Paryż – Niezwykłe miasto zakochanych

/Paryż – Niezwykłe miasto zakochanych
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Paryż – Niezwykłe miasto zakochanych

2023-02-03T11:25:52+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Francja
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Bezpośredni przejazd do Paryża. Zakwaterowanie w Paryżu lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Wersalu – zwiedzanie słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV, między innymi Sala Lustrzana i apartamenty Madame de Pompadour, dalej zwiedzanie ogrodów wraz z fontannami. Następnie Cmentarz Père-Lachaise. Największy i najsławniejszy cmentarz paryski, założony w 1804 roku w ogrodach przylegających do willi Mont-Louis, podarowanej przez Ludwika XIV swojemu spowiednikowi, Père Lachaise (ojcu Lachaise), francuskiemu jezuicie, François de Lachaise. Na cmentarzu znajduje się ponad 60 grobów Polaków oraz jeden grób zbiorowy. Pochowani tam są m.in.: Fryderyk Chopin, Józef Wysocki (generał), Józef Gałęzowski, Adam Prażmowski. Panoramiczny zwiedzanie podczas przejazdu przez miasto m.in. przejazd słynnymi Polami Elizejskimi do Łuku Triumfalnego. Obiad w porze kolacji. Przyjazd do hotelu w Paryżu lub okolicy, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd na zwiedzanie miasta, gdzie zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki. Spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX wieku stała się symbolem paryskiej pobożności, Plac du Tertre, słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge). Zwiedzanie Luwru ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki. Obiad w porze kolacji. Następnie Wieża Eiffla (wjazd na 3 poziom) – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie wyspy Cite – czyli najstarszą część miasta, gdzie zobaczymy z zewnątrz Katedrę Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury. Zwiedzanie Panteonu, w którym spoczywa wielu sławnych osobistości m.in. Viktor Hugo, Emilia Zola, Luis Braille, Maria Skłodowska-Curie. Zobaczymy Pałac Inwalidów – miejsce pochówku Napoleona, zwiedzimy Muzeum d’Orsay – muzeum impresjonistów zlokalizowanego w budynku dawnego dworca kolejowego. Zobaczymy Centrum Kultury Pompidou. Obiad w porze kolacji. Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg.
6-7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd z Paryża i powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-os., wyżywienie wg programy, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wieża Eiffla, Paryż – fot. by Pete Linforth, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-3349075/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.