Obwód Kaliningradzki

/Obwód Kaliningradzki
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Obwód Kaliningradzki

2023-02-02T15:09:13+00:00
Kategoria: Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Kaliningrad, Rosja
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Obwód kaliningradzki – jednostka administracyjna Federacji Rosyjskiej, rosyjska eksklawa w Europie Środkowej, nad Morzem Bałtyckim.

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Kaliningradu (Königsberg) i zwiedzanie miasta. Zobaczymy Bramę Brandenburską, dworzec kolejowy, pomnik Kalinina od którego pochodzi obecna nazwa miasta, pomnik Lenina. Zobaczymy budynek dawnej giełdy, obecnie Dom Kultury Marynarzy, przejedziemy przez most na rzece Pregoła, przejazd obok wzgórza Królewskiego, na którym stał kiedyś zamek, obecnie nieukończony wieżowiec, wcześniej planowany jako Dom Partii. Przyjazd na zwiedzanie Katedry – Muzeum Kanta. Przejazd przez miasto wzdłuż Litewskiego wału obronnego, gdzie zobaczymy Bramę Fryndlandzką, Królewską, Rozgartejską, liczne obiekty fortyfikacji, zwiedzanie Muzeum Bursztynu. Dalej pomiędzy dwoma pięknymi stawami w kierunku centrum, po drodze duże targowisko miejskie. Zobaczymy Plac Hanzeatycki, obecnie Zwycięstwa, nowo wybudowaną Cerkiew Prawosławną, Kolumnę Zwycięstwa, Urząd Miejski, Centra Handlowe, Pomnik Matki Rosji, Budynek Giełdy, Uniwersytet Techniczny, Teatr Dramatyczny, Skwer i pomnik Shilera. Następnie budynek Floty Bałtyckiej, pomnik 2 Żubrów walczących ze sobą symbolizujących ścieranie się poglądów i myśli. Obok przepiękne ZOO, na przeciwko, stary klasyczny Hotel Moskwa. Zobaczymy stadion piłkarski Baltica, pomnik kosmonautów, dalej park i kościół P.W. Św. Luizy. Wjazd w starą willową dzielnicę Amalienu, najbardziej zachowana stara część miasta, znajduje się tu między innymi ambasada Królestwa Szwecji i Rzeczpospolitej Polskiej. Udamy się do dzielnicy portowej, gdzie zwiedzimy łódź podwodną na rzece Pregoła. Przyjazd na Plac Hanzeatycki – czas wolny m.in. na obiad we własnym zakresie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Przejazd do miejscowości Jantarnyj (Palmnicken). W przeszłości to miasto nosiło nazwę Palmniken. Jest to małe i przytulne miasteczko, które zachowało atmosferę Prus Wschodnich. Miasteczko jest słynne ze swoich szerokich plaż i głębokiego jeziora. Zwiedzanie kopalni, w której jest wydobywane 90% bursztynu z całego świata. Zwiedzanie fabryki przeróbki bursztynu, gdzie turyści zobaczą jak kropelka żywicy przekształca się w prawdziwy kamień szlachetny. Możliwość zakupu biżuterii bursztynowej w handlowo-ekspozycyjnej hali „Bursztynowy Pałac”. Przejazd do Swietłogorska (Rauschen), spacer po kurorcie zwiedzanie: przedwojennego zakładu kąpielowego z basztą wodną, stare drewniane domy letniskowe, a także betonowe radzieckie ośrodki wczasowe, wybrzeże klifowe, na które można dojechać kolejką linową lub windą wybudowaną w latach powojennych, promenada nadmorska ze słynnym kolorowym zegarem słonecznym. Wyjazd do Zielenogradska (Cranz) na Mierzeje Kurońską. Wycieczka piesza „Tańczący las”. Ścieżka dydaktyczna o długości niespełna kilometra, prowadzi nas w las, do wygrodzonego w nim fragmentu terenu. To właśnie Tańczący Las miejsce, gdzie większość drzew jest powykręcana w przedziwny sposób. Las na niewielkiej wydmie Krugłaja (Okrągła) posadzono w początku lat 60. ubiegłego wieku. Dominuje w nim sosna. Czas wolny m.in. na obiad we własnym zakresie. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg./
3. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Kaliningrad (Königsberg). Rejs małymi, luksusowymi łodziami motorowymi do 10 osób po rzece Pregole, podczas, którego odkryjemy kolejne uroki miasta. Czas wolny na indywidualne spacery. Wizyta m.in. w słynnej miejskiej hali targowej oferującej owoce, warzywa, przyprawy, wędliny, świeże ryby, mięso, odzież itd. Obiad we własnym zakresie. Powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Przejazd do Sowiecka (Tilsit) przy ujściu rzeki Tylży do Niemna. Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy: teatr, starą pocztę i graniczny, zabytkowy most królowej Luizy, pomnik Królowej Louise, Dom Armina Mueller-Stahla, Pomnik Pierwszych Osadników, pomnik łosia, Muzeum Historii Miasta. Dalej Czerniachowsk (Insterburg). Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy: ruiny Zamku Insterburg, Pomnik Barclaya de Tolly, Muzeum Historii Czerniachowsk, kościół, wieżę ciśnień Insterburg. Czas wolny m.in. na obiad we własnym zakresie. Przejazd do Gusiewa (Gumbinnen). Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: e-wiza, ubezpieczenie, transport busem lub autokarem, zakwaterowanie w hotelu 2/3* pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, bilety wstępu oraz na rejs łodzią, lokalny przewodnik w Kaliningradzie.

W celu wyrobienia wizy potrzebujemy: skan paszportu lub zdjęcie / foto (strona ze zdjęciem), adres zamieszkania, nazwę firmy, zajmujące stanowisko, adres, numer telefonu w której jest zatrudnienie (emeryt, osoba bezrobotna nie podaje miejsca pracy), aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm (twarz na zdjęciu powinna mieć co najmniej 60% powierzchni zajmującej zdjęcie), numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail.

Dostarczenie dokumentów, informacji w celu wyrobienia wizy minimum 20 dni przed planowanym wyjazdem.

Wymagany paszport ważny minimum 6 miesięcy po powrocie do Polski.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kaliningrad – fot. by Georg Adler, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3762469/

 

 

 

 


Wycieczka Obwód kaliningradzki z Białegostoku, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Bydgoszczy, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Elbląga, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Gdańska, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Katowic, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Kielc, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Krakowa, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Lublina, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Łodzi, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Olsztyna, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Poznania, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Rzeszowa, Wycieczka Obwód kaliningradzki ze Szczecina, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Warszawy, Wycieczka Obwód kaliningradzki z Wrocławia

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.