Pętla Żuławska

/Pętla Żuławska
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pętla Żuławska

2022-01-12T13:05:38+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Pętla Żuławska, jest to droga wodna o długości 303 km, łącząca szlaki wodne Wisły, Martwej Wisły, Szkarpawy, Wisły Królewieckiej, Nogatu, Wisły Śmiałej, Wielkiej Świętej – Tugi, Motławy, Kanału Jagiellońskiego, rzeki Elbląg i Pasłęki z wodami Zalewu Wiślanego. Jest częścią Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 biegnącej z Rotterdamu przez Antwerpię i Berlin do Kaliningradu i Kłajpedy.

Elbląg – Kadyny – Tolkmicko – Frombork – Krynica Morska – Sztutowo – Gdańsk – Tczew – Malbork – Elbląg / całość trasy ok. 240 km

1. DZIEŃ
Przyjazd indywidualny do Elbląga. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od dotarcia uczestników do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Ruszamy wzdłuż Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej. Mimo położenia na przeciwległym krańcu Polski ma cechy obszaru górskiego, o czym świadczy choćby roślinność – żebrowiec górski, pióropusznik strusi oraz lilia złotogłów. Przejazd przez Kadyny (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II), gdzie zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Dalej miasto Tolkmicko, które zostało wpisane do rejestru zabytków za historyczny układ przestrzenny miasta. Przejedziemy obok Świętego Kamienia Prusów. Jest to słynny 14 metrowy głaz narzutowy. Zwiedzimy port żeglarski. Dzisiejsza trasa kończy się we Fromborku – miasta Mikołaja Kopernika. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Czeka nas przeprawa statkiem z Fromborka do Krynicy Morskiej. Dalej trasą przy brzegu Zalewu Wiślanego przez port żeglarski w Kątach Rybackich dojedziemy do Sztutowa. W latach 1939-1945 znajdował się na terenie gminy niemiecki obóz koncentracyjny „KL Stutthof”. Był to najdłużej działający obóz koncentracyjny poza przedwojennymi granicami Niemiec. Obecnie funkcjonuje tu Muzeum Stutthof. Dalej przez nadmorskie wsie: Stegnę i Jantar dojedziemy do Mikoszewa, gdzie czeka nas kolejna przeprawa. Statkiem Świbno przepłyniemy przez rzekę Wisłę. Następnie wzdłuż rzeki Wisły, potem Martwej Wisły dotrzemy do Sobieszewa. Mostem 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski przejedziemy na drugą stronę. Ulicami Wałową, Benzynową oraz Elbląską dojedziemy do Śródmieścia Gdańska. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dzisiejsza trasa wiedzie wzdłuż rzeki Motława. Przejedziemy przez wioski tj. Dziewięć Włók, Wróblewo, Suchy Dąb, Czatkowy do Tczewa, gdzie zwiedzimy pomost cumowniczy. Przejazd przez Most Kolejowy. Dalej przez Lisewo Malborskie, Lichnowy, Kościeleczki dotrzemy do przystani żeglarskiej Park Północny w Malborku. Zakwaterowanie w Malborku, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez okoliczne wioski do Jazowa Drugiego. Następnie wzdłuż rzeki Nogat dojedziemy do Bielnika Drugiego. Dalej przez Kazimierzowo dotrzemy do Elbląga. Zakończenie wycieczki, pożegnanie grupy. Ewentualnie możliwość dodatkowego noclegu.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu w tym przeprawy statkiem, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Możliwość połączenia z wycieczką rowerową szlakiem Kanału Elbląskiego
Link do oferty Szlak Kanału Elbląskiego

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Tolkmicko, widok z portu na miasto – Zdjęcie własnością Biura Podróży Variustur


 

 

 


Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Białystok, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Elbląg, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Gdańsk, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Katowice, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Kielce, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Lublin, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Olsztyn, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Poznań, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Szczecin, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Toruń, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Warszawa, Wycieczka rowerowa Pętla Żuławska Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.