Macedonia

/Macedonia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Macedonia

2023-02-08T15:40:03+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Macedonia
Transport: Samolot
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Skopje. Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie miasta podczas, którego zobaczymy: Twierdza Kale, położona na starym mieście, Meczet Mustafa Pasza, kościół St. Spas – St. Saviour lub Wniebowstąpienie z niesamowitym ikonostasem wysokim na sześć metrów i długim na dziesięć metrów, wykonanym w całości przez rzeźbę braci Filipowskich w latach 1819–1824. Wizyta w starożytnej dzielnicy muzułmańskiej. Dalej spacer po Starym Bazarze i Kamiennym Moście, który uzyskał ten status symbolu nie tylko ze względu na swoją wartość historyczną, ale także dlatego, że łączy dwie bardzo różne części miasta. Zwiedzimy muzeum archeologiczne, Memorial Center poświęcony Matce Teresie, a także jej miejsce urodzenia, stary dworzec kolejowy w mieście. Po południu spacer po nowoczesnej części miasta, gdzie zwiedzimy katedrę św. Klemensa namalowaną przez Slavco Brezovskiego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Tetowa. Miasto słynie z Malowanego Meczetu (XVII wiek) znanego również jako Meczet Aladzha. Uważany za arcydzieło sztuki osmańskiej, został zbudowany dzięki darowiznom dwóch muzułmańskich dam – Hurshidy i Mensure, których grób znajduje się w ogrodzie meczetu. Budynek jest w pełni ozdobiony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz motywami kwiatowymi i geometrycznymi. Zwiedzimy najważniejszy macedoński klasztor św. Jana Bigorskiego. W drodze do Strugi zobaczymy klasztor Kalishta i jego piękny kościół w jaskini. Struga słynie z festiwalu wieczorów poezji Struga, gdzie poeci przyjeżdżają z całego świata. Jedyną osobą, która może przedstawić historię tego wydarzenia i historię tego uroczego miasta, jest Dusko Gjorgon, który był oficjalnym fotografem tego wydarzenia przez 50 lat, zwiedzimy jego galerię, która jest częścią jego rodzinnego domu. Przyjazd do Ochrydy. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Ochryda. Najpiękniejsze miasto Macedonii i jedno z najbardziej fascynujących Półwyspu Bałkańskiego, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Położona na wschodnim brzegu Jeziora Ochrydzkiego, znana jest z pięknych białych domów, krętych uliczek oraz prestiżu skarbów sztuki i 365 kościołów, po jednym na każdy dzień. Zwiedzimy m.in.: kościół św. Bogorodicy Perivlepta (poświęcona Najświętszej Marii Pannie), która pochodzi z 1259 roku i charakteryzuje się bizantyjskimi formami i wzorami, katedrę św. Zofii, zbudowaną w latach 1037-1056 z interesującymi freskami z XIV wieku, kościół św. Kaneo (jeden z symboli Ochrydy), Kościół św. Jana (św. Jana) na skale Kaneo. Podczas spaceru po starym mieście poznamy historię pereł Ohrid, znanych na całym świecie i ręcznie wykonanych przez rodzinę Filevi, a także drukarnię Gutenberg. Podczas rejsu łodzią zwiedzimy klasztor St. Naum na południe od jeziora i zbudowany na skalistym grzbiecie z widokiem na jezioro. Krótki przystanek do robienia zdjęć w Museum Bay of Bones. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Resen, gdzie zwiedzimy prywatne muzeum etno we wsi Podmochani, gdzie zobaczymy tradycyjne macedońskie kostiumy. Dalej starożytne miasto Heraclea, założonego przez Filipa II, ojca Aleksandra Wielkiego, w połowie IV wieku p.n.e. wśród najciekawszych ruin tego miejsca zobaczymy gorące źródła, kolumnadę, amfiteatr, pozostałości dwóch kościołów, obie ze wspaniałymi i kolorowymi mozaikami (V wiek) przedstawiającymi figury geometryczne, drzewa, ptaki, kwiaty i zwierzęta. Zwiedzimy cmentarz wojskowy w Bitoli z I wojny światowej, gromadzący pochówki ponad 13 262 żołnierzy armii francuskiej zabitych na froncie wschodnim. Na cmentarzu znajduje się 6262 indywidualnych grobów, a także dwa ossuaria zawierające od 7000 do 10000 żołnierzy francuskich. Następnie Bitoli – podbitej przez Turków w 1382 r. Miasto przyjęło nową nazwę Monastir. Z wielu meczetów zbudowanych przez Turków podczas okupacji pozostało ich kilkanaście. Najpiękniejszym z nich jest Isak Dzamija, tzw. Ponieważ został zbudowany kosztem bogatego kupca imieniem Izaak. Wizyta w kościele św. Dymitra. Spacer głównym deptakiem „Konsulaty”. Zwiedzimy dom rodzinny w Bitoli. Czas na lunch przygotowanym przez miejscową rodzinę. Będziemy mieli okazję doświadczyć typowej macedońskiej gościnności. Przejazd do Kavadarci, gdzie zwiedzimy prywatny warsztat rzeźbiarski w lokalnej rodzinie, gdzie dowiemy się więcej o technice rzeźbienia, a zwłaszcza drewna. Piękne i niesamowite arcydzieła. Kolejna macedońska historia, aby lepiej poznać lokalne i tradycyjne zwyczaje, macedońskiego ducha i dzisiejszych bohaterów, którzy wzbogacają kraj o wartość dodaną. Dalej Demir Kapija – region macedońskich win. Zwiedzimy winnicę i zapoznamy się z historią macedońskiego wina w piwnicy z winami Popova Kula. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Skopje i wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, przejazdy autokarem w Macedonii, zakwaterowanie w hotelu lokalny standard 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs łodzią, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Ochryda – fot. by Cymelium, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4500703/

 

 


Wycieczka do Macedonii Białystok, Wycieczka do Macedonii Bydgoszcz, Wycieczka do Macedonii Elbląg, Wycieczka do Macedonii Gdańsk, Wycieczka do Macedonii Katowice, Wycieczka do Macedonii Kielce, Wycieczka do Macedonii Kraków, Wycieczka do Macedonii Lublin, Wycieczka do Macedonii Łódź, Wycieczka do Macedonii Olsztyn, Wycieczka do Macedonii Poznań, Wycieczka do Macedonii Rzeszów, Wycieczka do Macedonii Szczecin, Wycieczka do Macedonii Warszawa, Wycieczka do Macedonii Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.