Jazzowy Lwów

/Jazzowy Lwów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Jazzowy Lwów

2023-02-08T16:02:48+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Ukraina
Transport: Samolot
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...Zapraszamy do Lwowa na największe międzynarodowe wydarzenie kulturalne w Ukrainie jakim jest Leopolis Jazz Fest!
Udział w koncertach przy dwóch scenach w centrum miasta za darmo!

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Lwowa. Niezwykle bogate w zabytki niegdyś wielonarodowościowe miasto łączące dwie kultury – łacińskiego Zachodu i bizantyjskiego Wschodu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Dla chętnych udział w wieczornym koncercie jazzowym. Dla chętnych Lwów nocą – śladem kultowych lokali. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie zaczniemy od okolic Lwowa – Złota Podkowa: zwiedzanie miejscowości Olesko (zamek i miejsce urodzenia króla Jana III Sobieskiego). Przez długi czas w ruinie. Odbudowany w latach 1963-1974. Pierwotnie własność rodziny Sienieńskich z Sienna, Daniłowiczów, a następnie Sobieskich i Rzewuskich. Po trwającej kilka lat odbudowie od 1975 roku w zamku mieści się filia Lwowskiej Galerii Sztuki. Podhorce (zamek Koniecpolskich, Rzewuskich i Sanguszków). Został wzniesiony w I połowie XVII wieku dla hetmana Stanisława Koniecpolskiego. Zespół zamkowy w Podhorcach obejmuje pałac, kościół św. Józefa i Podwyższenia Krzyża Świętego oraz ogrody pałacowe, składające się z części tarasowej, krajobrazowej i ogrodu regularnego, położonego między pałacem a kościołem. Złoczów (Pałac Wielki i Chiński w kompleksie zamkowym Jana III Sobieskiego). Od momentu jego powstania w latach 1634–1636 do roku 1772 oraz w latach 1918-1939 należał do Rzeczypospolitej. Obecnie placówka Lwowskiej Galerii Sztuki. Wchodzi w skład szlaku turystycznego „Złota Podkowa Lwowszczyzny”. Powrót do Lwowa. Dla chętnych udział w wieczornym koncercie jazzowym.
Dla chętnych Lwów nocą – śladem kultowych lokali. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Lwowa: Cmentarz Łyczakowski. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, położona we wschodniej części miasta na malowniczych wzgórzach wśród specjalnie zaprojektowanego, starego drzewostanu tworzącego szereg alei. Jest miejscem pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy ludzi kultury, nauki i polityki. Na cmentarzu znajduje się wiele zabytkowych nagrobków o wysokiej wartości artystycznej, przedstawiających alegoryczne postaci i wizerunki zmarłych, a także liczne kaplice, edykuły, kolumny i obeliski, w różnych stylach. Następnie zwiedzanie Cmentarza Orląt, gdzie spośród pochowanych tam prawie 3000 żołnierzy, część to Orlęta Lwowskie, czyli młodzież szkół średnich i wyższych oraz inteligencja. Nazywany on był przez Polaków miejscem świętym (Campo Santo). Spacer po mieście, gdzie zobaczymy m.in.: Operę, Pomnik Adama Mickiewicza, katedrę ormiańską, kwartał ormiański, katedra łacińska, Ratusz Lwowski, rynek, Plac Halicki, prospekt Swobody (Wały Hetmańskie), kościół Bernardynów.
Śladem kultowych lokali, które zobaczymy i możemy zakupić charakterystyczne produkty dla danego miejsca m.in.: sklep firmowy Baczewski alkohole, Kopalnia kawy, Fabryka czekolady, Kryjówka, Teatr Piwa Prawda oraz inne. Dla chętnych udział w wieczornym koncercie jazzowym. Dla chętnych Lwów nocą – śladem kultowych lokali… nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fakultatywnie wizyta we lwowskim browarze – zwiedzanie muzeum połączone z degustacją piwa oraz konsumpcją. To nowoczesne muzeum browarnictwa we Lwowie, które starannie przechowuje historię, legendy i tradycje piwowarstwa. Muzeum zgromadziło najlepsze receptury i gamę smaków piwa od czasu swojego powstania 5 000 lat temu. Czas wolny na zakup pamiątek. Przejazd na lotnisko. Przylot do Polski

