Drezno – Monachium – Garmisch-Partenkirchen

/Drezno – Monachium – Garmisch-Partenkirchen
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Drezno – Monachium – Garmisch-Partenkirchen

2023-02-08T15:37:10+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od przejścia przez Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie zwiedzanie Grünes Gewölbe – galeria sztuki, Muzeum Jubilerstwa i Złotnictwa założone w 1721 roku Augusta II Mocnego. Zwiedzimy m in skarbiec elektorów saskich i królów. Kolekcja obejmuje około 3100 przedmiotów ze srebra, złota, kamieni szlachetnych, kości słoniowej, bursztynu, korala, brązu, emalii, szkła, drewna i żelaza. Również zobaczymy zegarki, instrumenty szafy, szafki. Przejście przez rynek staromiejski na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Przyjazd do hotelu na nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ

Śniadanie. Przyjazd do stolicy Bawarii – Monachium. Zwiedzimy zamek Nymphenburg, do którego prowadzi długa aleja, pośrodku niej jest kanał – fosa. Budowla ta jest największym barokowym zamkiem w Niemczech, zbudowanym w latach 1664 – 1758. Była to letnia rezydencja arystokratycznej rodziny Wittelsbacher. Zamek otacza przepiękny park z małymi jeziorkami, fosami, rzeźbami i wodospadami, jak również mały park botaniczny. Dalej zwiedzanie Starego Miasta, spacer: kościół NMP, ratusz, rezydencja Wittelsbachów, kościół św. Michała, centrum Olimpijskie, zwiedzimy nowe muzeum BMW, gdzie zobaczymy m.in. najnowsze modele motocykli i samochodów. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Garmisch-Partenkirchen i wjazd na Garmisch-Classic. Wjazd kolejką Alpspitzbahn na wysokość 2050 m (trasa częściowo wiedzie przez tunel wykuty w skale). Ponad stacją górską na gości czeka spektakularny taras widokowy AlpspiX, z którego można oglądać wszystko to, co znajduje się nawet 1000 metrów pod stopami. Zwiedzanie zamku Neuschwanstein to w pewnym sensie odzwierciedlenie postaci Ludwika II. Bajkowy i szalony (oba te przymiotniki używane były również w odniesieniu do króla) Atrakcyjna jest nie tylko sama budowla, ale także otaczająca ją przyroda. Zamek jest położony wśród Alp, a specjalnie wytyczone szlaki pozwalają podziwiać jego piękno z różnych perspektyw. Przykładem jest Marienbrücke – most nad przepaścią, z którego widok zachwyca malowniczością, choć jednocześnie, z uwagi na wysokość, przyprawia o zawroty głowy. Dalej zwiedzanie zamku Hohenschwangau, który należał do rodziców Ludwika II, gdzie król spędził dzieciństwo. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Wyjazd w stronę Polski. Przyjazd do hotelu na nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Monachium – Brama Zwycięstwa – fot. by wdreblow0, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-798652/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.