Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

/Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

2023-09-21T09:05:19+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 7.00. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
Trasa przejazdu: Ostróda, Olsztynek, Nidzica, Mława, Płońsk, Garwolin, Warszawa, Lublin, Rzeszów.
2. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Królewskie Wolne Miasto Sanok, zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Budownictwa Ludowego – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. To ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku. Sanok. Spacer po Starym Mieście: ławeczka dobrego wojaka Szwejka, rynek z ciekawą fontanną i najpiękniejszą budowlą jaką jest Stary Ratusz, odnowione kamienice z XVIII i XIX w. Zwiedzanie Zamku Królewski w Sanoku.Na skarpie nad Sanem wznosi się sanocki zamek. To tu w 1417 roku odbyła się uczta weselna Władysława Jagiełły i Elżbiety Granowskiej. W późniejszych latach był on własnością żon polskich królów. Bona Sforza nakazała jego przebudowę w stylu renesansowym. Znajduje się tu najcenniejsza w Polsce kolekcja ikon pochodzących z cerkwi Podkarpacia i Małopolski. Ekspozycja prezentuje kolejne etapy przemian zachodzących w malarstwie ikonowym od XV do początków XX wieku. Muzeum posiada także największy w Polsce zbiór prac Zdzisława Beksińskiego. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Przejazd do Myczków. Wejście do Muzeum Kultury Bojków, które powstało z inicjatywy miejscowego nauczyciela. Prezentuje pamiątki dawnych mieszkańców, którzy zostali przesiedleni głównie na teren Ukrainy w latach 1944-1947. Możliwość zakupu wyrobów rękodzieła lokalnych twórców, kawy po bojkowsku oraz pysznego ciasta. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas, którego wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907 r., gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską. Przejazd do Soliny. Spacer drogą prowadzącą przez zaporę w Solinie na drugą jej stronę. Zapora powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nią rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze. Następnie przejazd do Zapory w Myczkowcach. Zbiornik wodny jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. . Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Na trasie przejazdu Szczawne, gdzie zwiedzimy cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955 – 1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”. Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa. Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku – różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p. Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon – możliwość zakupu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5-6. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przyjazd do Krasiczyna. Zwiedzanie zamku obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową sale ekspozycyjne. Dalej Przemyśl. Spacer zaczniemy od pochyłego rynku, jednego z nielicznych tego typu w Europie z fontanną pomnikiem Niedźwiedzia, który jest symbolem miasta. Na trasie spaceru zobaczymy liczne pomniki: Wojaka Szwejka, węgierskiego huzara i polskiego ułana wrzucającego list do skrzynki pocztowej z koniem, secesyjne kamienice, liczne obiekty sakralne. Ciekawe miasto, które było trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu ulgowe 90 zł (wg cennika 2022r.), plus muzealny przewodnik Zamek w Sanoku 80 zł/ grupa do 30 osób, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Fakultatywnie:
rejs po Jeziorze Solińskim (płatne 30 zł / osoba), przejazd Kolejką Gondolową nad Soliną (płatne 35 zł / osoba).

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Solina – fot. by Adam Bortnowski, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1595118/

 

 

 


Wycieczka po Bieszczadach Białystok, Wycieczka po Bieszczadach Bydgoszcz, Wycieczka po Bieszczadach Elbląg, Wycieczka po Bieszczadach Gdańsk, Wycieczka po Bieszczadach Katowice, Wycieczka po Bieszczadach Kielce, Wycieczka po Bieszczadach Kraków, Wycieczka po Bieszczadach Lublin, Wycieczka po Bieszczadach Łódź, Wycieczka po Bieszczadach Olsztyn, Wycieczka po Bieszczadach Poznań, Wycieczka po Bieszczadach Rzeszów, Wycieczka po Bieszczadach Szczecin, Wycieczka po Bieszczadach Warszawa, Wycieczka po Bieszczadach Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.