Laos. Życiodajny Mekong.

/Laos. Życiodajny Mekong.
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Laos. Życiodajny Mekong.

2023-02-03T11:43:32+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Kambodża, Laos
Transport: Samolot
Ilość dni: 14 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Bangkoku. Następnie przelot do Chiang Rai. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do portu rzecznego i popłynięcie w górę Mekongu do Pakbeg na pokładzie „slow boat”. Po drodze zwiedzanie wioski zamieszkującej przez grupę etniczną Hmong. Zakwaterowanie w Pakbeng, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Menkog tworzy wyraźną pętlę, a u ujścia Nam Kha leży małe miasteczko Luang Prabang, otoczone pięknymi wzgórzami i górami. Podczas rejsu łodzią do Luang Prabang zatrzymamy się na zwiedzanie świętych grot Pak Ou, w których wystawione są tysiące wizerunków Buddy. Zakwaterowanie w Luang Prabang, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ

Śniadanie. Całe miasto znajduję się na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1995 roku. Dziedzictwo to obejmuje 32 buddyjskie klasztory i centrum miasta o francuskim charakterze. Podczas spaceru po mieście zwiedzimy Pałac Królewski i kompleks świątynny Wat Visounarath, którą król o tym samym imieniu zbudował w 1512 roku jako klasztor. W klasztorze znajduje się That Makmo stupa arbuzowa. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Lokalizacja miasta Luang Prabang natychmiast inspiruje zmysły. Atrakcją miasta jest góra Phusi. 328 stopni prowadzi na skromną wysokość 130 m, skąd rozpościera się szeroki widok na miasto, Mekong i okolice, który rekompensuję każdy krok. Po drodze zwiedzanie klasztorów i innych atrakcji miasta położonych obok góry oraz przy trasie. Zwieńczeniem dnia będzie wycieczka do wodospadów Kuangsi. Przelot do Wietnamu. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Wientian jest od XVI w. stolicą kraju. Na pierwszy rzut oka widać sympatyczne azjatyckie miasto z francuską architekturą kolonialną, następnie wzrok pada na potężny Mekong, szerokie bulwary, tętniącą życiem codzienność i piękne odrestaurowane świątynie. Podczas spaceru po mieście zwiedzimy: Bramę Zwycięstwa, Czcigodną Stupę, That Luang, klasztory Vat Sisaket, Vat Simuang i Ho Phra Keo, sanktuarium ze Szmaragdowym Buddą. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd wzdłuż Mekongu i granicy z Tajlandią. Tutaj, na równinie, przez którą przepływa wielka rzeka, znajdują się najlepsze tereny uprawy ryżu. Zakwaterowanie w Savannakhet, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy jedno z najświętszych miejsc w kraju, największą stupę That Ing Hang pochodzącą z XVI wieku, i położoną w centrum miasta, datowaną na to samo stulecie świątynie Wat Xayaphoum. Spacer po Pakze. Zwiedzanie jednego z najważniejszych sanktuariów khmerskich poza Kambodżą, Vat Phou (górska świątynia). Najstarsze części pochodzą z VI wieku, głownie budowle z okresu Angkor. Kompleks świątynny nie jest odrestaurowany i dlatego panuje nim szczególną atmosferą. Pierwotnie hinduski, od XIV wieku do dziś czci się w nim Buddę. Następnie godzinna jazda na słoniu, w tym wspinaczka na górę ze wspaniałym widokiem na krajobraz. Zakwaterowanie na Wyspie Khong, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Na łodziach przepłyniemy wodny świat czterech tysięcy wysp, gdzie zobaczymy potężne bystrza Mekongu (w tym szczególnie imponujące Wodospady Khone Phapheng) na granicy z Kambodżą oraz będziemy podziwiać wyjątkowy krajobraz rzeczny. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do uroczego miasteczka nad Mekongiem – Kratie. Słynie z prawdziwej sensacji natury. Tutaj bowiem można podziwiać niezwykle rzadkie delfiny z Mekongu żyjące na wolności, które tutaj poniżej bystrzy Mekongu zachowywały swój habit. Zakwaterowanie w Phnom Penh, obiad w porze kolacji, nocleg.