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, na miejscu przejazd busem lub autokarem (w zależności od ilości osób) oraz komunikacja miejską we Lwowie, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DLA CHĘTNYCH DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do obiadów w porze kolacji x 3 (zupa, II danie, kawa lub herbata, ciasto).

Dodatkowo dla chętnych udział w największym międzynarodowym wydarzeniu kulturalnym jakim jest Leopolis Jazz Fest!
Festiwal tradycyjnie odbywa się na trzech scenach: Scena główna w Parku Kultury im. Bohdana  Chmielnickiego – scena Eddie’go Rosnera (wejście z biletami), Scena na Rynku w centrum miasta (wejście darmowe) oraz Scena w zabytkowej części miasta – na dziedzińcu Pałacu Potockich (wejście darmowe).

 

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Opera we Lwowie – fot. by Roman Polyanyk, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1667284/


 


Wycieczka do Lwowa Białystok, Wycieczka do Lwowa Bydgoszcz, Wycieczka do Lwowa Elbląg, Wycieczka do Lwowa Gdańsk, Wycieczka do Lwowa Katowice, Wycieczka do Lwowa Kielce, Wycieczka do Lwowa Kraków, Wycieczka do Lwowa Lublin, Wycieczka do Lwowa Łódź, Wycieczka do Lwowa Olsztyn, Wycieczka do Lwowa Poznań, Wycieczka do Lwowa Rzeszów, Wycieczka do Lwowa Szczecin, Wycieczka do Lwowa Warszawa, Wycieczka do Lwowa Wrocław

Wycieczka do Oleska Białystok, Wycieczka do Oleska Bydgoszcz, Wycieczka do Oleska Elbląg, Wycieczka do Oleska Gdańsk, Wycieczka do Oleska Katowice, Wycieczka do Oleska Kielce, Wycieczka do Oleska Kraków, Wycieczka do Oleska Lublin, Wycieczka do Oleska Łódź, Wycieczka do Oleska Olsztyn, Wycieczka do Oleska Poznań, Wycieczka do Oleska Rzeszów, Wycieczka do Oleska Szczecin, Wycieczka do Oleska Warszawa, Wycieczka do Oleska Wrocław

Wycieczka do Podhorce Białystok, Wycieczka do Podhorce Bydgoszcz, Wycieczka do Podhorce Elbląg, Wycieczka do Podhorce Gdańsk, Wycieczka do Podhorce Katowice, Wycieczka do Podhorce Kielce, Wycieczka do Podhorce Kraków, Wycieczka do Podhorce Lublin, Wycieczka do Podhorce Łódź, Wycieczka do Podhorce Olsztyn, Wycieczka do Podhorce Poznań, Wycieczka do Podhorce Rzeszów, Wycieczka do Podhorce Szczecin, Wycieczka do Podhorce Warszawa, Wycieczka do Podhorce Wrocław

Wycieczka Złoczów Białystok, Wycieczka Złoczów Bydgoszcz, Wycieczka Złoczów Elbląg, Wycieczka Złoczów Gdańsk, Wycieczka Złoczów Katowice, Wycieczka Złoczów Kielce, Wycieczka Złoczów Kraków, Wycieczka Złoczów Lublin, Wycieczka Złoczów Łódź, Wycieczka Złoczów Olsztyn, Wycieczka Złoczów Poznań, Wycieczka Złoczów Rzeszów, Wycieczka Złoczów Szczecin, Wycieczka Złoczów Warszawa, Wycieczka Złoczów Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.