Troki – Wilno – Kowno

/Troki – Wilno – Kowno
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Troki – Wilno – Kowno

2024-05-13T16:01:46+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Litwa
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Trasa przejazdu: Elbląg godz. 3:00, Braniewo godz. 4:00.
Przyjazd do Trok, które są jednym z najpiękniej położonych miast Litwy. Ma to związek z osobliwym ukształtowaniem terenu, malowniczością dolin, wąwozów, lasów oraz jezior, które tworzą wspaniały pejzaż, dzięki czemu uznawane są też często za perełkę w koronie Litwy. Spacer przez miasto, zwiedzimy kościół Nawiedzenia NMP ufundowany przez księcia Witolda z obrazem słynącym z cudów Matki Boskiej Trockiej. Był to drugi wizerunek Matki Bożej koronowany papieskim koronami na ziemiach ówczesnej Rzeczypospolitej. Obraz pochodzi z II połowy XVI wieku. Dalej zobaczymy Kienesę świątynię Karaimów, oraz charakterystyczne domy mieszkalne. Dla chętnych przejście po drewnianym moście na wyspę. Indywidualne zwiedzanie zamku Wielkich Książąt Litewskich na jeziorze Galve. Wzniesiony z kamieni polnych i cegieł. Czas wolny – degustacja potraw karaimskich (rosół + 2 kibiny), płatne we własnym zakresie. Przy zamówieniu grupowym 7 €.
Przejazd do Wilna na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość wyjścia do pobliskiej Narodowej Litewskiej Filharmonii – dodatkowo płatne, wcześniejsze zgłoszenia.
2. DZIEŃ

Śniadanie / stół szwedzki. Wilno, zwiedzanie miasta zaczniemy od wizyty na Cmentarz na Rosie miejsce ostatniego spoczynku wielu zasłużonych Polaków, miejsce, gdzie we wspólnym grobowcu leży matka i serce syna J. Piłsudskiego. Dalej Antokol, gdzie zwiedzimy Kościół św. Piotra i Pawła. Spacer w obrębie Starego Miasta: Dzielnica Zarzecze ta często porównywana do paryskiego Monmartru lub do dawnej kopenhaskiej Kristianii, gdyż Zarzecze – to „republika” artystów. Dzielnica ma własny hymn, konstytucję, prezydenta, premiera, ambasadorów, biskupa oraz swojego patrona – Anioła Zarzecza z brązu, Katedra św. Stanisława, Pałac Prezydencki, budynek Uniwersytetu Wileńskiego, Kościół Św. Trójcy, Św. Ducha gdzie zobaczymy m.in. obraz „Jezu ufam Tobie”, Dzielnica Żydowska, Plac Ratuszowy, Cerkiew i Klasztor Bazylianów, gdzie więziony był m.in. Adam Mickiewicz, Cerkiew św. Ducha, Ostra Brama. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Przejazd do Kowna – to międzywojenna stolica Litwy, zobaczymy: Stare Miasto z największym na Litwie Placem Ratuszowym, z Ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, gimnazjum, gdzie mieszkał i nauczał Adam Mickiewicz, seminarium duchowne, Dom Perkuna, Kościół Witolda, katedrę św. Piotra i Pawła z obrazami Michała Andriollego, ul. Wileńską – reprezentacyjną ulicę kowieńskiej Starówki oraz miejsce, gdzie Wilia wpada do Niemna; kościół św. Michała Archanioła. Powrót do miejsca zbiórki

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-, 3-os., wyżywienie wg oferty, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu na zamek w Trokach senior 5€, dorosły 10 € (podane ceny wg cennika 2023), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Wilna Katedra Świętego Piotra i Pawła Kowno    Wycieczka do Wilna Kościoły    Wycieczka do Wilna Zamek Troki

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Panorama Wilna, widok na Kościoły – fot. by jackmac34, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966145/

Pozostałe zdjęcia:
Katedra Świętego Piotra i Pawła, Kowno – fot. by bobr31, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4481528/
Panorama Wilna, widok na Kościoły – fot. by jackmac34, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966145/
Zamek, Troki – fot. by DominikaKukulka, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5068706/


 

 


Wycieczka Wilno Białystok, Wycieczka do Wilna Bydgoszcz, Wycieczka do Wilna Elbląg, Wycieczka do Wilna Gdańsk, Wycieczka do Wilna Katowice, Wycieczka Wilno Kraków, Wycieczka do Wilna Łódź, Wycieczka do Wilna Olsztyn, Wycieczka Wilno Opole, Wycieczka do Wilna Poznań, Wycieczka do Wilna Rzeszów, Wycieczka do Wilna Szczecin, Wycieczka Wilno Toruń, Wycieczka Wilno Warszawa, Wycieczka do Wilna Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.