii Warszawa, Wycieczka do Indii Wrocław
Wycieczka do Nepalu Białystok, Wycieczka do Nepalu Bydgoszcz, Wycieczka do Nepalu Elbląg, Wycieczka do Nepalu Gdańsk, Wycieczka do Nepalu Katowice, Wycieczka do Nepalu Kielce, Wycieczka do Nepalu Kraków, Wycieczka do Nepalu Lublin, Wycieczka do Nepalu Łódź, Wycieczka do Nepalu Olsztyn, Wycieczka do Nepalu Poznań, Wycieczka do Nepalu Rzeszów, Wycieczka do Nepalu Szczecin, Wycieczka do Nepalu Warszawa, Wycieczka do Nepalu Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.