Tunezyjskie Impresje

/Tunezyjskie Impresje
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Tunezyjskie Impresje

2023-02-08T13:46:40+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Tunezja
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Tunezyjskie Impresje. Wycieczka do Tunezji

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Po przylocie transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek poznanie miejsca pobytu. Po południu wizyta na arabskiej medinie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Wyjazd wczesnym rankiem z hotelu (śniadanie w formie pakietu) w kierunku miejscowości El Jem. Obok na równinie w połowie drogi między Sousse i Sfax znajduje się trzeci co do wielkości amfiteatr na świecie. Następnie podążamy do Sfax – jednego z największych miast Tunezji. Jadąc dalej na południe będziemy mogli podziwiać wspaniałe tereny zielonych gajów oliwnych. Dalsza droga przebiega przez miejscowość Gabes w kierunku Matmaty – miejscowości położonej na skraju Sahary w surowym krajobrazie gór Dżebel, gdzie żyją plemiona Berberów. Matmata bywa nazywana wioska Trologdytów, a ponadto zyskała sławę dzięki filmowi „Gwiezdne Wojny”. Tutaj też przewidziany jest obiad w berberyjskiej restauracji. Kolejnym etapem naszej wyprawy będzie miasteczko Douz zwane „Bramą Sahary”. Następnie godzinna przejażdżka na wielbłądach w niesamowitej scenerii pustynnej przy zachodzie słońca. Po wycieczce zakwaterowanie w hotelu na Saharze. Obiad w porze kolacji, czas wolny. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni solnej Chott El Jerid. Następnie przesiadamy się do jeep’ów, którymi dojedziemy do miasteczka Gwiezdnych wojen. Po drodze zobaczymy słynną skałę zwaną „szyją wielbłąda”, a przejazd po wydmach przyniesie nam dreszczyk emocji. Przejedziemy również trasą słynnego Rajdu Paryż – Dakar. Potem wjeżdżamy do gór Atlas, gdzie zwiedzamy dwie zielone oazy górskie. Jedna to Chebika a druga Tamerza, w której będziemy mogli podziwiać „wodospad” i wypić najlepszą miętową herbatę oraz poznać gościnność tamtejszej ludności. W drodze powrotnej przerwa na obiad. Przejazd do Kairouan jednego z siedmiu świętych miast islamu. Podczas krótkiego postoju będziemy mogli podziwiać z tarasu widokowego Wielki Meczet, a następnie odwiedzić sklep z dywanami. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny, wypoczynek lub fakultatywnie wizyta w tradycyjnej łaźni parowej – hammamie, a wieczorem po kolacji wspólne wyjście do palarni sziszy na tunezyjską słynną herbatę miętową. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ (wycieczka fakultatywna)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub przejazd do Tunisu. Krótki spacer główną ulicą – Avenue Habit Bourguiba – obok Katolickiej Katedry Św. Vincentego Paula aż do starego arabsko-tureckiego miasta – Mediny – przejazd do muzeum Bardo. Największy i najwspanialszy zbioru mozaik rzymskich na świecie, znajdującego się w dawnym Pałacu Beja. Przejazd do Kartaginy, zwiedzanie parku archeologicznego, Term Antoniusza, pozostałości rzymskich willi oraz bazyliki. Następnie przejazd do Sidi Bou Said – malowniczego miasteczka założonego przez Maurów hiszpańskich w XV w. W trakcie pobytu w miasteczku czas na spacer po starej części miasta – Medinie. Powrót do hotelu późnym popołudniem. Obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny lub fakultatywnie wycieczka do Monastyru (zwiedzanie mauzoleum Habiba Burgiby, Ribat Harthema, Medina). Obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski (godzina lotu uzależniona jest od terminu wycieczki).

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy wg oferty, przejazd autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelach 3/4* w pok. 2 os., wyżywienie All Inclusive podczas pobytu w hotelu – szwedzki stół, 2-dniowa wycieczka na Saharę, wycieczka na Medinę, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE wycieczki fakultatywne: Tunis i Kartagina – 40 €/os., łaźnia arabska (pobyt ok. 3-4 godz., sauna, gomaż, maseczki) – 15 €/os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Tunezji El Jem El Dżem   Wycieczka do Tunezji wielbłądy   Wycieczka do Tunezji Kartagina   Wycieczka do Tunezji Star Wars Gwiezdne Wojny

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kairouan, Wielki Meczet – fot. by DEZALB,Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1459414/

Pozostałe zdjęcia:
El Jem El Dżem – fot. by Pixi0815, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3197414/
Wielbłądy – fot. by LisaJasminAdams, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2614827/
Kartagina – fot. by Drahunkas, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3035700/
Star Wars Gwiezdne Wojny – fot. by cmhalsokonsult, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2082969/


 

 


Wycieczka do Tunezji Białystok, Wycieczka do Tunezji Bydgoszcz, Wycieczka do Tunezji Elbląg, Wycieczka do Tunezji Gdańska, Wycieczka do Tunezji Katowice, Wycieczka do Tunezji Kielce, Wycieczka do Tunezji Kraków, Wycieczka do Tunezji Lublin, Wycieczka do Tunezji Łódź, Wycieczka do Tunezji Olsztyn, Wycieczka do Tunezji Poznań, Wycieczka do Tunezji Rzeszów, Wycieczka do Tunezji Szczecin, Wycieczka do Tunezji Warszawa, Wycieczka do Tunezji Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.