Poznań – Zielona Góra – Drezno

/Poznań – Zielona Góra – Drezno
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznań – Zielona Góra – Drezno

2024-01-09T13:23:00+00:00
TERMIN POTWIERDZONY Cena: Od 1 290 PLN Ilość dni: 4 DNI Termin: 7 - 10 września 2024

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00. Przejazd do Poznania. Spacer po Starym Mieście, gdzie dominującym akcentem jest renesansowy ratusz z zegarem, który każdego dnia uruchamia zegarowe koziołki. Zobaczymy kamienice wokół rynku, należące niegdyś do najbogatszych kupców, lekarzy i złotników, to żywa kronika poznańskiej historii. Przed ratuszem zobaczymy kopię pręgierza z figurą „egzekutora sprawiedliwości”, obok znajduje się malownicza rokokowa fontanna, na tyłach ratusz ustawiono rzeźbę poznańskiej Bamberki w charakterystycznym stroju ludowym. Najokazalszym pomnikiem na rynku jest figura św. Jana Nepomucena, patrona „od powodzi”. Przejazd do Zielonej Góry lub okolic. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zielona Góra, z racji niewielkich zniszczeń wojennych pozostała tutaj cała przedwojenna zabudowa miejska. Szczególne walory estetyczne posiada Stare Miasto oraz przedwojenne wille wzdłuż alei Niepodległości, reprezentacyjnego traktu miejskiego. Znajduje się tu też wiele budynków o unikalnej architekturze – dzieła berlińskich architektów, jak np. teatr zaprojektowany przez Oskara Kaufmanna. Oprócz pięknych niewielkich kamienic w najstarszej części miasta, jest tu też wiele budynków postindustrialnych dostosowanych do nowych funkcji, np. lofty w okolicach ulicy Fabrycznej czy część budynków Fabryki Wełny, zobaczymy m.in. ratusz, z XVI wieku, XVIII wieku, w swej głównej części z wieżą powstał w XV wieku, co pokazuje odsłonięta spod tynku wnęka po fasadzie, konkatedra – kościół rzymskokatolicki, datowany na drugą połowę XIII wieku, wieża Łaziebna – Głodowa, z XV wieku, jest pozostałością po średniowiecznym systemie obwarowań miejskich, kościół ewangelicki, obecnie rzymskokatolicki, szachulcowy, zbudowany w latach 1743-1777. Przejazd na zwiedzanie Winniccy Julia oraz degustacja 3 win + bagietki, sery i woda. Udział w korowodzie winobraniowym. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od przejścia przez Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół, w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie zwiedzanie Grünes Gewölbe – galeria sztuki, Muzeum Jubilerstwa i Złotnictwa założone w 1721 roku Augusta II Mocnego. Zwiedzimy m.in.: skarbiec elektorów saskich i królów. Kolekcja obejmuje około 3100 przedmiotów ze srebra, złota, kamieni szlachetnych, kości słoniowej, bursztynu, korala, brązu, emalii, szkła, drewna i żelaza. Również zobaczymy zegarki, instrumenty szafy, szafki. Przejście przez rynek staromiejski na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Bydgoszczy. Spacer po mieście podczas, którego odkryjemy pięknie odrestaurowaną Wyspę Młyńską, okolice Opery, Wenecję Bydgoską, Stary Rynek oraz ulicę Długą. Zobaczymy Domu Leona Wyczółkowskiego. Budynek powstał w latach 1899-1902 jako obiekt mieszkalny dla członków zarządu Młynów Rothera. W 1994 roku stał się własnością Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Mieściły się tutaj działy Numizmatyki, Grafiki i Inwentaryzacji oraz pracownie fotograficzna i konserwacji, a w przyległym budynku gospodarczym pracownia plastyczna. Obecnie prezentowana jest stała ekspozycja twórczości Leona Wyczółkowskiego. Następnie dalszy spacer w stronę Starego Portu ze słynną rzeźbą Przechodzący przez Rzekę. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-, 3-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, zestaw słuchawkowy tourguide, ubezpieczenie (NNW 5.000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 50 zł / os., 15€ / os. (wg cenników z 2023 r.), dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zdjęcie główne:
Centrum w Zielonej Górze – Public Domain, https://www.goodfreephotos.com/poland/other-poland/town-hall-main-square-in-zielona-gora.jpg.php#

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.