Łódź – Uniejów – Zamek w Oporowie

/Łódź – Uniejów – Zamek w Oporowie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Łódź – Uniejów – Zamek w Oporowie

2023-02-02T15:51:49+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Łodzi. Wejście do Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Dzięki zbiorom, zwiedzający mogą poznać tajniki włókienniczego procesu produkcyjnego oraz różnorodność wzornictwa tekstyliów wytwarzanych przemysłowo w XIX i XX. The New Look – rewolucja, która zmieniła modę i kulturę, przywróciła miano stolicy mody odradzającemu się po II wojnie światowej Paryżowi. Łódź to królestwo fabrykanckiej rodziny Scheiblerów to prawdziwe miasteczko w środku Łodzi. Wznoszone sukcesywnie po 1873 r., jest dzisiaj zaledwie wspomnieniem dawnej świetności zespołu fabryk i robotniczych osiedli, zwanych Księżym Młynem. W pięknie odrestaurowanej willi dawnych magnatów włókienniczych zorganizowano ekspozycję fabrykanckich wnętrz o wystroju mogącym konkurować z najwspanialszymi pałacami. Przyjazd do Uniejowa, zakwaterowanie. Obiad w porze kolacji. Po obiedzie możliwość wejścia do Term Uniejów Zdrój na 2,5 h. Powierzchnia łączna lustra wody we wszystkich strefach to aż niemal 1600 m 2. Termy Uniejów są miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie: pływalnie, gorące solanki, baseny, sauny, zjeżdżalnie, dysze, bicze, jacuzzi. W lipcu 2012 roku Uniejów otrzymał oficjalnie status uzdrowiska. W Polsce mamy wiele uzdrowisk, ale tylko to jest uzdrowiskiem termalnym, wykorzystującym do leczenia ciepłe wody bogate w związki siarki i krzemu. Zawierają one również jod i radon, dzięki czemu można się tutaj czuć jak nad morzem.

2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Indywidualny spacer w parku otaczającym zamek, położony na lewym brzegu Warty, dawna własność arcybiskupów gnieźnieńskich. Wzniesiono go w drugiej połowie XIV w. – obecnie hotel. Przejście mostem przez rzekę Warta, po lewej stronie na drugim brzegu znajduje się fontanna z gorącą wodą wypływająca z luf armat, i dojście do centrum Uniejowa, gdzie można zwiedzić Kolegiatę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z zabytkową wieżą, wewnątrz m.in. Sarkofag bł. Bogumiła. Dalej przy rynku zobaczymy pomnik upamiętniający obrońców miasta we wrześniu 1939 r. oraz fontannę. Pobyt w Termach Uniejów Zdrój wejście 2 x 2,5 h. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wyjazd na dalsze zwiedzanie Łodzi. Zaczniemy od największego, czynnego żydowskiego cmentarza w Europie – pochowanych jest około 60 tyś. osób. Dalsze zwiedzanie – miasto murali. Projekt Galeria Urban Forms, czyli łódzkie murale, to stała galeria wielkoformatowych obrazów – murali umieszczonych bezpośrednio na elewacjach budynków na terenie całej Łodzi. Spacer najbardziej znaną ulicą miasta – Piotrkowską, gdzie zobaczymy m.in. Pałac Juliusza Heinzla, który jest wybitnym przykładem XIX-wiecznej architektury rezydencjonalnej. Rewitalizacji poddany został także kompleks budynków wzniesionych przez słynnego łódzkiego przemysłowca Izraela Kalmanowicza Poznańskiego. W ramach projektu „Manufaktura” firma Apsys pod koniec lat 90. XX w. rozpoczęła rewitalizację 13 budynków fabrycznych dawnego włókienniczego imperium Izraela Poznańskiego. Jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, a być może także w Europie, które zobaczymy. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji. Po obiedzie możliwość wejścia do Term Uniejów Zdrój na 2,5 h, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Zamku w Oporowie,
zwiedzanie muzeum – ceglany zamek wzniesiony w stylu gotyckim w latach 1434-1449 przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego. Dawniej stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich rodu Oporowskich herbu Sulima. W 2007 wpisany do Państwowego Rejestru Muzeów. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os. wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek w Uniejowie – fot. by jarko7, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4715500/

