LITWA – DO ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁOŚCI

/LITWA – DO ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁOŚCI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

LITWA – DO ŹRÓDEŁ NIEPODLEGŁOŚCI

2023-02-08T16:08:23+00:00
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Druskiennik – wejście do AQUAPARKU. Należy do jednego z największych obiektów tego typu w Europie. Strefa rozrywek wodnych (C) – to obszar 9000 m², na którym znajduje się wieża zjeżdżalni oraz strefa basenów z olbrzymią kopułą. Wieża zjeżdżalni składa się z 6 różnych – otwartych i zamkniętych – zjeżdżalni, a najdłuższa z nich „ Czarna dziura” ma 212 metrów! Strefa basenów oferuje do pływania 1800 m² powierzchni w wielkim basenie z wyciekającymi ze skał kaskadami, wodospady i prądy wodne. Można odpocząć w cieniu dziewięciometrowych palm, oglądając przez ogromne okna malowniczą panoramę brzegu Niemna. Następnie przejazd i zwiedzanie Trok, gdzie zobaczymy ruiny zamku na półwyspie wybudowanego w XIVw, a zniszczonego przez Krzyżaków, a także jedyny zamek w Europie Wschodniej wybudowany na wyspie przez księcia Kiejstuta i Witolda. W miejscu, gdzie  Witold i Władysław Jagiełło omawiali plan bitwy Pod Grunwaldem, zobaczymy pierwsze pieniądze WKL z 13 wieku oraz książki z kolekcji króla Zygmunta Augusta.Zapoznamy się z tradycją i kulturą Karaimów, zobaczymy ich świątynię -Kienesę, której mury pamiętają wizytę prezydenta I.Mościckiego i spróbujemy specjały kuchni tego narodu: słynne kibiny, zupę tutmacz lub Kiubete – płatne dodatkowo. Na chwilę wpadniemy do Sanktuarium Matki Trockiej, który był koronowany jako drugi obraz w Rzeczypospolitej w 1718 roku. Przyjazd do Wilna, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w rodzinne strony Marszałka: Zułów, gdzie się urodził i dorastał; Powiewiórka, gdzie w skromnym, drewnianym kościele Św. Kazimierza był ochrzczony; Pikieliszki – gdzie w dworku nad jeziorem spędzał urlopy z rodziną, a także Bezdany, gdzie zorganizował napad na pociąg carski, którego łupem stała się ogromna suma pieniędzy, którą wykorzystano na walkę o Niepodległość Polski.W małej  miejscowości Strigailiszki, gdzie w otoczeniu mnóstwa jezior mistrzowie tworzą prawdziwe, o niesamowitym smaku sękacze, będziemy uczestniczyć w show wypiekania. Każdy z uczestników show nie tylko się zapozna z historią sękaczy, ale przy ogniu z pieca, pod okiem mistrzów, sam spróbuje wypiekać sękacz, a potem będziemy go smakować przy filiżance pachnącej herbaty. Punktem końcowym dnia będzie cmentarz Rossa, gdzie schylimy głowy nad grobem Matki J. Piłsudskiego wraz z sercem Syna oraz nad grobami bliskich osób Marszałka. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzania Wilna od Ostrej Bramy, gdzie J. Piłsudski zgodnie z własną obietnicą, po odzyskaniu Niepodległości Polski wjechał na swej Kasztance do miasta. Po czym zwiedzając Starówkę Wilna zobaczymy miejsca, w których Marszałek mieszkał, gdzie został aresztowany, gdy oskarżono go o współudział z zamachowcami na cara. Zobaczymy także dom Hausztejna, gdzie mieściła się  biblioteka kółka samokształceniowego pod nazwą „Spójnia”, założonego przez braci Bronisława i Józefa Piłsudskich. Zajrzymy także na Uniwersytet Wileński, gdzie w czasach Piłsudskiego, mieściło się Gimnazjum, do którego uczęszczali bracia Piłsudscy. Następnie obejrzymy Pałac Prezydencki, gdzie przebywał J.Piłsudski, jako Naczelnik Państwa. W trakcie zwiedzania Starówki Wilna zobaczymy również miejsca bliskie sercu każdego Polaka. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Fakultatywnie: Show wypiekania sękaczy. (W cenę jest wliczone: zapoznanie się z historią sękacza, uczestnictwo podczas wypiekania sękacza w piecu, degustacja sękaczy (tradycyjnego oraz chrupiącego), kawa lub herbata). Rejs statkiem albo rejs statkiem połączony z degustacją kibinów z rosołem na statku.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Druskienniki Wycieczka na Litwę   Aquapark Druskienniki Wycieczka na Litwę   Troki. Wycieczka na Litwę   Wycieczka na Litwę. Pixabay License

Jezioro Litwa. Wycieczka na Litwę   Wypiekanie sękacza Wycieczka na Litwę   Sękacze Wycieczka na Litwę   IMG_3486 Wycieczka na Litwę

Wycieczka na Litwę   Wycieczka na Litwę   Wycieczka na Litwę   IMG_3427 Wycieczka na Litwę

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Troki – fot. by vietnam-It, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2401457/

Pozostałe zdjęcia:
Troki – fot. by vietnam-It, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2401457/
Troki, zamek z wewnątrz – fot. by vietnam-It, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2401452/
Jezioro – fot. by majonas, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-729631/
Wilno – fot. by dmvl, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4625927/
Wilno, widok na kościoły – fot. by jackmac34, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-966145/
Wilno, katedra – fot. by Patryk_Kuzior, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4229318/
Inne zdjęcia – fot. by Biuro Podróży Variustur


 

 


Zułów, Powiewiórka, Pikieliszki, Bezdany, Strigailiszki, Wilno. Cmentarz na Rossie Józef Piłsudski. Druskienniki aquapark, Troki.
Wycieczka na Litwę Białystok, Wycieczka na Litwę Bydgoszcz, Wycieczka na Litwę Elbląg, Wycieczka na Litwę Gdańsk, Wycieczka na Litwę Katowice, Wycieczka na Litwę Kielce, Wycieczka na Litwę Kraków, Wycieczka na Litwę Lublin, Wycieczka na Litwę Łódź, Wycieczka na Litwę Olsztyn, Wycieczka na Litwę Poznań, Wycieczka na Litwę Rzeszów, Wycieczka na Litwę Szczecin, Wycieczka na Litwę Warszawa, Wycieczka na Litwę Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.