Pielgrzymka – Poznaj Piękno Sycylii

/Pielgrzymka – Poznaj Piękno Sycylii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka – Poznaj Piękno Sycylii

2024-04-17T10:31:44+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Pielgrzymka Śladami Św. Agaty, Św. Łucji oraz Św. Rozalii

1. DZIEŃ KATANIA
Wylot z Warszawy (Okęcie) o godz. 07:05. Katania przylot o godz. 09:55. Zwiedzanie miasta, które położone jest u podnóża Etny. Spacer, podczas którego poznamy m.in. historię Katanii. Rozpoczniemy od serca miasta, czyli Piazza Duomo – placu Katedralnego, gdzie w otaczających go budynkach dominuje tzw. barok sycylijski oraz zobaczymy fontannę dell’Elefante, czyli Fontannę Słonia. Słoń ten wyrzeźbiony z lawy i jest symbolem Katanii. Zwiedzamy katedrę pod wezwaniem św. Agaty, patronki miasta. Wierzą oni, że to właśnie święta chroni ich przed wszelkimi nieszczęściami, w tym przed efektami aktywności Etny. Agata zginęła męczeńską śmiercią z rąk Rzymian, którzy próbowali zmusić ją do wyrzeczenia się wiary chrześcijańskiej. Przejście obok ruin amfiteatru rzymskiego, został wzniesiony w II wieku, które zobaczymy. Następnie z zewnątrz twierdza Castello Ursino, czyli zamek zbudowany przez Fryderyka II Szwabskiego w XIII wieku. W wyniku erupcji wulkanu Etna w 1669 roku zamek został otoczony przez lawę, która wpływając do morza przesunęła wybrzeże o ponad kilometr. Następnie, przechodząc pod łukiem św. Benedykta docieramy do wpisanej na listę dziedzictwa UNESCO via Crociferi, ulicy barokowych kościołów i klasztorów. Wizyta na jednym z targów rybnych. Msza Św. Zakwaterowanie w Katanii lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2.
DZIEŃ SYRAKUZY, NOTO

Śniadanie. Przyjazd do Syrakuz. Wejście do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, gdzie w 1953 wydarzył się cud. Obejrzymy film dokumentalny. Msza Św. Wejście do Kaplicy Św. Łucji, gdzie zobaczymy rozbity i pusty grób świętej oraz kopię obrazu „Pogrzeb św. Łucji”. Spacer na Wyspę Ortigia. Przejście przez most św. Łucji. Zobaczymy m.in. Świątynię Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy. Wejście do Katedry Metropolitalnej Narodzenia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do Noto, które słynie z pięknej, barokowej architektury, gdzie centrum miasta wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy barokowe pałace, place i kościoły: Porta Reale, kościół San Francesco oraz rynek z piękną zabudową pałaców z katedrą p.w. Chiesa Madre. (La Chiesa Madre di San Nicolò) – zwiedzanie katedry pod wezwaniem św. Mikołaja z Myry z XVIII Wieku. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3.
DZIEŃ ETNA, TOARMINA

Śniadanie. Przejazd pod wulkan Etna na wysokość 2 tyś. m n.p.m. Etna najwyższy czynny wulkan Europy i jedna z największych atrakcji Sycylii. Dla chętnych wjazd w okolice stożka wulkanu – płatne dodatkowo (uwaga: przydatne będą buty sportowe i kurtka chroniąca przed wiatrem). Przejazd do Taorminy. Ruszamy na spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę. Zwiedzimy dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e., katedrę św. Mikołaja i plac Vittorio Emanuele. Msza Św. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4.
DZIEŃ TINDARI, CEFALU
Śniadanie. Przejazd do Tindari, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Czarnej Madonny. Przedmiotem kultu jest uważana za cudowną, wyrzeźbiona w cedrowym drewnie, ciemna w kolorycie figurka Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, „Czarna Madonna” (Madonna Nera), pochodzenia bizantyjskiego. Pozostawiona pod opieką miejscowego opata przez żeglarzy, których statek rozbił się podczas sztormu. Msza Św. Przejazd do Cefalu uchodzące za perłę Morza Tyrreńskiego, miasta malowniczo położonego u stop skalnego urwiska La Rocca. Znajdują się tu takie atrakcje, jak XII-wieczna katedra ufundowana przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie i domki rybackie. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Palermo, obiad w porze kolacji, nocleg.
5.
DZIEŃ PALERMO, MOUNT PELLEGRINO
Śniadanie. Przejazd do Palermo, zwiedzimy m.in. najważniejsze zabytki miasta: katakumby w kościele kapucynów, katedrę, kościół pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, fontanny, La Chiesa del Gesù di Casa Professa – wzniesiony w latach 1564-1636 jako pierwsza świątynia jezuitów po ich przybyciu na Sycylię. Na elewacji budynku, nad portalem, znajduje się XVII-wieczna figura Maryi. Wnętrze świątyni, kontrastując ze skromną fasadą, jest niezwykle bogato zdobione. Wyróżnia się w nim fresk przedstawiający Adorację Dzieciątka przez Trzech Króli z I połowy XVIII w., autorstwa Antonino Grano oraz płaskorzeźby przedstawiające Pokłon Pasterzy i Pokłon Trzech Króli. Dalej zobaczymy targowisko miejskie. Spacer śladami św. Rozalii po Starym Mieście, Pałac Normanów, Porta Nuova, Plac Wstydu. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy srebrnym sarkofagu patronki – św. Rozalii z Palermo. Przejazd do Mount Pellegrino. Przejście szlakiem pielgrzyma do groty św. Rozalii. Msza Św. Sanktuarium Św. Rozalii. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
6.
DZIEŃ TRAPANI, ERICE, SEGESTA
Śniadanie. Przyjazd do Trapani. Nawiedzenie sanktuarium Matki Boskiej z Trapani – Patronka portów Morza Śródziemnego. Przejazd do Erice. To średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry z piękną panoramą na Wyspy Egadzkie. Msza Św. Następnie nawiedzimy świątynię w Segescie. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
7.
DZIEŃ MONREALE / 15.04.2024
Śniadanie. Przejazd do Monreale. Nawiedzenie największej bazyliki normandzkiej na Sycylii ze wspaniałymi mozaikami – najwybitniejszym dziełem sztuki sycylijsko-normańskiej, pokrytej ponad 6 tys. m2 złotych mozaik. Jest to jedna z największych i najsłynniejszych mozaik na świecie. Msza Św. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Katanii, obiad w porze kolacji, nocleg.
8.
DZIEŃ KATANIA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 10:30. Warszawa Okęcie, przylot o godz. 13:20. Czas lotu: 2h 45min.


ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy Linii Wizz Air (bagaż podręczy do 10 kg umieszczany w schowku nad głową o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz drugi bagaż do 10kg umieszczany pod fotelem pasażera o wymiarach nieprzekraczających 40 x 30 x 20 cm), transport lokalnym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, bilety wstępu, wjazd autokarem na parking w okolice stożka wulkanu Etna na wysokość do 2,5 tys. m. n.p.m., pilot koordynator, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE OBLIGATORYJNIE: bilety wstępu, zestaw słuchawkowy tourguide 50 € / osoba (cena z 2024 r.)

DODATKOWO PŁATNE DLA CHĘTNYCH: dopłata do bagażu 20kg, dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie, zwiększenie sumy ubezpieczenia.

Opieka duchowa, Msze Święte.

FAKULTATYWNIE (płatne dodatkowo – cena z 2024 r.):
I wariant: indywidualny spacer do krateru
II wariant: przejażdżka quadami 2-osobowymi na 1h – 70€ / os.,
III wariant: lub na wysokość 2,9 tys. m. n.p.m. kolejka gondolowa + unibus płatne łączny koszt 78 € / os.

 

Wycieczka objazdowa po Sycylii   Wycieczka objazdowa po Sycylii   Wycieczka objazdowa po Sycylii

Wycieczka objazdowa po Sycylii   Wycieczka objazdowa po Sycylii   Wycieczka objazdowa po Sycylii

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Palermo Sycylia Włochy – fot. by Matteo, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-3102608/

Pozostałe zdjęcia:
Katania, Sycylia – fot. Biuro Podróży Variustur
Etna – fot. Biuro Podróży Variustur
Etna, Sycylia – fot. Biuro Podróży Variustur
Wulkan Etna, Sycylia – fot. Biuro Podróży Variustur
Teatr w Toarminie, Sycylia – fot. Biuro Podróży Variustur
Toarmina, Sycylia – fot. Biuro Podróży Variustur

 


Pielgrzymka na Sycylię Białystok, Pielgrzymka na Sycylię Bydgoszcz, Pielgrzymka na Sycylię Elbląg, Pielgrzymka na Sycylię Gdańsk, Pielgrzymka na Sycylię Katowice, Pielgrzymka na Sycylię Kielce, Pielgrzymka na Sycylię Kraków, Pielgrzymka na Sycylię Lublin, Pielgrzymka na Sycylię Łódź, Pielgrzymka na Sycylię Olsztyn, Pielgrzymka na Sycylię Poznań, Pielgrzymka na Sycylię Rzeszów, Pielgrzymka na Sycylię Szczecin, Pielgrzymka na Sycylię Warszawa, Pielgrzymka na Sycylię Wrocław

Wycieczka na Sycylię Białystok, Wycieczka na Sycylię Bydgoszcz, Wycieczka na Sycylię Elbląg, Wycieczka na Sycylię Gdańsk, Wycieczka na Sycylię Katowice, Wycieczka na Sycylię Kielce, Wycieczka na Sycylię Kraków, Wycieczka na Sycylię Lublin, Wycieczka na Sycylię Łódź, Wycieczka na Sycylię Olsztyn, Wycieczka na Sycylię Poznań, Wycieczka na Sycylię Rzeszów, Wycieczka na Sycylię Szczecin, Wycieczka na Sycylię Warszawa, Wycieczka na Sycylię Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.