SMOLEŃSK – KATYŃ – MIŃSK – GRODNO

/SMOLEŃSK – KATYŃ – MIŃSK – GRODNO
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

SMOLEŃSK – KATYŃ – MIŃSK – GRODNO

2023-07-17T13:03:39+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Smoleńska

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przekroczenie granicy polsko-białoruskiej. Przejazd przez Białoruś, następnie przekroczenie granicy białorusko-rosyjskiej, wjazd do Rosji. Przyjazd do hotelu w Smoleńsku, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Smoleńsk z pokazaniem najważniejszych zabytków – Kreml – Twierdza Smoleńska, soboru Piotra i Pawła (XII w.) oraz soboru Uspieńskiego. Następnie realizacja programu według wskazań Zleceniodawcy m.in. wizyta przy kamieniu – tablicy poświęconej tragedii smoleńskiej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010, zapalenie zniczy. Przyjazd do Katynia. KATYŃ – las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Następnie realizacja programu według wskazań Zleceniodawcy m.in. oddanie hołdu pomordowanym, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy, planowana M. Św. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przekroczenie granicy rosyjsko-białoruskiej. Przyjazd do Mińska. Zwiedzanie stolicy Białorusi: Górne Miasto – prawosławny sobór Ducha Świętego oraz katolicka archikatedra imienia Najświętszej Maryi Panny, Plac Wolności z Ratuszem; Troickie Przedmieście w klimacie XIX-wiecznego Mińska, następnie Troicka Góra z budynkiem Opery; Wyspa Łez z pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie. Przejazd Prospektem Niepodległości – główną ulicą Mińska, przy której znajdują się Dom Rządu – siedziba parlamentu, charakterystyczny Kościół św. Szymona i św. Heleny zwany – czerwonym kościołem”, gmachy mińskich uniwersytetów. Panorama miasta z tarasu widokowego w gmachu Biblioteki Narodowej. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Grodna, po drodze pobyt nad znanym z mickiewiczowskich ballad jeziorem Świteź. Przyjazd do Grodna, zwiedzanie miasta m.in.: muzeum, grób i pomnik Elizy Orzeszkowej, zamek Stefana Batorego – stary i nowy, kościół Bernardynów; cerkiew Kołożska z XII w, katedra św. Franciszka Ksawerego – zaplanowana M. Św. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Przekroczenie granicy białorusko-polskiej. Obiad na trasie przejazdu. Przyjazd do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, wiza do Rosji i Białorusi, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Paszport + 2 aktualne zdjęcia paszportowe, oraz dane wskazane przez organizatora proszę dostarczyć (kurierem lub osobiście) do naszego biura minimum 2 miesiące przed planowanym terminem realizacji wycieczki.

WAŻNE! Wymagany paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu, przekroczenia granicy.

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. by Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur


 


Wycieczka do Smoleńska Białystok, Wycieczka do Smoleńska Bydgoszcz, Wycieczka do Smoleńska Elbląg, Wycieczka do Smoleńska Gdańsk, Wycieczki do Smoleńska Gorzów Wielkopolski, Wycieczki do Smoleńska Katowice, Wycieczki do Smoleńska Kielce, Wycieczki do Smoleńska Kraków, Wycieczki do Smoleńska Lublin, Wycieczka do Smoleńska Łódź, Wycieczka do Smoleńska Olsztyn, Wycieczki do Smoleńska Opole, Wycieczka do Smoleńska Poznań, Wycieczka do Smoleńska Rzeszów, Wycieczka do Smoleńska Szczecin, Wycieczki do Smoleńska Toruń, Wycieczka do Smoleńska Warszawa, Wycieczka do Smoleńska Wrocław, Wycieczki do Smoleńska Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.