Podlasie z Białorusią

/Podlasie z Białorusią
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Podlasie z Białorusią

2023-02-08T15:45:46+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Białoruś, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

WYCIECZKA NA BIAŁORUŚ BEZ WIZY

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Tykocina. Zwiedzanie synagogi znajdującej się w sąsiedztwie Małego Rynku. Jest obecnie drugą co do wielkości i jedną z najstarszych synagog w Polsce. Na trasie spaceru zobaczymy charakterystyczne drewniane domy dla regionu Podlasia. Kościół p.w. Trójcy Świętej przed którym na placu stoi pomnik Stefana Czarnieckiego. Zobaczymy obiekt gastronomiczno-handlowy zbudowany według pomysłu inwestora na ruinach dawnego Zamku Królewskiego z XV w. Przyjazd do Białegostoku, gdzie zobaczymy Pałac Branickich z najlepiej zachowanym ogrodem barokowym oraz XIX – wieczną cerkiew prawosławną p.w. św. Mikołaja Cudotwórcy, kamienice. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przyjazd do Sokółki, zwiedzimy Muzeum Społeczne Ziemi Sokólskiej, które podzielone jest na trzy działy: historyczny, tatarski i etnograficzny. Przejazd do Bohonik i Kruszynian, wsi w których mieszka mniejszość tatarska. Są to najstarsze w obecnych granicach Polski skupiska wyznawców islamu. Pamiętają one pierwszych Tatarów sprzed ponad 300 lat, osadzonych tu przez Jana III Sobieskiego. Zwiedzanie meczetów i Mizarów (cmentarzy tatarskich). Przyjazd do Supraśla i zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, który jest jednym z sześciu prawosławnych monasterów męskich w Polsce. Na trasie zwiedzania zobaczymy również Pałac Bucholtzów oraz XIX – wieczny Dworek Zachertów, zwiedzanie Nowoczesnego Muzeum Ikon. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przyjazd do Nowogródka, pierwszą stolicę Księstwa Litewskiego. Zwiedzanie: góra Mendoga, średniowieczny zamek, Kościół św. Michała, Kościół farny (w tym kościele był ochrzczony A. Mickiewicz, tu odbył się ślub Władysława Jagiełły z księżniczką Sońką Holszańską), kopiec A. Mickiewicza, muzeum A. Mickiewicza. Lida. Zwiedzimy charakterystyczny zamek obronny z XIV wieku. Dodatkowo: zapraszamy na „Slub Jagiełło” w średniowiecznym zamku Giedymina. Przedstawienie teatralne oparte na prawdziwym historycznym wydarzeniu. „Goscie” wezmą udział w średniowiecznych grach i tańcach tego czasu (15 € / os – 2h). Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wasiliszki. Zwiedzanie neogotyckiego Kościołu pw. Św. Piotra i Pawła, następnie dom rodziny Wydrzyckich, gdzie urodził się i wychował Czesław Niemen. Przejazd do Szczuczyna, gdzie zobaczymy pałacyk z dawnym majątkiem ziemskim ks. Ksawerego Druckiego-Lubeckiego. Przyjazd do Grodna, zwiedzanie miasta m.in.: muzeum, grób i pomnik Elizy Orzeszkowej, zamek Stefana Batorego – stary i nowy, kościół Bernardynów; cerkiew Kołożska z XII w, katedra św. Franciszka Ksawerego – zaplanowana M. Św. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, opłaty administracyjne, drogowe, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (Polska – NNW 5 000 zł, Białoruś – KL 10 000 €), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Ciekawostka!
Co roku 16 lutego w Starych Wasiliszkach organizowane są obchody z okazji urodzin Czesława Niemena.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Nowogródek – fot. by Александр Мартинкевич, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2965660/


 

 

 


Wycieczka na Białoruś Bydgoszcz, Wycieczka na Białoruś Elbląg, Wycieczka na Białoruś Gdańsk, Wycieczka na Białoruś Katowice, Wycieczka na Białoruś Kielce, Wycieczka na Białoruś Kraków, Wycieczka na Białoruś Lublin, Wycieczka na Białoruś Łódź, Wycieczka na Białoruś Olsztyn, Wycieczka na Białoruś Poznań, Wycieczka na Białoruś Rzeszów, Wycieczka na Białoruś Szczecin, Wycieczka na Białoruś Warszawa, Wycieczka na Białoruś Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.