Wyspa Bornholm

/Wyspa Bornholm
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wyspa Bornholm

2022-01-12T13:11:23+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Europa
Kierunek wyjazdu: Dania
Transport: Prom, Rower
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wyspa o wyjątkowej przyrodzie, widokach i zabytkach. Wycieczka rowerowa Bornholm to kilka dni niesamowitej i aktywnej przygody.

Ronne – Almindingen – Ronne – Klemensker – Gudhjem – Ostelars – Ronne – Hasle – Hammershus – Allinge – Ronne – Arnager – Dueodde – Nexo – Arsdale – Svaneke – Gudhjem – Ostermarie – Nexo – Ronne / całość trasy ok. 310 km

1-2. DZIEŃ
Przyjazd indywidualny do Świnoujścia. Zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie ze Świnoujścia. Przypłynięcie do Ronne – stolicy Bornholmu (możliwa przesiadka w Ystad w Szwecji). Zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Jadąc na wschód od Ronne dojedziemy do Nylars. Zwiedzimy tutaj, jeden z kilku na wyspie, XII-wieczny kościół rotundowy, w którym znajdują się XIII-wieczne freski oraz zabytkowa chrzcielnica. Dalej przejazd do Aakirkeby, gdzie znajduje się największy na wyspie kościół romański z XII wieku – Aa Kirke. Podczas przejazdu przez miasto zobaczymy nowoczesne centrum nauki Naturbornholm. Następnie jadąc przez dolinę Ekkodalen, czyli dolinę Echa, wzdłuż skalnych formacji sprawdzając czy nazwa ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, wjedziemy do lasu Almindingen. Tutaj zdobędziemy najwyższy szczyt Rytterknaegten, który wznosi się 162 metry n.p.m.. Możliwość wejścia na wieżę widokową. Zjeżdżamy ze szczytu w stronę Vestermarie, gdzie znajduje się kolejny kościół. Powrót do Ronne do miejsca zakwaterowania.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Nyker, w którym znajduje się kolejny rotundowy kościół – Ny Kirke. Warto wiedzieć, że wszystkie kościoły na wyspie należą do Kościoła Danii – ewangelicko-luterańskiego. Dalej na trasie miasteczko słynące z produkcji serów – Klemensker. Nieopodal kościoła św. Clemensa znajduje się największy na Bornholmie kamień z napisem runicznym – Brogårdsten. Jest on świadectwem istnienia ludów germańskich. Przyjazd nad morze do miejscowości Gudhjem. Miasto znane ze stromych uliczek i swoich wędzarni. Dla chętnych możliwość spróbowania przysmaku Sol over Gudhjem, czyli wariacji wędzonego śledzia, karmelków z lokalnej manufaktury. W mieście zobaczymy także jeden z największych wiatraków na wyspie. Zobaczymy także hutę szkła artystycznego i zajrzymy do wytwórni czekolady. Następnie jedziemy do Ostelars, gdzie znajduje się największa i najstarsza rotundę na Bornholmie. Dla chętnych możliwość wejścia – płatne wejście. Do Ronne wracamy jadąc pośród pól, lasów i łąk wyspy. Powrót do miejsca zakwaterowania.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Hasle, wzdłuż zachodniego wybrzeża Bornholmu, przez las z ubitymi ścieżkami rowerowymi. Miasto posiada liczne wędzarnie, ale także port, który zbudowany jest z wielu kolorowych domków charakterystycznych dla wyspy. Wejście pod górę po 50-metrowym odcinku z nachyleniem 25%. Kawałek dalej wejdziemy na Jons Kapel. Jest to pionowa ściana na wybrzeżu, z którego jest niesamowity widok na morze pochłaniające skały. Następnie zwiedzimy ruiny zamku i fortyfikacji Hammershus z XIII w. Jest to największy tego typu obiekt w północnej Europie. Dalej jedziemy wzdłuż morza przez centrum miasta Allinge-Sandvig. Powrót do Ronne do miejsca zakwaterowania.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Do Arnager dotrzemy jadąc na wschód wzdłuż wybrzeża. Znajduje się tutaj drewniany, długi pomost. Zatrzymamy się na samym końcu by podziwiać piękne widoki. Dalej przyjazd na najpiękniejszą plażę Bałtyku – Dueodde, gdzie zrobimy sobie dłuższy odpoczynek. Dla chętnych możliwość kąpieli w morzu i plażowanie. Przyjazd do Nexo. Zakwaterowanie, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Arsdale. Tutaj znajduje się jedyny czynny wiatrak na wyspie, a w środku mieści się małe muzeum. Chętni będą mogli je zwiedzić i zobaczyć jak takie wiatraki działały. Dalej dojazd do miasta Svaneke. Zatrzymamy się na dłużej w mieście, by skorzystać z jedynego lokalnego browaru, wytwórni czekoladek czy wędzarni ryb. Zwiedzimy także dwa wiatraki. Zamykając pętlę wokół wyspy dotrzemy do Gudhjem. Do Nexo wracamy jadąc przez leśne drogi, gdzie wtopimy się w niesamowitą faunę i florę Bornholmu. Przejazd przez miejscowość Ostermarie, gdzie znajduje się muzeum, czynnej do połowy XX w., kolei bornholmskiej. Powrót do miejsca zakwaterowania.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Ronne. Zaokrętowanie na prom i powrót do Polski. W zależności od godziny wypłynięcia promu, możliwy czas wolny na najpiękniejszej plaży Dueodde lub wykorzystanie go w inny sposób wybrany przez uczestnika.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3* lub na campingach, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety na przeprawy promem, ewentualne bilety wstępu, dopłata do obiadów w porze kolacji, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Bornholm Dania port – fot. SvenMeier, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4471993/

 

 


Wycieczka rowerowa Bornholm Białystok, Wycieczka rowerowa Bornholm Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa Bornholm Elbląg, Wycieczka rowerowa Bornholm Gdańsk, Wycieczka rowerowa Bornholm Katowice, Wycieczka rowerowa Bornholm Kielce, Wycieczka rowerowa Bornholm Kraków, Wycieczka rowerowa Bornholm Lublin, Wycieczka rowerowa Bornholm Łódź, Wycieczka rowerowa Bornholm Olsztyn, Wycieczka rowerowa Bornholm Opole, Wycieczka rowerowa Bornholm Poznań, Wycieczka rowerowa Bornholm Rzeszów, Wycieczka rowerowa Bornholm Szczecin, Wycieczka rowerowa Bornholm Łaby Toruń, Wycieczka rowerowa Bornholm Warszawa, Wycieczka rowerowa Bornholm Wrocław, Wycieczka rowerowa Bornholm Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.