Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Turystyka przyjazdowa/ incoming Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Warszawa. Możliwość odbioru Gości z lotniska Okęcie lub Modlin.
Zwiedzanie zaczniemy od Rynku Starego Miasta, założony na przełomie XIII i XIV wieku. Jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który był niegdyś głównym placem Warszawy – legenda o warszawskiej Syrence. Zobaczymy pomnik naszego najsłynniejszego poety epoki Romantyzmu – Adama Mickiewicza – dłuta Cypriana Godebskiego. Na trasie zwiedzania Pałac Prezydencki, ciekawa historia jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Zatrzymamy się na chwilę przy najsłynniejszym w Warszawie hotelu Bristol, jednym z najbardziej luksusowych hoteli Warszawy, gdzie z balkonu śpiewał Jan Kiepura. Dalej Grób Nieznanego Żołnierza. Przejazd traktem królewskim przez Aleje Ujazdowskie Nowy Świat, gdzie zobaczymy liczne ambasady, siedzibę sejmu i senatu, Kancelaria Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwo. Następnie przejazd do Zespołu Pałacowo – Ogrodowego w Łazienkach, który jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie. Zobaczymy letnią rezydencję ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego m.in.: Pałac na Wyspie, Wielką Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Starą Pomarańczarnię, pomnik Fryderyka Chopina. Na koniec dzisiejszego dnia Wilanów – letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a potem Augusta II Mocnego oraz najznakomitszych rodów magnackich – Sieniawskich, Czartoryskich, Lubomirskich i Potockich. Zwiedzimy dwupoziomowy ogród, łączący w harmonijną całość zróżnicowany stylowo części (ogród barokowy, romantyczny Park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski, ogród neorenesansowy). Park zdobią także liczne rzeźby, fontanny i mała architektura parkowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Częstochowy. Indywidualne, krótkie zwiedzanie Jasnej Góry. Jasnogórski Klasztor Paulinów to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Znajduje się w nim obraz Czarnej Madonny – najcenniejszy skarb Jasnej Góry. Ważną atrakcją są wota związane z Janem Pawłem II, np. złota róża podarowana klasztorowi w 1979 roku lub fragment sutanny poplamionej krwią z dziurą po zamachu w 1981 roku. Przejazd do Krakowa. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Kraków. Na trasie spaceru zobaczymy pomnik Smoka. Wizyta na Wzgórzu Wawelskim: dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny. Wejdziemy do Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi. Następnie przejście drogą królewską, gdzie zobaczymy: Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Krakowski, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki. Czas na zakup pamiątek. Przejazd na zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, która została uznana za pomnik historii w 1994 roku. Jest ona unikatowym obiektem górniczym, jednym z największych i najstarszych zakładów przemysłowych w Europie, czynnym nieprzerwanie od średniowiecza do końca XX wieku. Wraz z pobliską kopalnią w Bochni tworzyła Krakowskie Żupy Solne – historyczne przedsiębiorstwo o ogromnym znaczeniu dla gospodarki dawnej Rzeczypospolitej, którego zasady funkcjonowania określała XIV-wieczna ordynacja króla Kazimierza Wielkiego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Oświęcimia, zwiedzanie muzeum Auschwitz II – Birkenau. Następnie Wadowice. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. i jest miejscem chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał, w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta, papież Jan Paweł II. W Domu Ojca Świętego otwarto muzeum wraz z wystawami jego darów. Czas wolny na tradycyjne kremówki. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Zakopanego. Zwiedzimy kapliczkę w Jaszczurówce (drewniany kościółek z 1908 roku zaprojektowany przez Witkiewicza). Zakopane, spacer jednym z najbardziej znanych deptaków w Polsce – zakopiańskich Krupówkach. Wśród zabudowy otaczającej ulicę można odnaleźć niezwykłą różnorodność stylów architektury, wędrówka Doliną Kościeliską, wjazd kolejką linowa na Gubałówkę, skąd roztacza się przepiękny widok na Tatry, a także inne pasma górskie – Gorce, Pieniny i Beskidy. Zjazd na dół, następnie zobaczymy skocznię narciarską Wielka Krokiew. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sandomierza, położonego na siedmiu wzgórzach. Stąd miasto nazywane jest czasem „małym Rzymem”. Zwiedzanie miasta: Brama Opatowska – taras widokowy, Podziemna Trasa Turystyczna – sandomierskie lochy z XIV wieku, długość pół kilometra, bazylika Katedralna. Zobaczymy Ratusz, dziedziniec zamkowy. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy wiele znanych miejsc z kultowego serialu pt. „Ojciec Mateusz ”. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie miasta: wejście do lubelskiego zamku, w którym obecnie mieści się muzeum oraz znajduje się największy lubelski skarb – kaplica św. Trójcy, czyli gotycka świątynia, której ściany i sklepienia pokrywają piękne freski (wschodnie malarstwo bizantyjsko-ruskie). Dalej spacer, przejście przez powstałą w 1341 roku Bramę Grodzką. Na środku lubelskiego rynku umiejscowiony jest Trybunał Koronny, w którym obecnie znajduje się Pałac Ślubów, ratusz, liczne kamienice. Zobaczymy imponującą Bramą Krakowską, wzniesioną w XIV stuleciu wraz z murami obronnymi. Dalej perła baroku i zarazem największy lubelski kościół – Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, którą zwiedzimy wraz z zakrystią i skarbcem. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do Warszawy.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd) lub busem (klimatyzacja, dvd), zakwaterowanie w hotelach 3/4/5* (do uzgodnienia) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Flaga Polski – fot. by niepodaje, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-792067/
Wycieczka krajowa, Wycieczka autokarowa, Wycieczka objazdowa, Wycieczka Warszawa, Wycieczka Częstochowa, Wycieczka Kraków, Wycieczka Oświęcim, Wycieczka Wadowice, Wycieczka Zakopane, Wycieczka Sandomierz, Wycieczka Lublin, Zwiedzanie Warszawa Starówka, Zwiedzanie Pałac Prezydencki, Zwiedzanie Grób Nieznanego Żołnierza, Zwiedzanie Trakt Królewski Warszawa, Zwiedzanie Sejm, Zwiedzanie Senat, Zwiedzanie Łazienki Królewskie, Zwiedzanie Wilanów, Zwiedzanie Jasna Góra, Zwiedzanie Jasnogórski Klasztor Paulinów, Zwiedzanie Smok Wawelski, Zwiedzanie Wawel, Zwiedzanie Plac Matejki, Zwiedzanie Pomnik Grunwaldzki Kraków, Zwiedzanie Barbakan Kraków, Zwiedzanie Brama Floriańska, Zwiedzanie Kopalnia Soli Wieliczka, Zwiedzanie Muzeum Auschwitz II – Birkenau, Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, Zwiedzanie Zakopiańskie Krupówki, Zwiedzanie Dolina Kościeliska, Zwiedzanie Gubałówka, Zwiedzanie Wielka Krokiew, Zwiedzanie Brama Opatowska, Zwiedzanie Podziemna Trasa Turystyczna Sandomierz, Zwiedzanie Zamek Lublin, Zwiedzanie Kaplica św. Trójcy, Zwiedzanie Brama Grodzka, Zwiedzanie Trybunał Koronny, Zwiedzanie Brama Krakowska Lublin