Wycieczka na Maltę

/Wycieczka na Maltę
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka na Maltę

2024-02-05T12:37:17+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Malta
Transport: Samolot
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Dzierzgoń, wyjazd o godz. 22:00. Elbląg, wyjazd o godz. 23:00. Dalsza trasa przejazdu (godzina do uzgodnienia): Pasłęk – Ostróda – Olsztyn.
2. DZIEŃ
Wylot z Warszawy (Modlin) o godz. 6:00. Przylot na Maltę o godz. 9:25. Przejazd do Valletta – najmniejszej europejskiej stolicy. Cała Valletta znajduje się na liście UNESCO. Zwiedzanie miasta rozpoczynamy od wizyty w Górnych Ogrodach Barracca. Ogrody znajdują się na górnej kondygnacji Bastionu Św. Piotra i Pawła, który został zbudowany w 1560 roku. Na dolnej kondygnacji bastionu znajduje się Saluting Battery (Bateria Powitalna). Na trasie spaceru zobaczymy m.in. Kon-Katedrę Św. Jana. Wybudowana w latach 1572-1581 jako główna świątynia zakonu Joannitów. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła rozbitka, w którym znajdują się relikwie świętego. Na zakończenie dnia zwiedzimy Dolny Ogród Barracca, położony jest na szczycie Bastionu Św. Krzysztofa. Z tego miejsca roztacza się wspaniały widok na Grand Harbour, Falochron i Fort Ricasoli. Na trasie spaceru zobaczymy: pomnik zbudowany w formie świątyni doryckiej poświęcony sir Aleksandrowi Johnowi Ball. Był on brytyjskim admirałem i Cywilnym Komisarzem. Siege Bell War Memorial – kopuła z dzwonem została zbudowana na pamiątkę obrońców Malty w latach 1940 – 1943. W dzwonnicy znajduje się ogromny dzwon z brązu, który jest największym dzwonem na Malcie. Część Siege Bell War Memorial znana jest również jako Pomnik Nieznanego Żołnierza. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd autokarem do portu a następnie przepłyniemy promem ok. 25 min na wyspę Gozo, siostrzaną wyspę Malty, legendarne miejsce zamieszkania Kalypso, córki Atlas. Na miejscu czekać będzie autokar, którym udamy się na zwiedzanie prehistorycznej Świątyni Ggantija w Xaghra – to stanowisko archeologiczne, gdzie odkryto dwie megalityczne świątynie – jedne z najstarszych budowli wolnostojących na świecie, w 1980 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie zobaczymy 2 wspaniałe dzieła natury: Morze Śródziemne oraz znajdującą się na nim wapienną Skałę Fungus o wysokości 60 metrów, która ma status rezerwatu przyrody i znajduje się u wejścia do zatoki Dwejra. Wyspa była pilnie strzeżona przez szpitalników, którzy w tym celu wznieśli na wyspie Gozo w 1651 roku Dwejra Tower. Zwiedzanie Ta’Pinu – sanktuarium cudów i uzdrowień. To jedna z największych świątyń na Malcie. Według wierzeń miały tam miejsce objawienia Matki Boskiej, dzięki którym doszło do cudów i uzdrowień. Każdego roku przyciąga tłumy wiernych i turystów z całego świata. Zatrzymamy się w Victoria – stolicy Gozo, gdzie zwiedzamy Cytadelę z Katedrą Gozo. Dawniej jej podstawowym zadaniem była obrona mieszkańców przed najeźdźcami, a dziś pełni funkcję miasta-muzeum oraz największej atrakcji turystycznej na wyspie. Gozo jest wyspą rolniczą w czasie pobytu będzie możliwość zakupów lokalnego rękodzieła i degustacji miejscowych specjałów. Powrót promem na Maltę. Przejazd do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wycieczkę rozpoczniemy od fantastycznego widoku z klifów Dingli. Są to najbardziej imponujące klify Malty, mające między 200 a 250 m wysokości i jest to jedna z większych atrakcji turystycznych Malty, które przygotowała natura. Kolejne miejsce na naszej trasie zwiedzania to Rabat. W 60 roku n.e. u wybrzeży Malty rozbił się statek, na którym Apostoł Paweł przewożony był z Jerozolimy do Rzymu, na proces. Tradycja mówi, że miejscem, w którym przebywał podczas pobytu na wyspie, była znajdująca się w Rabacie grota, później nazwana Grotą Św. Pawła, którą zwiedzimy. W niej apostoł spędził kilka tygodni szerząc tu nową wiarę. Zwiedzanie kościoła Pw. Św. Publiusza. Kościół został zbudowany pod koniec XVI wieku na miejscu wczesnochrześcijańskiej kaplicy, nad Grotą Św. Pawła. Paweł nawrócił Publiusza na chrześcijaństwo i mianował go pierwszym biskupem Malty. Miejsce te odwiedził Św. Jan Paweł II oraz Papież Franciszek. Dalej zwiedzimy oddalone o kilkadziesiąt metrów Katakumby Św. Pawła, których używano jako schronów przeciwlotniczych w czasie II wojny światowej. Następnie Mdina, dawna stolica Malty, to jedno z najmniejszych miast na wyspie. Z racji niewielkiego ruchu ulicznego zwana cichym miastem. Raj dla zakochanych, fotoamatorów, miłośników historii, zabytków czy architektury. Zwiedzanie barokowej Katedry Św. Pawła z przełomu XVII i XVIII wieku, która jest główną świątynią katolicką archidiecezji maltańskiej. Spacer wokół miasta, przejście do punktu widokowego, gdzie widać północną Maltę. Miasto, jest otoczone murami, średniowieczne zabudowania, pełne urokliwych, wąskich uliczek. Mdina była rządzona na przestrzeni wieków przez różne nacje. Rządzili tu Fenicjanie, Rzymianie czy Saraceni. Na koniec wizyta w Bazylice NMP w Moście, zbudowana z wapienia i znana jest jako Rotunda o jednej z największych kopuł na świecie. Z tym miejscem wiąże się ciekawe wydarzenie, które przez wielu Maltańczyków uważane jest za „cud bomby”. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd w stronę klifów na południowym wybrzeżu Malty, gdzie od strony lądu zobaczymy Błękitną Grotę. Widoczna jest jedynie jej cześć, olbrzymi fragment skały, której wnętrze zostało wypłukane falami morskimi. Przyjazd do miejscowości Marsaxlikk, położonej na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy. Jest to typowa wioska rybacka. Zwiedzanie barokowego Sanktuarium Matki Bożej z Pompei. Budowę kościoła rozpoczęto w 1890 a zakończono w roku 1897. Wybudowano go z przeznaczeniem dla rybaków, którzy zaczęli budować swoje domy nad zatoką. W kościele można obejrzeć wiele obrazów autorstwa Giuseppe Cali oraz figurkę Matki Boskiej wykonaną we Włoszech i podarowaną kościołowi w 1899 roku. Co wieczór o godz. 20.00 kościelny dzwon wybija melodię pieśni sanktuarium w Lourdes „Po górach, dolinach”. Marsaxlikk, znajdują się też dziesiątki zacumowanych łodzi rybackich z typowymi oczyma na burcie na dziobie; związane jest to ze starym przesądem rozpowszechnionym na całym Morzu Śródziemnym, według którego pomogą one dostrzec zagrażające niebezpieczeństwo. Zwiedzanie Trzech Miast – Trzech Fortec: Senglea, Cospicua, Birgu.
Forteca Senglea, nazwana tak na cześć swego fundatora, Wielkiego Mistrza, Francuza, Claude de la Sengle (1494 – 1557). Wtedy to właśnie zbudowano potężny fort Św. Michała, który odegrał olbrzymią rolę podczas oblężenia fortecy przez Tuków w 1565 roku. Obejrzymy również z zewnątrz Fort St Angel, który stał się najważniejszą twierdzą rycerzy na Malcie, siedzibą Wielkich Mistrzów, aż do czasu wybudowania nowej stolicy Zakonu, potężnie ufortyfikowanej twierdzy La Valletta. Następnie przejedziemy przez miasto Cospicua (po maltańsku Bormla), w którym zachowało się jedynie niewiele autentycznej architektury renesansowej w wyniku bombardowań podczas II wojny światowej. Zachowały się potężne mury obronne i bastiony tzw. Linii Cotonera, okalającej Trzy Miasta. Powstały one po roku 1670 na zlecenie Wielkiego Mistrza Zakonu, Hiszpana, Nicolau Cottoner, 1663–1680. Dalej następna potężna forteca Birgu (Cięta Vittoriosa) jest atrakcją turystyczna przyciągająca wielu zwiedzających. Forteca ta odegrała decydująca role w czasie Wielkiego Tureckiego Oblężenia w 1565 roku. Niektóre z nich zachowały się do chwili obecnej. Na trasie spaceru z zewnątrz zobaczymy rezydencje rycerzy francuskich, angielskich oraz pałac rycerzy hiszpańskich i portugalskich. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ

Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Czas na indywidualne zakupy, spacer, pożegnanie z Maltą. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Transfer na lotnisko. Wylot z Malty o godz. 09:25. Przylot do Warszawy (Modlin) o godz. 12:20. Powrót autokarem do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem (bagaż podręczy 1 szt. do 10 kg umieszczany w schowku nad głową o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz mała torebka / plecak do 10kg umieszczany pod fotelem pasażera o wymiarach nieprzekraczających 40 x 30 x 20 cm), zakwaterowanie w hotelu w pok. 2-3-os., wyżywienie wg oferty, transport lokalnym autokarem, opieka pilota koordynatora wycieczki, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, zestaw słuchawkowy Tour Guide, bilety wstępu wg cen z roku 2023. Łącznie 60€ / os., dopłata do pokoju 1-osobowego – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Malta – fot. by Dragag_adoroarte, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-4034565/

 

 

 


Wycieczka na Maltę Białystok, Wycieczka na Maltę Bydgoszcz, Wycieczka na Maltę Elbląg, Wycieczka na Maltę Gdańsk, Wycieczka na Maltę Katowice, Wycieczka na Maltę Kielce, Wycieczka na Maltę Kraków, Wycieczka na Maltę Lublin, Wycieczka na Maltę Łódź, Wycieczka na Maltę Olsztyn, Wycieczka na Maltę Poznań, Wycieczka na Maltę Rzeszów, Wycieczka na Maltę Szczecin, Wycieczka na Maltę Warszawa, Wycieczka na Maltę Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.