Poznaj Piękno Sycylii

/Poznaj Piękno Sycylii
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznaj Piękno Sycylii

2023-11-17T14:57:01+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot Warszawa Okęcie o godz. 15:55. Sycylia – Katania przylot o godz. 18:45. Czas lotu 2h 45min. Zakwaterowanie w Katanii lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
2.
DZIEŃ SYRAKUZY, NOTO, MARZAMEMI

Śniadanie. Przejazd do Syrakuz, nazywanych inaczej Wyspą Ortigia, gdzie zobaczymy m.in. Świątynię Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy, Park Archeologiczny z Teatrem Greckim, Rajski Kamieniołom i Ucho Dionizjusza oraz Amfiteatr Rzymski. Krótki przejazd do Noto, które słynie z pięknej, barokowej architektury. Zwiedzimy barokowe pałace, place i kościoły: Porta Reale, kościół San Francesco oraz rynek z piękną zabudową pałaców z miejskim kościołem Chiesa Madre. Na koniec zachwycimy się placem Renina Margherita w Marzamemi. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3.
DZIEŃ AGRIGENTO – DOLINA ŚWIĄTYŃ, SCHODY TURKÓWI

Śniadanie. Przejazd do Agrigento. Leżące na południu Sycylii miasto kojarzy się przede wszystkim z Doliną Świątyń (Valle dei Templi), czyli rozległym stanowiskiem archeologicznym z czasów Wielkiej Grecji (Magna Graecia) słynącym ze świetnie zachowanej Świątyni Concordii. Niedaleko Agrigento znajdują się słynne białe klify nazywane Schodami Turków (Scala dei Turchi), które na pewno przypadną nam do gustu, ze względu na swój naturalny charakter. Odpoczynek. Zakwaterowanie w Cefalu lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
4.
DZIEŃ PALERMO, CEFALU
Śniadanie. Przejazd do Palermo, które zwiedzimy z przewodnikiem m.in. najważniejsze zabytki miasta: katedrę, Pałac Normański z Kaplicą Pallatyńską, kościół La Martorana, słynny targ Vucciria, słynne katakumby w kościele kapucynów. Na koniec czeka nas spacer po starym mieście. Powrót do Cefalu uchodzące za perłę Morza Tyrreńskiego, miasta malowniczo położonego u stop skalnego urwiska La Rocca. Znajdują się tu takie atrakcje, jak XII-wieczna katedra ufundowana przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie i domki rybackie, pralnia. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
5.
DZIEŃ MILAZZO, MESYNA
Śniadanie. W Milazzo (po drodze do Mesyny) zwiedzimy zamek, który położony jest na szczycie wzgórza górującego nad miastem. Zamek został zbudowany ze względu na strategiczne znaczenie półwyspu Milazzo, który góruje nad Zatoką Patti, akwenem oddzielającym Sycylię od Wysp Liparyjskich. Znajduje się tam również jeden z najważniejszych naturalnych portów Sycylii. Przyjazd do Mesyny. Zwiedzimy Muzeum z dwoma przepięknymi obrazami Caravaggia. Zobaczymy także katedrę z ciekawą dzwonnicą. W drodze do Katanii pojedziemy wybrzeżem dolnej Taorminy. Zatrzymamy się przy Isola Bella (piękna wyspa), gdzie zejdziemy na plażę i spróbujemy wejść na wyspę. Zakwaterowanie w Katanii lub okolicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.
6.
DZIEŃ SAVOCA, FORZA D’AGRO’, TAORMINA
Śniadanie. Savoca – mała mieścina położona w górach, 20 km na północ od Taorminy to miejsce, które kilkadziesiąt lat temu Francis Ford Coppola wybrał, by w ekranizacji „Ojca Chrzestnego” zobrazować widzom powojenne Corleone. Dziś miasteczko zachęca do odwiedzin i spacerów niezmiennie senną atmosferą, kilkoma atrakcjami oraz słynnym Barem Vitelli, gdzie na ocienionym tarasie można usiąść przy jednym ze stolików i rozkoszować się sycylijskimi pysznościami. Forza d’Agro’ to drugie z miast, gdzie kręcono film – też z ładnymi widokami i dobrymi restauracjami z degustacjami. Przejazd do Taorminy. Ruszamy na spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e., katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
7.
DZIEŃ WULKAN ETNA, WĄWÓZ ALCANTARA
Śniadanie. Przejazd pod wulkan Etna – najwyższy czynny wulkan Europy i jedna z największych atrakcji Sycylii. Dla chętnych wjazd w okolice stożka wulkanu (uwaga: przydatne będą buty sportowe i kurtka chroniąca przed wiatrem). Tego dnia zobaczymy również jedną z największych atrakcji geologicznych Sycylii, wąwóz Alcantara (oznaczający po arabsku „most łukowy”). Tę formację skalną stworzył wartki lodowaty nurt rzeki Alcantara, który rozerwał otaczające, kilkudziesięciometrowe bazaltowe skały. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
8.
DZIEŃ KATANIA
Śniadanie. Zwiedzanie miasta Katania, podczas którego poznamy m.in. historię Katanii. Zobaczymy plac katedralny – Piazza del Duomo, fontannę dell’Elefante, bazylikę św. Agaty, targ rybny La Pescheria, zamek Ursino oraz zajrzymy do ruin amfiteatru rzymskiego, który został wzniesiony w II wieku. Przejazd na lotnisko. Wylot o godz. 19:20. Warszawa Okęcie, przylot o godz. 22:10. Czas lotu: 2h 45min.


ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy Linii Wizz Air (bagaż podręczy – walizka na kółkach 1 szt. do 10 kg, o wymiarach nieprzekraczających 55 x 40 x 23 cm oraz drugi bagaż do 10kg umieszczany pod fotelem pasażera o wymiarach nieprzekraczających 40 x 30 x 20 cm), transport lokalnym autokarem, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty (7 x śniadanie w tym jedna w formie suchego prowiantu, 7 x obiadokolacja w tym jedna o charakterze wieczoru sycylijskiego z muzyką i kolacją na wypasie), zestaw słuchawkowy tourguide, bilety wstępu, pilot koordynator, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do bagażu 20kg – 575 zł / os., dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

FAKULTATYWNIE – propozycje do wyboru (płatne dodatkowo):
– łódki, które pływają wokół wyspy Ortigia (Syrakuzy) i zaglądają do grot: 15 € / os.,
Nocny rejs na wyspy Panarea i Stromboli
– wjazd w okolice stożka wulkanu Etna: do 2,5 tys. m. n.p.m. kolejka gondolowa, wagoniki 6 osobowe płatne 50 € / os., na wysokość 2,9 tys. m. n.p.m. kolejka gondolowa + bus (do 27 os.) płatne 80 € / os.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Palermo Sycylia Włochy – fot. by Matteo, Pixabay License, https://pixabay.com/images/id-3102608/

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.