Wycieczka objazdowa po Polsce

/Wycieczka objazdowa po Polsce
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka objazdowa po Polsce

2021-02-22T10:43:33+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Warszawa. Możliwość odbioru Gości z lotniska Okęcie lub Modlin.
Zwiedzanie zaczniemy od Rynku Starego Miasta, założony na przełomie XIII i XIV wieku. Jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który był niegdyś głównym placem Warszawy – legenda o warszawskiej Syrence. Zobaczymy pomnik naszego najsłynniejszego poety epoki Romantyzmu – Adama Mickiewicza – dłuta Cypriana Godebskiego. Na trasie zwiedzania Pałac Prezydencki, ciekawa historia jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Zatrzymamy się na chwilę przy najsłynniejszym w Warszawie hotelu Bristol, jednym z najbardziej luksusowych hoteli Warszawy, gdzie z balkonu śpiewał Jan Kiepura. Dalej Grób Nieznanego Żołnierza. Przejazd traktem królewskim przez Aleje Ujazdowskie Nowy Świat, gdzie zobaczymy liczne ambasady, siedzibę sejmu i senatu, Kancelaria Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwo. Następnie przejazd do Zespołu Pałacowo – Ogrodowego w Łazienkach, który jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie. Zobaczymy letnią rezydencję ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego m.in.: Pałac na Wyspie, Wielką Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, pomnik Fryderyka Chopina. Na koniec dzisiejszego dnia Wilanów – letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a potem Augusta II Mocnego oraz najznakomitszych rodów magnackich – Sieniawskich, Czartoryskich, Lubomirskich i Potockich. Zwiedzimy dwupoziomowy ogród, łączący w harmonijną całość zróżnicowany stylowo części (ogród barokowy, romantyczny Park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski, ogród neorenesansowy). Park zdobią także liczne rzeźby, fontanny i mała architektura parkowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Indywidualne, krótkie zwiedzanie Jasnej Góry. Jasnogórski Klasztor Paulinów to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Znajduje się w nim obraz Czarnej Madonny – najcenniejszy skarb Jasnej Góry. Ważną atrakcją są wota związane z Janem Pawłem II, np. złota róża podarowana klasztorowi w 1979 roku lub fragment sutanny poplamionej krwią z dziurą po zamachu w 1981 roku. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Kraków. Na trasie spaceru zobaczymy pomnik Smoka. Wizyta na Wzgórzu Wawelskim: dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny. Wejdziemy do Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi. Następnie przejście drogą królewską, gdzie zobaczymy: Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Krakowski, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki. Czas na zakup pamiątek. Przejazd na zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, która została uznana za pomnik historii w 1994 roku. Jest ona unikatowym obiektem górniczym, jednym z największych i najstarszych zakładów przemysłowych w Europie, czynnym nieprzerwanie od średniowiecza do końca XX wieku. Wraz z pobliską kopalnią w Bochni tworzyła Krakowskie Żupy Solne – historyczne przedsiębiorstwo o ogromnym znaczeniu dla gospodarki dawnej Rzeczypospolitej, którego zasady funkcjonowania określała XIV-wieczna ordynacja króla Kazimierza Wielkiego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Oświęcimia, zwiedzanie muzeum Auschwitz II – Birkenau. Następnie Wadowice. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. i jest miejscem chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał, w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta, papież Jan Paweł II. W Domu Ojca Świętego otwarto muzeum wraz z wystawami jego darów. Czas wolny na tradycyjne kremówki. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Zakopanego. Zwiedzimy kapliczkę w Jaszczurówce (drewniany kościółek z 1908 roku zaprojektowany przez Witkiewicza). Zakopane, spacer jednym z najbardziej znanych deptaków w Polsce – zakopiańskich Krupówkach. Wśród zabudowy otaczającej ulicę można odnaleźć niezwykłą różnorodność stylów architektury, wędrówka Doliną Kościeliską, wjazd kolejką linowa na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry, a także inne pasma górskie – Gorce, Pieniny i Beskidy. Zjazd na dół, następnie zobaczymy skocznię narciarską Wielka Krokiew. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sandomierza, położonego na siedmiu wzgórzach. Stąd miasto nazywane jest czasem „małym Rzymem”. Zwiedzanie miasta: Brama Opatowska – taras widokowy, Podziemna Trasa Turystyczna – sandomierskie lochy z XIV wieku, długość pół kilometra, bazylika Katedralna. Zobaczymy Ratusz, dziedziniec zamkowy. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy wiele znanych miejsc z kultowego serialu pt. „Ojciec Mateusz ”. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie miasta: wejście do lubelskiego zamku, w którym obecnie mieści się muzeum oraz znajduje się największy lubelski skarb – kaplica św. Trójcy, czyli gotycka świątynia, której ściany i sklepienia pokrywają piękne freski (wschodnie malarstwo bizantyjsko-ruskie). Dalej spacer, przejście przez powstałą w 1341 roku Bramę Grodzką. Na środku lubelskiego rynku umiejscowiony jest Trybunał Koronny, w którym obecnie znajduje się Pałac Ślubów, ratusz, liczne kamienice. Zobaczymy imponującą Bramą Krakowską, wzniesioną w XIV stuleciu wraz z murami obronnymi. Dalej perła baroku i zarazem największy lubelski kościół – Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, którą zwiedzimy wraz z zakrystią i skarbcem. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do Warszawy.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd) lub busem (klimatyzacja, dvd), zakwaterowanie w hotelach 3/4/5* (do uzgodnienia) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Flaga Polski – fot. by niepodaje, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-792067/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.