Wrocław – Zamek Czocha – Görlitz – Drezno – Oporów

/Wrocław – Zamek Czocha – Görlitz – Drezno – Oporów
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wrocław – Zamek Czocha – Görlitz – Drezno – Oporów

2023-02-02T15:33:53+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej. Następnie przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale. Kamienice Jaś i Małgosia. Rynek, Ratusz Staromiejski, Plac Solny i Piwnica Świdnicka. Czas wolny… Przejazd  w stronę Hali Stulecia, którą zobaczymy oraz na zwiedzanie Afrykarium. Jest to największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo kosztowała 220 mln złotych. Budowa imponującego budynku ruszyła w 2012 roku i zakończyła się w 2014 roku. W Afrykarium możemy oglądać faunę i florę Czarnego Lądu, w tym m. in. rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, około 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Przejazd na zakwaterowanie w pobliżu granicy, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego Zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Czocha to kilkanaście filmów i seriali, które tutaj powstawały (m.in. Gdzie jest generał, Tajemnica twierdzy szyfrów, Wiedźmin i wiele innych). Aura mrocznej wojennej przeszłości, miejsce tajemnicze z pewnością magiczne. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia. Przejazd do Görlitz. Na trasie spaceru zobaczymy Peterskirche (zwiedzanie wewnątrz). Jest to pięcionawowa kamienna budowla z cudnymi organami, przestrzenią równie imponującą, co katedra św. Wita w Pradze, a także odlewem gigantycznego dzwonu przetopionego dawniej na potrzeby wojska oraz dwiema kremowymi wieżami, dobudowanymi w XIX wieku, zobaczymy jedną z odnowionych kamienic w centrum, przejdziemy obok Grubej Wieży niedaleko przejdziemy przez Obermarkt (Górny Rynek) z licznymi kamienicami nad którymi wznosi się po lewej stronie Wieża Reichenbac, następnie pójdziemy na dolny rynek gdzie zobaczymy Neues Rathaus (nowy ratusz) z wieżą zegarową i ze schodami ratuszowymi i Hotel Boerse, następnie Winiarnia, która „zagrała” w filmie „W 80 dni dookoła świata” z Jackie Chanem, zobaczymy również Secesyjny Dom Towarowy Hertie, znany też jako Karstadt, w którym kręcono Grand Budapest Hotel. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od przejścia przez Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera… W następnym skrzydle budynku Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek – Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Zamku w Oporowie / k. Kutna, zwiedzanie muzeum – ceglany zamek wzniesiony w stylu gotyckim w latach 1434-1449 przez biskupa kujawskiego Władysława Oporowskiego. Dawniej stanowił centrum rozległych dóbr ziemskich rodu Oporowskich herbu Sulima. W 2007 wpisany do Państwowego Rejestru Muzeów. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Niemcy – KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka do Wrocławia   Wycieczka do Wrocławia Görlitz

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Drezno – fot. by MoreLight Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1216585/

Pozostałe zdjęcia:
Wrocław – fot. by AdamMalycha, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4763728/

Görlitz – fot. by Candid_Shots, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-5469717/


 


Wycieczka do Wrocławia Białystok, Wycieczka do Wrocławia Bydgoszcz, Wycieczka do Wrocławia  Elbląg, Wycieczka do  Wrocławia Gdańsk, Wycieczka do Wrocławia Katowice, Wycieczka do Wrocławia Kielce, Wycieczka do Wrocławia Kraków, Wycieczka do Wrocławia Lublin, Wycieczka do Wrocławia Łódź, Wycieczka do Wrocławia Olsztyn, Wycieczka do Wrocławia  Poznań, Wycieczka do Wrocławia Rzeszów, Wycieczka do Wrocławia Szczecin, Wycieczka do Wrocławia Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.