Włochy – Niezwykła Toskania

/Włochy – Niezwykła Toskania
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Włochy – Niezwykła Toskania

2023-02-03T11:27:46+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Pizy. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Indywidualny wieczorny spacer. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Piza, zwiedzanie placu katedralnego Campo dei Miracoli, czyli Pola Cudów, z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, kolistego Baptysterium, wyjątkowego cmentarza Campo Santo oraz słynnej Krzywej Wieży – dawnej katedralnej dzwonnicy, budowanej przez prawie 200 lat (cmentarz i Krzywa Wieża z zewnątrz). Spacer malowniczymi uliczkami pośród kamienic położonych nad rzeką Arno. Lucca – miasto położone jest pośród malowniczych wzgórz, nad rzeką Serchią. Spacerując po historycznym centrum zobaczymy liczne kamienice, place między, którymi biegną wąskie uliczki. Na wielu drzwiach zachowały się zabytkowe skrzynki pocztowe, kołatki i dzwonki. Zobaczymy największy plac w mieście Piazza San Michele oraz słynny kościół San Michele in Foro, zbudowany w VII w., uznawany jest za najpiękniejszą świątynię Lukki. Na szczególną uwagę zasługuje fasada kościoła zbudowana w stylu pizańskim, z marmuru w dwóch odcieniach. W pobliżu Piazza San Michele dom, w którym urodził się słynny włoski kompozytor operowy – Giacomo Puccini. Obecnie mieści się tutaj niewielkie muzeum poświęcone kompozytorowi, które zwiedzimy. Wejdziemy do kościoła San Frediano z XII, gdzie przechowywane jest ciało św. Zyty, która jest najsłynniejszą świętą z Lukki. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Florencji – miasta Medyceuszy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Palazzo Pitti, wspaniałej galerii malarstwa, gdzie będziemy mogli podziwiać obrazy m.in. Rafaela. Następnie przejdziemy przez słynny most Ponte Vecchio do ratusza miejskiego Palazzo Vecchio. Będzie okazja do zrobienia zdjęć słynnym rzeźbom na placu i w Loggi dei Lanzi. Kontynuujemy spacer do kościoła dominikanów Santa Maria Novella, w którym zobaczymy wspaniałe freski Domenica Ghirlandaia, nauczyciela Michała Anioła. Przejazd do Chianciano Terme. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie. Montepulciano rozciąga się na wapiennym wzgórzu między dolinami Val d’Orcia i Val di Chiana. To niewielkie średniowieczne miasteczko uchodzi za jedno z najpiękniejszych w całej Toskanii. Jego urodę doceniają filmowcy oraz turyści. Spacer w stronę centralnego placu Piazza Grande otoczonego zabytkowymi budynkami. Zobaczymy wzniesiony w średniowieczu Palazzo Comunale oraz katedrę. Miasteczko i jego okolice słyną z wytwarzanych tam win, wśród których prym wiedzie produkowane od wieków czerwone wino Nobile. Dla chętnych degustacja w jednej z najstarszych winiarni w pałacu Contucci, czy w Cantina Gattavecchi mieszczącej się w piwnicy kościoła – koszt około 30€ / płatne dodatkowo. Pienza – idealne miasto Piusa II. Całe miasteczko to jeden wielki taras widokowy na piękną dolinę Val d’Orcia. Obecny układ architektoniczny miasto zawdzięcza pochodzącemu z Pienzy papieżowi Piusowi II. Po przybraniu papieskiej bieli postanowił uczynić swoje miasto rodzinne miejscem wyjątkowym. Idea ta wpisywała się w ówczesny nurt renesansowy, w którym bardziej dążono do uzyskania idealnych symetrycznych układów ulic i budynków, niż dbano o ich funkcjonalność. Centrum Pienzy wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Siena – jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast europejskich. Zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo – plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio. Spacer po Via di Citta, przy której stoją przepiękne, patrycjuszowskie domy i wspaniałe pałace. Zabytkowe centrum Sieny zostało w 1995 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Przejazd do Volterry – miasta założonego przez Etrusków. Zwiedzanie Muzeum Tortur, które obejmuje tysiące lat historii kar i kary śmierci poprzez rekonstrukcje i fragmenty z epoki. Narzędzia zostały zebrane w całej Europie. Niektóre z nich są niezwykle rzadkie i pochodzą z XVI i XVII wieku lub są filologicznymi rekonstrukcjami starych i nieosiągalnych obiektów z XIX lub XX wieku. Następnie zwiedzanie centrum historycznego: katedry i baptysterium, a także słynne Piazza dei Priori z ratuszem miejskim. Dalej przejazd do San Gimignano – miasta nazwanego “średniowiecznym Manhatanem”- ze względu na wieże, które pełniły funkcję obronną, ale były również symbolem zamożności i znaczenia właściciela. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów, kolegiata. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Piombino, gdzie przeprawimy się na wyspę Elba. Określana mianem perły Morza Tyrreńskiego. Jest największą z wysp Archipelagu Toskanii (Arcipelago Toscano) i trzecią co do wielkości włoską wyspą. Znajduję się około 10 kilometrów od stałego lądu. Zobaczymy najpiękniejsze zakątki wyspy słynnej z malowniczych pejzaży. Przejazd do największej miejscowości na wyspie Portoferraio, gdzie odwiedzimy Villa dei Mulini, która była rezydencją Napoleona Bonaparte podczas wygnania. Przeprawa promowa do Piombino. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. La Spezia to piękna, malownicza miejscowość leżąca przy brzegu Morza Liguryjskiego przy dużej zatoce zwanej Zatoką Poetów. Spacer podczas, którego poznamy uroki historycznego miasta oraz zwiedzimy zamek San Giorgio z XII w. znajdujący się na niewielkim wzgórzu, z którego roztacza się piękna panorama miasta i pobliskich wód Morza Śródziemnego. Następnie wejście do Muzeum Technologii Morskiej, gdzie znajdują się także ciekawe wystawy poświęcone rozwojowi żeglugi na Morzu Śródziemnomorskim oraz dokonaniom włoskich naukowców i inżynierów w dziedzinie technologii morskiej. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, przejazd autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł, COVID-19), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty wjazdowe do miast 25€ / osoba (cennik z 2022 roku), bilety wstępu 60€ / osoba (cennik z 2022 roku), dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Włochy, Toskania, Piza – fot. by Rudi Maes, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-4681065/

 


wycieczka do toskanii, toskania, wycieczka objazdowa do toskanii, wycieczki do toskanii, wycieczka toskania, wycieczki toskania, włochy, wycieczka do toskanii

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.