Moskwa i Soczi. Zwiedzanie z wypoczynkiem

/Moskwa i Soczi. Zwiedzanie z wypoczynkiem
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Moskwa i Soczi. Zwiedzanie z wypoczynkiem

2023-02-08T13:49:27+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Wczasy
Kierunek wyjazdu: Rosja
Transport: Autokar, Pociąg
Ilość dni: 11 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Moskwy. Moskwa i Soczi. Zwiedzanie z wypoczynkiem.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd
do Moskwy. Zwiedzanie stolicy zaczniemy od Placu Czerwonego, gdzie zobaczymy m.in.: Mauzoleum Lenina, GUM – słynny moskiewski dom towarowy, katedrę Kazańską, Muzeum Historii oraz mieniący się kolorami sobór Wasyla Błogosławionego z XVI w. zwieńczony cebulowymi kopułami. Zwiedzanie Kremla, dawnej siedziby książąt i carów rosyjskich. Na jego terenie, otoczonym wysokim murem znajdują się liczne sobory, muzea i pałace. Na trasie koronacyjny Sobór Uspieński, Sobór Archangielski, w którym znajdują się groby carów, Sobór Błagowieszczański, który był prywatną cerkwią carów rosyjskich, Zbrojownia (Orużejnaja Pałata) z bogatą kolekcją zbroi, regaliów i jaj Faberge. Na terenie Kremla eksponowane są dwa gigantyczne dzieła sztuki ludwisarskiej – Car Kołokoł – największy dzwon na świecie, który nigdy nie zadzwonił oraz jedna z największych pod względem kalibru armata – Car Puszka. Spacer po przylegającym do murów Kremla Ogrodzie Aleksandrowskim. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Galerii Trietiakowskiej z bogatą kolekcją ikon i malarstwa rosyjskiego. Następnie zwiedzanie Klasztoru Nowodziewiczego, w skład którego wchodzą – Sobór Smoleński wzorowany na kremlowskim soborze Uspieńskim, o bogato zdobionym freskami wnętrzu, cerkiew Uspieńska, Nadbramna Cerkiew Przemienienia, dzwonnica, cerkiew św. Ambrożego oraz cmentarz, na którym pochowani są m.in.: Bułhakow, Czechow, Gogol, Michałkow, Prokofjew. Przejazd na Wzgórza Worobiowe skąd roztacza się widok na stolicę Rosji. Zobaczymy tutaj m.in.: Uniwersytet im. Łomonosowa, zespół sportowy Łużniki, zespół „Góra Pokłonna”, Moskiewskie Centrum Biznesu – Moskwa City. Dalsze zwiedzanie stolicy Rosji, gdzie podczas spaceru zobaczymy m.in.: ulicę Twerską z Placem Puszkina, Biały Dom, Teatr Wielki, Dumę Państwową, Plac Łubianka. Następnie przejście po Starym Arbacie – malowniczym deptaku z zabytkowymi kamienicami, klimatycznymi kawiarenkami i pomnikami Bułata Okudżawy i Aleksandra Puszkina. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd pociągiem do Soczi (godzina uzależniona od aktualnego rozkładu).
5. DZIEŃ
Przyjazd do Soczi – rosyjskiego kurortu położonego nad Morzem Czarnym. Panuje tu ciepły subtropikalny klimat. Od strony północno – zachodniej miasto otoczone jest górami Kaukazu, które chronią przed zimnym, kontynentalnym powietrzem. Sezon rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. Temperatura wody sięga do ok. 30°C. Blisko 80 proc. miasta to parki, skwery, tereny zielone. Tylko w Soczi można cieszyć się ciepłym morzem, opalać się na jego brzegu, a następnie wziąć udział w fascynującej podróży po górach. Przejazd na zakwaterowanie do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6-7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, wypoczynek, kąpiele morskie, ewentualne zwiedzanie. Obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, wypoczynek, kąpiele morskie. Wyjazd pociągiem do Moskwy (godzina uzależniona od aktualnego rozkładu).
9. DZIEŃ
Przyjazd do Moskwy. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Wyjazd z Moskwy. Przejazd nocny do Polski lub nocleg tranzytowy.
11. DZIEŃ
Powrót do miejsca zbiórki. Możliwy obiad na trasie przejazdu po polskiej stronie.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem do/z Moskwy, przejazd pociągiem Moskwa – Soczi – Moskwa (przedziały sypialne 4 os.), część programu realizowana komunikacją miejską, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 30 000 €), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: wiza, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Moskwy Muzeum Historii Plac Czerwony    Wycieczka do Moskwy Kreml   Wycieczka do Moskwy Armata Car Puszka    Wycieczka do Moskwy Pomnik Puszkin

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Moskwa, Plac Czerwony – fot. by DEZALB, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-887047/

Pozostałe zdjęcia:
Muzeum Historii, Plac Czerwony – fot. by joneybrain, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2210325/
Kreml – fot. by apreklama, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2123697/
Armata Car Puszka – fot. by takazart, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-177846/
Pomnik Puszkin – fot. by snow-dog, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3330126/


 

 


Wycieczka do Moskwy Białystok, Wycieczka do Moskwy Bydgoszcz, Wycieczka do Moskwy Elbląg, Wycieczka do Moskwy Gdańsk, Wycieczka do Moskwy Katowice, Wycieczka do Moskwy Kielce, Wycieczka do Moskwy Kraków, Wycieczka do Moskwy Lublin, Wycieczka do Moskwy Olsztyn, Wycieczka do Moskwy Poznań, Wycieczka do Moskwy Rzeszów, Wycieczka do Moskwy Szczecin, Wycieczka do Moskwy Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.