Rumunia – Bułgaria – Turcja – Serbia

/Rumunia – Bułgaria – Turcja – Serbia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rumunia – Bułgaria – Turcja – Serbia

2023-07-17T12:57:44+00:00
Ilość dni: 12 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Krynicy Zdrój – Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu w Muszynie-Zdrój, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przyjazd do Oradei – spacer po mieście / Rumunia. Miasto, które stanowi wielokulturowy tygiel, oprócz języka rumuńskiego usłyszymy również węgierski. Miasto ma bogatą i burzliwą historię. Spacer po głównym centrum miasta, gdzie zobaczymy liczne barokowe i secesyjne budynki – przejście w pasażu handlowym „Czarny Orzeł”. Nawiedzenie cerkwi grekokatolickiej. Przyjazd do Kluż-Napoca. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Kopalnia Soli Turda, ósmy cud świata, zupełnie inny niż Wieliczka, prawdziwe podziemne cesarstwo soli i jezioro. Przejazd do Alba Julia, jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Spacer po mieście, podczas którego zwiedzimy potężną cytadelę Alba Carolina oraz katedrę, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Przejazd do Sybin. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, cerkwia Metropolitańska budowana na wzór Hagi Sophii – w Stambule, żelazny Most Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście ten ma się zawalić). Następnie drogą Karpat Południowych do Jeziora Vidraru, gdzie z tarasu widokowego na zaporze (przy dobrej widoczności) można obejrzeć najwyższy szczyt Rumunii – Moldovenau. Jadąc drogą zobaczymy ruiny zamku Wlada Palownika (pierwowzoru postaci słynnego Drakuli) w Poienari. To tu według legendy podczas oblężenia tureckiego, żona hospodara rzuciła się w przepaść, aby nie być wziętą do niewoli. Podobno ta właśnie tragedia przyczyniła się do przemiany nieszczęśliwego Wlada w okrutnego Drakulę. Następnie udamy się do Curtea de Arges, letniej siedziby hospodarów wołoskich, gdzie zobaczymy niezwykły przyklasztorny sobór Mistrza Manole, będący niezwykłą kompilacją architektury włoskiego renesansu z elementami bizantyjskimi i ormiańskimi. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Słonecznego Brzegu / Bułgaria. Zakwaterowanie w hotelu Hotel Golden Ina 3* – Rumba Beach, formuła All Inclusive (jedzenie + lokalny alkohol bez limitu). Obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Formuła All Inclusive (jedzenie + lokalny alkohol bez limitu). Nesebyr – miasta założone przez Traków 3 tys. lat temu. Zobaczymy zachowane zabytki z XI-XIV w.: wąskie uliczki, liczne cerkwie, turecka łaźnia, greckie, rzymskie i bizantyjskie mury obronne. Czas wolny, plażowanie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Formuła All Inclusive (jedzenie + lokalny alkohol bez limitu). Czas wolny, plażowanie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Istambułu – dawny Konstantynopol / Turcja. Zwiedzanie miasta: meczet Sulejmana Wspaniałego, grobowiec Roksolany, Aghia Sofia – Bazylika Mądrości Bożej (arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w.), Topkapi Saray – pałac sułtański. Najpiękniejszy pałac orientu, rezydencja władców osmańskich. Katedra św. Jerzego, która sięga czasów bizantyjskich, świątynia Patriarchatu Konstantynopolitańskiego, mieści się w dzielnicy Fanarion. Świątynię odwiedzili Papież Benedykt XVI oraz Papież Franciszek. Zakwaterowanie w hotelu w Istambule – Turcja, obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Dalsze zwiedzanie miasta; Hipodrom – starożytny tor wyścigów konnych i rydwanów, Błękitny Meczet – największy meczet miasta z sześcioma mineratami oraz część azjatycka miasta. Fakultatywnie rejs statkiem po Zatoce Złoty Róg. Czas wolny na zakupy – słynny kryty bazar – Kapeli Ćarsi – Wielki Bazar – jedno z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików, w tym wiele ze złotem, stąd często nazywany jest Złotym Bazarem). Powrót do hotelu w Istambule – Turcja, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sofii / Bułgaria – zwiedzania miasta m.in. Sobór św. Aleksandra Newskiego wybudowany na cześć rosyjskiego cara Aleksandra II. Zobaczymy antyczny rzymski teatr z czasów cesarza Konstantyna Wielkiego, rotundę Św. Jerzego, meczet Bania Baszi Dżamija oraz meczet Bujuk Dżamij. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Nowego Sadu / Serbia. Zobaczymy najbardziej znaną atrakcję turystyczną twierdzę Petrovaradin z XVI – XVIII w oraz zabytkową dzielnicę miasta Stari Grad. Znajduje się tam wiele zabytkowych świątyń prawosławnych, katolickich, greckokatolickich, ewangelickich i innych, a także synagoga. Przez Serbów Nowy Sad jest często nazywany Serbskimi Atenami. Msza Święta. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Muszyny-Zdrój / Polska. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Krakowa. Msza Święta w Kaplicy w Łagiewnikach. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (dodatkowo formuła All Inclusive – jedzenie + lokalny alkohol bez limitu), pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Opieka duchowa. Podczas pielgrzymki planowane Msze Św.

