Klasztory w Mołdawii i Transylwanii

/Klasztory w Mołdawii i Transylwanii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Klasztory w Mołdawii i Transylwanii

2021-01-26T10:17:00+00:00
Kategoria: Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Mołdawia, Rumunia
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Węgry. To niewielkie środkowoeuropejskie państwo kryje w sobie wiele atrakcji: liczne zamki świadczące o bogatej historii kraju, źródła termalne w niemal każdym mieście oraz bezkresna Puszte. Zakwaterowanie w Tatabanya, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Satu Mare. Spacer po mieście Swabia. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do wschodniej części Maramureszu, regionu związanego z licznymi zwyczajami i legendami. W Sapanta, znanej z „Wesołego Cmentarza” i kolorowo malowanych drewnianych krzyży nagrobnych. Zwiedzimy drewnianą cerkiew w Bogdan Voda. Dalej w Szuczawicy zwiedzimy Monastyr Sucevita. Jest to obronny monastyr z malowaną cerkwią pod wezwaniem Zmartwychwstania. Cerkiew jest jedną z ostatnich malowanych cerkwi Bukowiny, w 2010 r. wpisano ją na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie w Radauti, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie klasztorów w Radauti oraz Monaster Bogdana – „bazylikę bez wieży” z nagrobkiem księcia mołdawskiego. Najstarszy klasztor na Bukowinie, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury, zafascynuje każdego zwiedzającego kolorowymi freskami i malowidłami. Następnie zwiedzimy klasztory w miejscowościach Moldovita, Voronet i Humor. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przez przełęcz Tihuta wjedziemy do Transylwanii. Krótki postój w Bistricy – dawnym kupieckim mieście Sasów, gdzie zwiedzamy Kościół Ewangelicki. Dalej przejazd przez Reghin do Targu Mures. Spaceru po mieście, podczas którego zwiedzimy Pałac Kultury oraz największa cerkiew w Transylwanii. Zakwaterowanie w Bazna, obiad w porze kolacji, nocleg.          
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Biertan, gdzie zwiedzimy największy saski kościół warowny. Następnie Sighisoara – najlepiej zachowane i najpiękniejsze średniowieczne miasto w tej części Europy. Podczas spaceru zwiedzimy: Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, dom narodzin hrabiego Drakuli oraz Wieże Zegarowa. Dalej przejazd bryczką przez okoliczne wsie do kościoła warownego w Boian. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy kościół Św. Małgorzaty w Medias. Przejazd do Sybina największego miasta w Transylwanii, które odgrywało i odgrywa do dziś ważna role polityczna i ekonomiczna. Podczas spaceru zwiedzimy: Mały i Duży Rynek, Pałac Brukenthal, Most Kłamców. To tylko wybrane zabytki, które wpływają na niepowtarzalny obraz i charakter miasta. Wieczorem uroczysta kolacja z programem folklorystycznym. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Cluj Napoca, stolica Siedmiogrodu – Kluż-Napoka, czyli Kolozsvár, to miasto – symbol zarówno dla Węgrów jak i dla Rumunów oraz centrum intelektualne i akademickie współczesnej Rumunii. W 1881 roku Stefan Batory ufundował tu Kolegium Jezuickie, którego tradycję kontynuuje dziś najbardziej prestiżowy uniwersytet w kraju. To tu spędziła dziewięć lat życia sekretarka marszałka Piłsudskiego poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, następnie Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Michała, pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Zakwaterowanie w Oradei, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na nocleg tranzytowy. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Cluj Napoca – fot. by Cosmin Iovan, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-650075/

 


Wycieczka Mołdawia Białystok, Wycieczka Mołdawia Bydgoszcz, Wycieczka Mołdawia Elbląg, Wycieczka Mołdawia Katowice, Wycieczka Mołdawia Kielce, Wycieczka Mołdawia Kraków, Wycieczka Mołdawia Lublin, Wycieczka Mołdawia Olsztyn, Wycieczka Mołdawia Poznań, Wycieczka Mołdawia Rzeszów, Wycieczka Mołdawia Szczecin, Wycieczka Mołdawia Warszawa, Wycieczka Mołdawia Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.