RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI

/RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

RUMUNIA – ŚLADAMI HRABIEGO DRAKULI

2023-02-08T16:08:48+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


 

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Miszkolc Topolce. Węgry. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Wieczorny relaks i kąpiele w kompleksie basenów termalnych. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki. Rumunia. Przejazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd na zakwaterowanie w Sybin lub okolica, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Sybin, spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, cerkwia Metropolitańska budowana na wzór Hagi Sophii – w Stambule, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Przejazd trasą Transfogarską, gdzie po drodze zobaczymy najciekawszy fragment Karpat – Góry Fogarskie. Droga została wybudowana w latach 1970–1974 na polecenie Nicolae Ceaușescu. Jadąc krętą drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wzięta do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Dotrzemy do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii – Moldovenau. Droga ta otwarta jest na całym odcinku od czerwca do końca października, choć termin jej zamknięcia zależy od pogody. Następnie udamy się do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Targoviste, gdzie znajduje się jedyny zachowany na Wołoszczyźnie gród hospodarski, w którym rezydował słynny Wlad Palownik zwany Drakulą, zobaczymy Wieżę Zachodzącego Słońca która jest symbolem dworu. Zwiedzanie „Perły Karpat” – Zamku Peles, zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu oraz pseudo średniowiecznego pałacu Pelisor, zbudowanych przez pierwszego króla Rumunii Karola I. Zwiedzimy Zamek Bran średniowieczny zamek w Branie w Siedmiogrodzie (Rumunia). Wzniesiony na pograniczu z Wołoszczyzną był ważnym punktem obronnym. Od 1920 pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii Marii. Obecnie (2011) w zamku mieści się muzeum historyczne. Dzięki książce Brama Stokera zamek uchodzi za siedzibę wampira Draculi – Wład Palownik. Przejazd do Braszowa, gdzie zwiedzimy saskie, stare miasto, między innymi Plac Sfatului z miejskim ratuszem oraz okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła” i budynku starej szkoły z pomnikiem reformatora Johannesa Honterusa. W drodze do bramy Schei zobaczymy najwęższa uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed schronieniem się w niej jego przeciwników. Przejazd na zakwaterowanie w Braszowie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd na zwiedzanie jaskini lodowej w Scarisoara, która została odkryta w 1863 r. i zawdzięcza popularność wyjątkowym formom z lodu. Jaskinia jest oświetlona, a jej wnętrze zwiedza się ze specjalnie przygotowanych podestów. Temperatura oscyluje przeważnie w okolicy 0°C. Dalej zwiedzimy wapienny wąwóz Galbeni z licznymi wodospadami. Zakwaterowanie w Bacau lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sighisoary, wspaniałego średniowiecznego miasta, w którym według legendy urodził się Wlad Palownik. Spacer po centrum (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Dalej Cluj Napoca, stolica Siedmiogrodu – Kluż-Napoka czyli Kolozsvár, to miasto – symbol zarówno dla Węgrów jak i dla Rumunów oraz centrum intelektualne i akademickie współczesnej Rumunii. W 1881 roku Stefan Batory ufundował tu Kolegium Jezuickie, którego tradycję kontynuuje dziś najbardziej prestiżowy uniwersytet w kraju. To tu spędziła dziewięć lat życia sekretarka marszałka Piłsudskiego poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, następnie Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Michała, pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os, wyżywienie wg programu, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, wieczór z folklorem w skansenie. Konsumpcja + …, pokaz zespołu folklorystycznego, zabawa przy regionalnej ludowej kapeli, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Rumunii bukareszt Pixabay License    Wycieczka do Rumunii brasov Pixabay License

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Rumunia, Zamek Peles – fot. by Giullie, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-990718/

Pozostałe zdjęcia:
Bukareszt – fot. by ArvidO, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2711896/
Brasov – fot. by zsuga, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-992811/

 

 

 


Wycieczka do Rumunii Białystok, Wycieczka do Rumunii Bydgoszcz, Wycieczka do Rumunii Elbląg, Wycieczka do Rumunii Gdańsk, Wycieczka do Rumunii Gorzów Wielkopolski, Wycieczka do Rumunii Katowice, Wycieczka do Rumunii Kielce, Wycieczka do Rumunii Kraków, Wycieczka do Rumunii Lublin, Wycieczka do Rumunii Łódź, Wycieczka do Rumunii Olsztyn, Wycieczka do Rumunii Opole, Wycieczka do Rumuni Poznań, Wycieczka do Rumunii Rzeszów, Wycieczka do Rumunii Szczecin, Wycieczka do Rumunii Toruń, Wycieczka do Rumunii Warszawa, Wycieczka do Rumuni Wrocław, Wycieczka do Rumunii Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.