Portugalia z Hiszpanią

/Portugalia z Hiszpanią
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Portugalia z Hiszpanią

2023-02-02T16:04:39+00:00
Kategoria: Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Holandia, Portugalia
Transport: Samolot
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wlot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia. Przylot do Lizbony. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Lizbony, stolicy Portugalii, malowniczo usytuowanej u ujścia rzeki Tag. Przejazd do Belem, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Podczas spaceru zobaczymy: Wieżę Belem – jedną z wizytówek miasta, pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza, Klasztor Hieronimitów wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej, dalej przejdziemy po Baixa – eleganckiej dzielnicy w centrum miasta, rozciągającej się od wybrzeża Tagu do trzech wspaniałych placów: Rossio, Figueira i Restauradores. Wyjazd z miasta. Przejazd do Cabo da Roca – przylądek położony na Półwyspie Iberyjskim na terenie Portugalii, w obrębie Parku Narodowego Sintra – Cascais na zachód od Lizbony i stanowi najdalej na zachód wysunięty punkt lądu stałego Europy. Na trasie przejazdu krótki postój na rekreację i kąpiel w oceanie. Przejazd do Sintry – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek azulejos. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3.
DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Obidos. Spacer po pięknym starym portugalskim mieście otoczonym XIV-wiecznymi murami obronnymi. Przejazd do Alcobaca. Zwiedzanie jednego z najważniejszych zabytków Portugalii – klasztoru i kościoła Cystersów – największego w Portugalii. Kościół wpisany na listę UNESCO słynie z gotyckiej architektury, znajdują się tu grobowce nieszczęśliwych kochanków: króla Piotra I i Ines de Castro. Przejazd do Nazaré, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, z którym wiąże się wiele legend. Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek. Przejazd do Batalha. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima, ośrodek kultu maryjnego, cel licznych pielgrzymek. Spacer po Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny: Plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, Kaplica Objawień. Przejazd do Porto, miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zwiedzanie: katedra, kościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Spacer zabytkowym mostem króla Ludwika I, z którego roztaczają się piękne widoki na miasto. Dalej spacer po mieście: Plac Aliados, kościół Kleryków z barokową dzwonnicą będącą wizytówką miasta Porto, księgarnia Lello&Irmao, ozdobione ceramicznymi płytkami kościoły Karmelitów i Karmelitanek. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego
i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto. Przejazd do Hiszpanii – Santiago de Compostela. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie Santiago de Compostela. Najważniejszy po Rzymie
i Jerozolimie świętego miejsca chrześcijan. Średniowieczne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO. Stare miasto uznane jest za jeden z najpiękniejszych zespołów urbanistycznych na świecie. Santiago de Compostela jest również siedzibą jednego z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. Zwiedzanie: XI-wieczna katedra – jeden z najwspanialszych zabytków architektury romańskiej z olbrzymich rozmiarów kadzielnicą i barokowym ołtarzem, Brama Złotników, krypta ze szczątkami świętego, plac Obradoiro – miejsce spotkań licznych grup pielgrzymkowych, Hostal de los Reyes Catolicos będący zajazdem i szpitalem dla pielgrzymów. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, najstarszego centrum uniwersyteckiego. Zwiedzanie: najstarszy w kraju uniwersytet, założony w 1290 r., ze wspaniałą barokową biblioteką, wpisany na listę UNESCO; Stara Katedra – najwspanialsza romańska budowla w Portugalii; kościół św. Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu. Przejazd do Tomar, miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii. Fatima, zakwaterowanie w hotelu. Obiad w porze kolacji. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Nocleg.
6-7. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Fatima – spacer droga krzyżową do wioski pastuszków – Aljustrel, w której mieszkały dzieci, którym 13 maja 1917 po raz pierwszy objawiła się Matka Boża. Zwiedzimy domy pastuszków (Casas dos Pastorinhos). W Aljustrel prawie wszystko jest tak, jak za czasów objawień. Wioskę otaczają przepiękne gaje oliwne. Można tu odnaleźć prawdziwy spokój i ciszę tj. magiczne miejsce. Przejazd do Lizbony na lotnisko. Przylot na dowolne lotnisko.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy w tym bagaże, przejazdy autokarowe w Portugalii, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty (bufet + woda, wino do obiadu), pilot, przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

 

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Sintra – fot. by Petar Teodosiev, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2366526/

 

 

 

 


Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Białystok, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Bydgoszcz, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Elbląg, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Gdańsk, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Katowice, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Kielce, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Kraków, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Lublin, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Łódź, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Olsztyn, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Poznań, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Rzeszów, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Szczecin, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Warszawa, Wycieczka Portugalia z Hiszpanią Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.