DODATKOWO PŁATNE OBLIGATORYJNIE: bilety wstępu 40 € / os., wiza do Turcji 35$/ USD / os., Słuchawki – audio guide 40 zł / os., dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zapora na Jeziorze Vidraru Rumunia. Zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=9SIR1GJQpWk&t=3s

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Turcja, Istambuł – fot. by Christoph O. P. Wieduwilt, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1357186/


 

 


Wycieczka do Serbii Białystok, Wycieczka do Serbii Bydgoszcz, Wycieczka do Serbii Elbląg, Wycieczka do Serbii Gdańsk, Wycieczka do Serbii Gorzów Wielkopolski, Wycieczka do Serbii Katowice, Wycieczka do Serbii Kielce, Wycieczka do Serbii Kraków, Wycieczka do Serbii Lublin, Wycieczka do Serbii Łódź, Wycieczka do Serbii Olsztyn, Wycieczka do Serbii Opole, Wycieczka do Serbii Poznań, Wycieczka do Serbii Rzeszów, Wycieczka do Serbii Szczecin, Wycieczka do Serbii Toruń, Wycieczka do Serbii, Wycieczka do Serbii Warszawa, Wycieczka do Serbii Wrocław, Wycieczka do Serbii Zielona Góra

Wycieczka do Bułgarii Białystok, Wycieczka do Bułgarii Bydgoszcz, Wycieczka do Bułgarii Elbląg, Wycieczka do Bułgarii Gdańsk, Wycieczka do Bułgarii Gorzów Wielkopolski, Wycieczka do Bułgarii Katowice, Wycieczka do Bułgarii Kielce, Wycieczka do Bułgarii Kraków, Wycieczka do Bułgarii Lublin, Wycieczka do Bułgarii Łódź, Wycieczka do Bułgarii Olsztyn, Wycieczka do Bułgarii Opole, Wycieczka do Bułgarii Poznań, Wycieczka do Bułgarii Rzeszów, Wycieczka do Bułgarii Szczecin, Wycieczka do Bułgarii Toruń, Wycieczka do Bułgarii, Wycieczka do Bułgarii Warszawa, Wycieczka do Bułgarii Wrocław, Wycieczka do Bułgarii Zielona Góra

Wycieczka po Bałkanach Białystok, Wycieczka po Bałkanach Bydgoszcz, Wycieczka po Bałkanach Elbląg, Wycieczka po Bałkanach Gdańsk, Wycieczka po Bałkanach Gorzów Wielkopolski, Wycieczka po Bałkanach Katowice, Wycieczka po Bałkanach Kielce, Wycieczka po Bałkanach Kraków, Wycieczka po Bałkanach Lublin, Wycieczka po Bałkanach Łódź, Wycieczka po Bałkanach Olsztyn, Wycieczka po Bałkanach Opole, Wycieczka po Bałkanach Poznań, Wycieczka po Bałkanach Rzeszów, Wycieczka po Bałkanach Szczecin, Wycieczka po Bałkanach Toruń, Wycieczka po Bałkanach Warszawa, Wycieczka po Bałkanach Wrocław, Wycieczka po Bałkanach Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.