Wycieczka na Mazury

/Wycieczka na Mazury
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka na Mazury

2023-09-01T12:18:47+00:00
Ilość dni: 2 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka na Mazury

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 6:00. Przyjazd na zwiedzanie Wilczego Szańca. Miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera. Adolf Hitler spędził tu w sumie 800 dni, stąd koordynowana była operacja Barbarossa (atak na ZSRR) i tu podejmowane były kluczowe decyzje przy zarządzaniu niemiecką machiną wojenną. Swoje kwatery mieli tu także między innymi Herman Goering, Martin Bormann, Wilhelm Keitel czy Alfred Jodl. Tu także miał miejsce jeden z wielu zamachów na życie Hitlera – przeprowadzony przez Clausa von Stauffenberga w lipcu 1944 roku. Poznaj historię i specyfikę Kwatery Fuhrera w Gierłoży i dowiedz się, jak powstawała i jaki los spotkał ją po wojnie.
Kolejnym miejscem do zwiedzania to Św. Lipka – ta niewielka miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, położona jest w pobliżu Kętrzyna nad jeziorem Dejnowa. Co roku, ponad 100tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest „Częstochową Północy”. W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców jezuitów. Na kościelny dziedziniec wchodzi się przez barokową bramę z pierwszej połowy XVIII wieku. W bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721r. Na ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Zapoznany się z legendą o Św. Lipce i zobaczymy „drzewo” – symbol tego miejsca. Wysłuchamy też mini koncertu organowego. Przejazd do Mikołajek do hotelu Gołębiewski. Rekreacja w kompleksie „Tropikana” 1,5 godz. Do dyspozycji gości są: Baseny: sportowy (długość 25 m; szerokość 12 m; głębokość od 1,6 m do 2,5 m), rekreacyjny z falą, z hydromasażem wodno – powietrznym, szkolny, letnio – zimowy, rzeka z prądami przeciwstawnymi. Jacuzzi: borowinowe, magnezowo – wapniowe, ługowe, morskie, jodowo bromowe. Sauny: parowa, śnieżno – lodowa, suche, jaskinia solna oraz tężnie solankowe. Spacer w centrum miasta. Rejs statkiem – wypłynięcia na największe jezioro Polsce Śniardwy. Przyjazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, który znajduje się w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. W parku zobaczymy ginące już gatunki takie jak: ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek. Przebywają tam również takie zwierzęta jak: tarpany, daniele, wilki skandynawskie, łosie czy jelenie.
Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem w formie wycieczki edukacyjnej spacerem po Parku. Ta wyjątkowa forma zwiedzania wynika z tego, że podczas wycieczki wchodzi się bezpośrednio na zagrody ze zwierzętami. Takich ogrodów zoologicznych nie ma zbyt wiele na świecie. W zasadzie jest to ogród wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, gdzie bezpiecznie można podejść i dotknąć dużej części jego mieszkańców należących do gatunków zwierząt dzikich. Zwierzęta są zaprzyjaźnione z człowiekiem a dzięki temu nie uciekają i nie rozbijają się na jego widok. Można je wtedy podziwiać w pełnej krasie z bliska, usłyszeć, poczuć, czego większość ludzi nie ma możliwości odczuć na codzień. Niektóre gatunki można nakarmić bezpośrednio z ręki, przytulić się, pogłaskać. Dotyczy to np. jeleni, danieli, saren, muflonów, osiołków. W zachwyt wprawiają żyjące w Parku na wolności w bardzo dużej grupie pawie indyjskie. Możliwość zamówienia obiadu w cenie 40 zł/osoba – płatne we własnym zakresie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem lub busem w zależności od ilości Uczestników, zakwaterowanie w obiekcie o standardzie turystycznym w pok. 2-4-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu: Wilczy Szaniec 25 zł, Park wodny Tropikana – Hotel Gołębiewski (przy wejściu każdy Gość otrzymuje jeden ręcznik) dorośli – 70 zł / 1,5 godziny, rejs statkiem 40 zł, Kadzidłowo 26 zł.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Mikołajki – fot. by Spudaitis, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4488749/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.