11. DZIEŃ
Śniadanie. Penh jest stolicą Kambodży, byłego imperium Khmerów. W Średniowieczu Khmerzy zdominowały całą Azję Południowo – Wschodnia, nikt nie znał wówczas takich krajów jak Laos czy Tajlandia. Ludy te żyły jako mniejszości na terytorium imperium Khmerów. Wietnamczycy przybyli później i podbili należące do Khmerów żyzne tereny w delcie Mekongu. Kambodżanie to stary cywilizowany lód zamieszkujący Azję Południową – Wschodnią i znacznie różniący się od swoich sąsiadów we wszystkich aspektach etnicznych, językowych i religijnych. Ich pismo nie jest podobne do żadnego, jakim posługują się sąsiedzi. Również i architektura jest odmienna- tam gdzie stare nie ustąpiło jeszcze betonowym konstrukcjom – a ulice harmonijna łączą aktywność typową dla Azji Południowo – Wschodniej z francuskim stylem życia. Na trasie spaceru zobaczymy m.in.: ciekawą dzielnicę kolonialną, Srebrną Pagodę, Wat Phnom i Muzeum Narodowe, które zobaczymy z zewnątrz. Jeśli Król aktualnie nie ma spotkań, zobaczymy również z zewnątrz Pałac królewski. Duże targi miejskie i nowo zaprojektowane ścieżki wzdłuż Mekongu stanowią atrakcję dla wszystkich odwiedzających. Zwiedzimy pagodę, w której dowiemy się więcej o buddyzmie. Powrót do hotelu, nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Siem Reap. Zwiedzimy najsłynniejszą świątynię – Siedzibę Bogów Angkor Wat. Świątynia widnieje od 1992 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest znana z piękna i przestronności. W Angkor Wat się znajduje się największa na świecie płaskorzeźba, która rozciąga się na zewnętrznej galerii i opowiada historię z hinduskiej mitologii. Wieczorem relaks podczas pokazu tańca Apsara. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
13. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Angkor Thom (XII wiek). Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Bramę Południową, Świątynie Bayon, z wyjątkowymi 54 wieżami, ozdobioną ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokiteśvary, Świątynie Baphun o piramidalnej konstrukcji, która leży w północnej części Bayon i symbolizuje mistyczną górę Meru, Phimeankas – ogromny kompleks świątynny, który w przeszłości był zarezerwowany dla króla, Taras Słoni, z którego król wraz z świtą oglądał przedstawienia lub witał swój lud, Preah Palilay jest świątynią starszą od Angkor Thom, leży w pobliżu, jest nieco bardziej ukryta w dżungli. Dalej zobaczymy świątynię Ta Prohm. Ruiny kompleksu świątynnego posłużyły w 2001 r. jako tło do akcji filmu „Lara Croft: Tomb Raider”. Świątynia opierała się żywiołom, przypominając, że podczas gdy królestwa przychodzą i odchodzą, potężną moc natury trwa, bez względu na dramaty rozgrywające się w historii ludzkości. Ta Prohm pozostawiono w oryginalnym stanie – w takim, w jakim francuski odkrywca Henri Mouhout odkrył ją w 1860 roku. Korzenie drzew podobne do macek porosły kamienie, które pozostały. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
14. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem na miejscu, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, bilety wstępu, rejs statkiem, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilet lotniczy w tym bagaż podręczny i rejestrowy (cena biletu uzależniona od terminu wycieczki), opłata wizowa Kambodża i Laos (łącznie 60 USD cena z 2020 r.), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wietnam – fot. by DEZALB, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1951512/


 

 


Wycieczka Laos Białystok, Wycieczka Laos Bydgoszcz, Wycieczka Laos Elbląg, Wycieczka Laos Gdańsk, Wycieczka Laos Katowice, Wycieczka Laos Kielce, Wycieczka Laos Kraków, Wycieczka Laos Lublin, Wycieczka Laos Łódź, Wycieczka Laos Olsztyn, Wycieczka Laos Poznań, Wycieczka Laos Rzeszów, Wycieczka Laos Szczecin, Wycieczka Laos Warszawa, Wycieczka Laos Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.