Rumunia – Mołdawia

/Rumunia – Mołdawia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rumunia – Mołdawia

2023-02-08T16:13:58+00:00
Ilość dni: 12 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech, zakwaterowanie w hotelu w Miszkolc. Relaks i odpoczynek w basenach termalnych. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki. Przejazd do Tokaju – stolicy regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przejazd do Satu Mare i przerwa na zakup RON rumuńską waluty, ewentualnie na zakup prowiantu na drodze. Zobaczymy  panoramicznie główne atrakcje: kościół z łańcuchami, hotel Dacia i secesyjne kamienicy przy Pl. Wolności. Następnie przejazd przez Negresti-Oas – państwo w państwie – największe skupisko bogatych ludzi w Europie – najbogatsza gmina w Europie. Następnie przez przełęcz Huta zjeżdżamy do rzeki Cisy, skąd roztaczają się panoramy ukraińskiego Zakarpacia. Przejazd na zwiedzanie Wesołego Cmentarza w miejscowości Sapanta – pogodnej wsi, w której czas jakby zatrzymał się 100 lat temu. Wesoły Cmentarz jest unikatowy – utrzymany w jednolitym stylu i alabastrowej kolorystyce – drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Pomniki w większości przedstawiają okoliczności śmierci w dość zabawny sposób, a dodatkowo groby są okraszone epitafiami, tworzącymi portret zawodowy zmarłego. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd na zwiedzanie pięknego kompleksu monasterów – prawdziwa koronka drewniana gdzie sobór sióstr opiekują się z dobytkiem. Przejazd przez Sygiet Marmaroski, słynący z więzienia politycznego w czasach komuny i dalej przez podnóże Alp Rodniańskich po drodze zwiedzimy Muzeum Konopii, chłopskie muzeum, drewnianą cerkiew greckokatolicką w Ieud. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Monasteru Voronet zwane sykstyńską kaplicą wschodu. Na miejscu dowiemy się jak niebiosa prowadzili rękami artystów którzy go namalowali. Przejazd do Gura Humorului. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wyjazd do słynnego monasteru żeńskiego Agapia, gdzie mieszka 400 mniszek: wioska jest w pięknym otoczeniu lasów i gór, lecz najpiękniejszy jest monaster – inna sztuka architektury niż zwiedzana dotąd. Na dodatek freski to wielki testament najsłynniejszego malarza rumuńskiego. Przejazd w kierunku Jassy na zwiedzanie wiekuistego miasta, które jest bogate w zabytki z różnych okresów, stanowi znaczący ośrodek kulturalny i uniwersytecki oraz jest stolicą rumuńskiej Mołdawii, zobaczymy Cerkiew Trzech Hierarchów, którą wybudowano w pierwszej połowie XVII wieku, Pałac Kultury zbudowany w miejsce XV-wiecznego zamku. Przed Pałacem Kultury stoi pomnik Stefana Wielkiego. Spacer po centrum handlowym Palas Mall, które jest jednym z najlepiej ulokowanych miejsc handlowych, miejsce bardzo przyjazne, gustowne, łatwe do opanowania. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Milesti na zwiedzanie słynnych piwnic winnych z degustacją. Wejście do podziemnych piwnic. Podziemne cesarstwo win ma największą kolekcje butelek z winem na świecie, parafrazując Gagarina, który powiedział, że z Księżyca wrócił, ale z piwnic Milesti nie trafił sam na ziemie. Następnie zwiedzimy stolicę Mołdawii Kiszyniów. To miejsce specyficzne, ale także na swój sposób ujmujące. Zwiedzanie panoramiczne miasta. Powrót do Rumunii nad Dunaj w Galacz, przepłynięcie Dunaju promem. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd na zwiedzanie portowego miasta i udamy się do Delty Dunaju przez jego „bramkę” Tulcza. Zwiedzimy muzeum Delty. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Pływanie po Delcie Dunaju tam gdzie rzeka wpływa do morza. Przypłynięcie na Wyspę Letea, obiad rybacki, w formie bufetu szwedzkiego. Zwiedzanie rybackiego muzeum – mały skansen, Przejazd jeepami na jedyne w Europie miejsce, gdzie żyją dzikie konie. Powrót do hotelu, następnie możliwość rekreacji i wypoczynku w basenie hotelowym, obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wyjazd w kierunku Wielkiego Cudu w Rumunii jakie są Błotne Wulkany z ich księżycowym obrazem, tam kręcono m.in. sceny do filmów Science Fiction. Największe błotne wulkany mogą mieć nawet 700 metrów wysokości i 10 kilometrów średnicy podstawy. Takim wulkanem jest powstały na Javie w Indonezji wulkan Lusi. Obszar występowania wulkanów od 1924 roku jest objęty ochroną jako rezerwat przyrody. Obszar wokół dwóch głównych pól objęty jest ochroną w ramach programu Natura 2000. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Po drodze zwiedzimy wspaniały Pałac Królów Rumunii w Sinaia. Dawna rezydencja letnia królów Rumunii, obecnie muzeum. Wyjazd do Bran na zwiedzanie zamku – najsłynniejszy zamek Draculi. Średniowieczny zamek w Branie w Siedmiogrodzie. Wzniesiony na pograniczu z Wołoszczyzną był ważnym punktem obronnym. Od 1920 pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii Marii. Przejazd do Brasov spacer podczas, którego zobaczymy m.in. „czarny kościół” z XIV wieku. Świątynia została zbudowana przez Sasów siedmiogrodzkich w stylu późnogotyckim. Jest największą budowlą sakralną Rumunii. Zakwaterowanie w Braszów lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Alba Julia jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. W mieście Turda podziwiać można jedną z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Wydobycie soli rozpoczęto tu już w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Według niektórych to jeden z architektonicznych, podziemnych cudów świata. Przejazd do Cluj Napoca. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Wieczorne zwiedzanie Cluj Napoca – stolica Siedmiogrodu – Kluż-Napoka czyli Kolozsvár, to miasto – symbol zarówno dla Węgrów jak i dla Rumunów oraz centrum intelektualne i akademickie współczesnej Rumunii. W 1881 roku Stefan Batory ufundował tu Kolegium Jezuickie, którego tradycję kontynuuje dziś najbardziej prestiżowy uniwersytet w kraju. To tu spędziła dziewięć lat życia sekretarka marszałka Piłsudskiego poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, następnie Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Michała, pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Oradea, która stanowi wielokulturowy tygiel, oprócz języka rumuńskiego usłyszymy również węgierski. Miasto ma bogatą i burzliwą historię. Spacer po głównym centrum miasta, gdzie zobaczymy liczne barokowe i secesyjne budynki – przejście w pasażu handlowym „Czarny Orzeł” o którym usłyszymy legendę. Na trasie spaceru zobaczymy Pomnik króla Węgier Władysława I Świętego z 1893 r. przed barakową katedrą Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku, Teatr „Regina Maria”, Pałac biskupów rzymskokatolickich – barokowy pałac z 365 oknami. Nocleg tranzytowy po polskiej stronie w Muszynie Złockie, hotel Beata 3*. Obiad w porze kolacji. Możliwość zorganizowania zabawy przy muzyce mechanicznej + przekąski …. w cenie od 49 zł / osoba – płatne dodatkowo.

12. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Krynica Zdrój – spacer po uzdrowisku. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, dodatkowo lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii

Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii  

Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii   Wycieczka do Mołdawii  

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Zamek Peles – fot. by thor_son88, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3781708/

Pozostałe zdjęcia:
Sapanta, wesoły cmentarz – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3646373/
Klasztor Voronet – fot. by gavia26210, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-818929/
Putnei – fot. by danfador, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-213763/
Błotne Wulkany – fot. by Florentina-I, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1544271/
Kopalnia Soli Turda – fot. by GaborGulyas, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1928526/
Sibiu – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3810731/
Oradea – fot. by PaulCosmin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1004672/
Oradea – fot. by PaulCosmin, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-659493/
Góra – fot. by Sorin Lazar Photography, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-983661/


 

 


Wycieczka do Mołdawii Białystok, Wycieczka do Mołdawii Bydgoszcz, Wycieczka do Mołdawii Elbląg, Wycieczka do Mołdawii Gdańsk, Wycieczka do Mołdawii Gorzów Wielkopolski, Wycieczka do Mołdawii Katowice, Wycieczka do Mołdawii Kielce, Wycieczka do Mołdawii Kraków, Wycieczka do Mołdawii Lublin, Wycieczka do Mołdawii Łódź, Wycieczka do Mołdawii Olsztyn, Wycieczka do Mołdawii Opole, Wycieczka do Mołdawii Poznań, Wycieczka do Mołdawii Rzeszów, Wycieczka do Mołdawii Szczecin, Wycieczka do Mołdawii Toruń, Wycieczka do Mołdawii Warszawa, Wycieczka do Mołdawii Wrocław, Wycieczka do Mołdawii Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.