Północna Polska

/Północna Polska
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Północna Polska

2023-02-03T11:07:22+00:00
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd do Braniewa. Zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji. Rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Braniewo – spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże. Wyjazd na rejs po Kanale Elbląskim, na najbardziej atrakcyjnej trasie Buczyniec – Elbląg. Statek pokonuje różnicę wysokości ponad 100 m przy pomocy 5 pochylni oraz specjalnego wózka, którym jest transportowany. Jedyny czynny taki obiekt hydrotechniczny w skali światowej. Przepłynięcie przez jezioro Drużno, rezerwat fauny i flory, gdzie swoje lęgowiska ma ok. 200 gatunków ptaków. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do miejscowości Pierzchały, gdzie zobaczymy elektrownię wodną największą na Pasłęce oraz na Warmii i Mazurach Razem z elektrownią powstał zbiornik zaporowy o powierzchni 240 ha zwany Zbiornikiem Pierzchalskim lub Jeziorem Pierzchalskim. Dalej przejazd do Elbląga. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy zrewitalizowane Stare Miasto. Wejdziemy do nowego Ratusza, gdzie zobaczymy makietę miasta oraz zamku krzyżackiego. Następnie zwiedzanie katedry pw. Świętego Mikołaja – dla chętnych wejście na więżę z którego roztacza się panorama miasta (taras jest na wysokości 67,08 m i wymaga pokonania 366 stopni schodów). Przejście drogą kościelną obok Elbląskiej Biblioteki do Muzeum Historyczno – Archeologicznego, w którym zwiedzimy wystawy. Następnie spacer wzdłuż rzeki Elbląg, po trasie nowo wybudowane 2 mosty, przejście obok galerii EL – zobaczymy najstarszy obiekt dawny kościół z XIII w. Dojście do jedynej zachowanej miejskiej bramy, gdzie obok stoi pomnik legendarnego piekarczyka, który ocalił miasto przed najazdem krzyżaków. Przejazd do Kadyn (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II), gdzie zobaczymy: 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Wyjazd do Fromborka. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepiękna archikatedra z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta oraz Zalewu Wiślanego. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu, czas wolny. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd do Gdańska. Stare Miasto, zobaczymy między innymi: Bazylikę Mariacką – największa ceglana, gotycka świątynia w Polsce i Europie, ponad 0,5h powierzchni i może pomieścić ponad 25 tys. osób, mury obronne z basztami z XV i XVI wieku, Dwór Artusa, Złotą Kamieniczkę, Wielki Arsenał, a także pomnik Ofiar Grudnia z 1970 roku (Solidarność). Zwiedzimy Europejskie Centrum Solidarności to instytucja edukacyjno-muzealna, która poprzez zachowanie i propagowanie wspomnień o Sierpniu 80 i dorobku Solidarności. Oliwa, zwiedzimy katedrę z XIII wieku z zespołem parkowym. Zobaczymy 23 ołtarze, grobowiec książąt pomorskich, fundatorów katedry, słynne rokokowe organy, udział w koncercie organowym. Następnie wyjazd do Sopotu, spacer najdłuższym drewnianym molo w Europie, które ma 511,5m długości. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przyjazd do Malborka, zwiedzanie dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Zamek gotycki – jedna z najpotężniejszych warowni Europy, wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457. Siedziba Wielkich Mistrzów Krzyżackich – trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Braniewo – fot. by Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur

 

 

 


Wycieczka Północna Polska Białystok, Wycieczka Północna Polska Bydgoszcz, Wycieczka Północna Polska Elbląg, Wycieczka Północna Polska Gdańsk, Wycieczka Północna Polska Kielce, Wycieczka Północna Polska Kraków, Wycieczka Północna Polska Lublin, Wycieczka Północna Polska Łódź, Wycieczka Północna Polska Olsztyn, Wycieczka Północna Polska Poznań, Wycieczka Północna Polska Rzeszów, Wycieczka Północna Polska Szczecin, Wycieczka Północna Polska Warszawa,Wycieczka Północna Polska Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.