Ekskluzywna wycieczka po Kambodży

/Ekskluzywna wycieczka po Kambodży
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Ekskluzywna wycieczka po Kambodży

2023-02-03T11:44:19+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Kambodża
Transport: Samolot
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Phnom Penh. Zakwaterowanie w hotelu. Penh jest stolicą Kambodży, byłego imperium Khmerów. W Średniowieczu Khmerzy zdominowały całą Azję Południowo – Wschodnia, nikt nie znał wówczas takich krajów jak Laos czy Tajlandia. Ludy te żyły jako mniejszości na terytorium imperium Khmerów. Wietnamczycy przybyli później i podbili należące do Khmerów żyzne tereny w delcie Mekongu. Kambodżanie to stary cywilizowany lód zamieszkujący Azję Południową – Wschodnią i znacznie różniący się od swoich sąsiadów we wszystkich aspektach etnicznych, językowych i religijnych. Ich pismo nie jest podobne do żadnego, jakim posługują się sąsiedzi. Również i architektura jest odmienna – tam gdzie stare nie ustąpiło jeszcze betonowym konstrukcjom – a ulice harmonijna łączą aktywność typową dla Azji Południowo – Wschodniej z francuskim stylem życia.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Podczas spaceru można zauważyć, że miasto dobrze prosperuje. Wszędzie powstają nowe budynki, hotele, biurowce, ulice są pełne restauracji, barów kawiarni i supermarketów. Na ulicach sprzedawane są krajowe produkty rolne, a popularne wśród turystów masaże i sklepy z pamiątkami można znaleźć wszędzie. Na trasie spaceru zobaczymy m.in.: ciekawą dzielnicę kolonialną, Srebrną Pagodę, Wat Phnom i Muzeum Narodowe, które zobaczymy z zewnątrz. Jeśli Król aktualnie nie ma spotkań, zobaczymy również z zewnątrz Pałac królewski. Duże targi miejskie i nowo zaprojektowane ścieżki wzdłuż Mekongu stanowią atrakcję dla wszystkich odwiedzających. Zwiedzimy pagodę, w której dowiemy się więcej o buddyzmie. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kampong Cham. Miasto położone nieopodal dużego jeziora Tonle Sap. Zobaczymy most nad Mekongiem, który co roku musi być ponownie wykładany bambusem, ponieważ w porze deszczowej prąd porywa konstrukcję. W porze suchej tą drogą odwiedzić można wyspę Koh Pen. Zwiedzimy Wat Nokor, pagodę z XI wieku, którą atrakcją jest wielki leżący Budda, a także liczne inne jego posągi. Przejazd do uroczego miasteczka nad Mekongiem – Kratie. Słynie z prawdziwej sensacji natury. Tutaj bowiem można podziwiać niezwykle rzadkie delfiny z Mekongu żyjące na wolności, które tutaj poniżej bystrzy Mekongu zachowywały swój habit. Oglądanie tych ściśle chronionych zwierząt z Mekongu podczas rejsu łodzią to czysta przyjemność. Zakwaterowanie, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do jedynej wioski w dolnym biegu bystrzy Makongu – Stung Treng na granicy z Laosem. Obejmuje oba kraje największe na świecie bystrza, tak zwany krajobraz tysiąca wysp. Niezwykłe doświadczenie, wspaniałe dla odwiedzających, a zarazem przeszkoda w rozwoju gospodarczym Państw, ponieważ ten ogromny obszar Mekongu jest nieprzejezdny dla żeglugi. Było tak zawsze i pozostaje do dziś. Żaden statek nie może pokonać tego odcinka, ani w dół, ani w górę rzeki. Wszelka forma handlu miała tutaj swoją granicę. Region ten jest wyśmienicie zachowany. Jest rajem dla flory i fauny. Niezliczone gatunki zagrożone znalazły tu schronienie i dzięki temu są w stanie przetrwać. Zakwaterowanie, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Siam Reap. Tętniące życiem miasto zawdzięcza swój obecny rozkwit turystyce, która pojawiła się tutaj po zakończeniu reżimu Pol Pota i otworzyła przed ludnością perspektywy ekonomiczne. Po drodze zobaczymy zespół świątyń, które stoją jako opustoszałe w gęstym lesie. Świątynie zbudowano w czasach, gdy imperium Khmerów znajdowało się pod panowaniem dwóch rywalizujących miedzy sobą królami (wuja i siostrzeńca). W Koh Ker mieściła się siedziba króla w pierwszej połowie X wieku. Zwiedzimy ruiny Beng Mealea, które wspaniale od wieków ukazują walkę między naturą a budowlami, wzniesionymi przez człowieka. Zakwaterowanie w Siam Reap, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do dawnej stolicy Angkor Thom (XII wiek). Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Bramę Południową, Świątynie Bayon, z wyjątkowymi 54 wieżami, ozdobioną ponad 200 uśmiechniętymi twarzami Avolokiteśvary, Świątynie Baphun o piramidalnej konstrukcji, która leży w północnej części Bayon i symbolizuje mistyczną górę Meru, Phimeankas – ogromny kompleks świątynny, który w przeszłości był zarezerwowany dla króla, Taras Słoni, z którego król wraz z świtą oglądał przedstawienia lub witał swój lud, Preah Palilay jest świątynią starszą od Angkor Thom, leży w pobliżu, jest nieco bardziej ukryta w dżungli. Dalej zobaczymy świątynię Ta Prohm. Ruiny kompleksu świątynnego posłużyły w 2001 r. jako tło do akcji filmu „Lara Croft: Tomb Raider”. Świątynia opierała się żywiołom, przypominając, że podczas gdy królestwa przychodzą i odchodzą, potężną moc natury trwa, bez względu na dramaty rozgrywające się w historii ludzkości. Ta Prohm pozostawiono w oryginalnym stanie – w takim, w jakim francuski odkrywca Henri Mouhout odkrył ją w 1860 roku. Korzenie drzew podobne do macek porosły kamienie, które pozostały. Następnie zwiedzimy najsłynniejszą świątynię – Siedzibę Bogów Angkor Wat. Świątynia widnieje od 1992 roku na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest znana z piękna i przestronności. W Angkor Wat się znajduje się największa na świecie płaskorzeźba, która rozciąga się na zewnętrznej galerii i opowiada historię z hinduskiej mitologii. Powrót do hotelu, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem po Kambodży, zakwaterowanie w hotelach 3/4* (lokalny standard) w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty – śniadania, bilety wstępu, rejs statkiem, pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilet lotniczy w tym bagaż podręczny i rejestrowy (cena biletu uzależniona od terminu wycieczki), opłata wizowa Kambodża (obecnie 30 USD cena z 2020 r.), dopłata do obiadów w porze kolacji, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Phnom Penh, Królewski Pałac – fot. by dMz, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1371236/


 


Wycieczka po Kambodży Białystok, Wycieczka po Kambodży Bydgoszcz, Wycieczka po Kambodży Elbląg, Wycieczka po Kambodży Gdańsk, Wycieczka po Kambodży Katowice, Wycieczka po Kambodży Kielce, Wycieczka po Kambodży Kraków, Wycieczka po Kambodży Lublin, Wycieczka po Kambodży Łódź, Wycieczka po Kambodży Olsztyn, Wycieczka po Kambodży Poznań, Wycieczka po Kambodży Rzeszów, Wycieczka po Kambodży Szczecin, Wycieczka po Kambodży Warszawa, Wycieczka po Kambodży Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.