 

 

 

 

 

 


Wycieczka do Łodzi Białystok, Wycieczka do Łodzi Bydgoszcz, Wycieczka do Łodzi Elbląg, Wycieczka do Łodzi Gdańsk, Wycieczka do Łodzi Katowice, Wycieczka do Łodzi Kielce, Wycieczka do Łodzi Kraków, Wycieczka do Łodzi Lublin, Wycieczka do Łodzi Olsztyn, Wycieczka do Łodzi Poznań, Wycieczka do Łodzi Rzeszów, Wycieczka do Łodzi Szczecin, Wycieczka do Łodzi Warszawa, Wycieczka do Łodzi Wrocław
Wycieczka do Termy Uniejów Białystok, Wycieczka do Termy Uniejów Bydgoszcz, Wycieczka do Termy Uniejów Elbląg, Wycieczka do Termy Uniejów Gdańsk, Wycieczka do Termy Uniejów Katowice, Wycieczka do Termy Uniejów Kielce, Wycieczka do Termy Uniejów Kraków, Wycieczka do Termy Uniejów Lublin, Wycieczka do Termy Uniejów Olsztyn, Wycieczka do Termy Uniejów Poznań, Wycieczka do Termy Uniejów Rzeszów, Wycieczka do Termy Uniejów Szczecin, Wycieczka do Termy Uniejów Warszawa, Wycieczka do Termy Uniejów Wrocław
Wycieczka szkolna do Łodzi Białystok, Wycieczka szkolna do Łodzi Bydgoszcz, Wycieczka szkolna do Łodzi Elbląg, Wycieczka szkolna do Łodzi Gdańsk, Wycieczka szkolna do Łodzi Katowice, Wycieczka szkolna do Łodzi Kielce, Wycieczka szkolna do Łodzi Kraków, Wycieczka szkolna do Łodzi Lublin, Wycieczka szkolna do Łodzi Olsztyn, Wycieczka szkolna do Łodzi Poznań, Wycieczka szkolna do Łodzi Rzeszów, Wycieczka szkolna do Łodzi Szczecin, Wycieczka szkolna do Łodzi Warszawa, Wycieczka szkolna do Łodzi Wrocław
Wycieczki do Łodzi Białystok, Wycieczki do Łodzi Bydgoszcz, Wycieczki do Łodzi Elbląg, Wycieczki do Łodzi Gdańsk, Wycieczki do Łodzi Katowice, Wycieczki do Łodzi Kielce, Wycieczki do Łodzi Kraków, Wycieczki do Łodzi Lublin, Wycieczki do Łodzi Olsztyn, Wycieczki do Łodzi Poznań, Wycieczki do Łodzi Rzeszów, Wycieczki do Łodzi Szczecin, Wycieczki do Łodzi Warszawa, Wycieczki do Łodzi Wrocław
Wycieczki szkolne do Łodzi Białystok, Wycieczki szkolne do Łodzi Bydgoszcz, Wycieczki szkolne do Łodzi Elbląg, Wycieczki szkolne do Łodzi Gdańsk, Wycieczki szkolne do Łodzi Katowice, Wycieczki szkolne do Łodzi Kielce, Wycieczki szkolne do Łodzi Kraków, Wycieczki szkolne do Łodzi Lublin, Wycieczki szkolne do Łodzi Olsztyn, Wycieczki szkolne do Łodzi Poznań, Wycieczki szkolne do Łodzi Rzeszów, Wycieczki szkolne do Łodzi Szczecin, Wycieczki szkolne do Łodzi Warszawa, Wycieczki szkolne do Łodzi Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.