Poznaj uroki Dolnego Śląska

/Poznaj uroki Dolnego Śląska
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznaj uroki Dolnego Śląska

2023-02-03T11:01:59+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Płocka. Spacer po Wzgórzu Tumskim wznoszące się ponad 60 m nad rozległą doliną Wisły, jest wysuniętym, obszernym cyplem skarpy, tworzącym dogodne miejsce dla osadnictwa. Najstarsze odnalezione ślady osady pochodzą z okresu kultury łużyckiej, później prawdopodobnie wzgórze nie było zamieszkałe. Obok wejście do Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest to najstarsza świątynia rzymskokatolicka i najcenniejszy zabytek Płocka, położona na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim, miejsce spoczynku władców Polski. Następnie Muzeum Mazowieckie jest to regionalne muzeum w Płocku, założone w 1820. Jest jednym z najstarszych istniejących tego typu placówek w Polsce. Następnie zwiedzanie Muzeum w Wyszogrodzie. Przyjazd do Wrocławia. Obiad w porze kolacji. Zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Wrocław. Zwiedzimy Stadion Wrocław – stadion piłkarski we Wrocławiu, stanowiący własność miasta Wrocław. Jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Śląsk Wrocław. Stadion był jedną z aren Euro 2012 – rozegrane na nim zostały trzy mecze fazy grupowej (w tym jeden Reprezentacji Polski – 16 czerwca). Stadion spełnia wymogi najwyższej czwartej kategorii UEFA. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru zobaczymy Uniwersytet Wrocławski, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale. Kamienice Jaś i Małgosia. Rynek, Ratusz Staromiejski, Plac Solny i Piwnica Świdnicka. Zobaczymy hale stulecia, która została wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy do fontanny, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Wjazd windą na punkt widokowy budynku Sky Tower. Jest on najwyższy w Polsce w kategoriach wysokość do dachu oraz wysokość do najwyżej położonego piętra. Od roku 2014 odbywa się bieg na Sky Tower. Rejs statkiem turystycznym po Odrze, gdzie zobaczymy inny obraz miasta. Obiad w porze kolacji. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Świdnicy. Zwiedzimy XVII- wieczny ewangelicki Kościół Pokoju p.w. Św. Trójcy. Obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół ten jest uważany za największą drewnianą świątynię Europy. W swoim wnętrzu może pomieścić ok. 7500 osób. Jednocześnie jest to jeden z dwóch Kościołów Pokoju zachowanych na świecie. Kolejną niezwykle fascynującą budowlą sakralną na terenie Świdnicy, która niezwykle entuzjastyczne odwiedzana jest przez wielu turystów, jest gotycka katedra p.w. Św. Stanisława i Wacława ze słynnym obrazem M.B. Świdnickiej zwanym też „Maria in sole”. Budowla robi ogromne wrażenie a jej wnętrze jest większe od katedr w Pradze czy Wiedniu. Nad całością góruje 103 metrowa wieża, która jest jedną z najwyższych wież w Polsce. Ponad 750-letnią tradycję miasta widać na każdym kroku – średniowieczny układ urbanistyczny Rynku, piękne kamienice reprezentujące mieszaninę stylów i atmosfera dawnego kupieckiego miasta sprawiają, że jest to niepowtarzalne miejsce z duszą. Dalej zwiedzimy Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Jest jednym z najbardziej malowniczo położonych zamków na Śląsku. Został wybudowany na szczycie góry Choina (ok. 450 m n.p.m.) na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich. Pierwszy zachowany dokument świadczący o istnieniu zamku pochodzi z 1315 r., wymieniony jest w nim zamek o nazwie Kinsberg i burgrabia Kilian von Haugwitz. W tym czasie, podobnie jak duża część południowego Dolnego Śląska, zamek stanowił część księstwa świdnicko-jaworskiego. Jako główną przyczynę budowy warowni podaje się zabezpieczenie szlaku handlowego, który biegł poniżej zamku, w dolinie rzeki Bystrzycy. Zobaczymy zaporę wodną na rzece Bystrzyca, która powstała w 1917 roku. Utworzyła zalew o powierzchni około 51 ha, pojemności 8 mln³ wody i długości wzdłuż rzeki wynoszącej 3,1 km. Długość zapory w koronie wynosi 230 m, szerokość u podstawy wynosi 29 m i wysokość 44 m. Zapora posiada 10 stałych otworów przelewowych, cztery upusty ulgi (w środkowej części korpusu) oraz 2 upusty denne o łącznej zdolności przepuszczania wody przez stopień w ilości 318n m³/sek. Zwiedzimy twierdzę srebnogórską wzniesioną w latach 1765–1777 według projektu stworzonego przez pruskiego inżyniera Ludwika Wilhelma Reglera, zmodyfikowanego przez samego króla Fryderyka Wielkiego. Twierdza miała zabezpieczyć militarnie Śląsk zdobyty przez Prusy w 1740 roku. Powrót do Wrocławia, obiad w porze kolacji. Powrót do hotelu we Wrocławiu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Lubiąża. Zwiedzanie Opactwa Cystersów. Jeden z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie oraz drugim co do wielkości obiektem sakralnym na świecie. Opactwo to nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku. Obiad na trasie przejazdu. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, opłaty rezerwacyjne – 170 zł / osoba (cena z 2021 roku), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Wrocław, Wycieczka po Dolnym Śląsku – fot. by Przemysław Krzak, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1663406/

 

 

 


Wycieczka po Dolnym Śląsku Białystok, Wycieczka po Dolnym Śląsku Bydgoszcz, Wycieczka po Dolnym Śląsku Elbląg, Wycieczka po Dolnym Śląsku Gdańsk, Wycieczka po Dolnym Śląsku Katowice, Wycieczka po Dolnym Śląsku Kielce, Wycieczka po Dolnym Śląsku Kraków, Wycieczka po Dolnym Śląsku Lublin, Wycieczka po Dolnym Śląsku Łódź, Wycieczka po Dolnym Śląsku Olsztyn, Wycieczka po Dolnym Śląsku Poznań, Wycieczka po Dolnym Śląsku Rzeszów, Wycieczka po Dolnym Śląsku Szczecin, Wycieczka po Dolnym Śląsku Warszawa, Wycieczka po Dolnym Śląsku Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.