Śladami serialu Wataha

/Śladami serialu Wataha
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Śladami serialu Wataha

2022-01-12T13:04:38+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha.
Wataha jest to polski serial kryminalno-dreszczowo-sensacyjny emitowany na antenie HBO Polska od 12 października 2014. Film opowiada o pracy Bieszczadzkich funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Zagórze – Nowosiółek – Polańczyk – Łopienki – Wetlina – Przełęcz Wyżna – Pichurów – Procisne – Smolnik – Michniowiec – Czarna Górna – Solina – Myczkowce – Lesko – Zagórz / całość trasy ok. 235 km

1. DZIEŃ
Przyjazd indywidualny do Zagórza. Zakwaterowanie, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. W Zagórzu nie działa się akcja serialu, ale to miejsce idealne na rozpoczęcie wyprawy. Przejedziemy obok ruin XVIII warownego klasztoru karmelitów bosych. Przez Tarnawę Dolną i Górną dojedziemy do pierwszego filmowego punktu, którym jest most na rzece San pomiędzy wsią Huzele a miastem Lesko. To właśnie na tym moście głównemu bohaterowi, kapitanowi Rebrowowi, we śnie psuje się samochód. Gdy wysiada z samochodu dostrzega stojącego przed mostem wilka. Dalej wzdłuż rzeki San a następnie Hoczewka dojedziemy do Nowosiółek, gdzie zwiedzimy Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie „Knieja”. Zobaczymy tutaj zbiory przedstawicieli fauny Bieszczadów, które pozyskane zostały z wypadków czy sytuacji innych niż polowania. Następnie przez Baligród przejazd do Kamieniołomu „Gruby” położonego w dawnej wsi Rabe. Kamieniołom jako tło w 3 odcinku pierwszego sezonu zagrał miejsce, przy którym zginęli uchodźcy, którzy usiłowali nielegalnie przekroczyć polską granicę. Po drugiej stronie szosy, znajduje się drugi kamieniołom „Drobny”, gdzie w ostatnim odcinku pierwszej serii pod wysoką skalną ścianą powstały sceny rozmowy Rebrowa z Grzywą. Obok kamieniołomu „Gruby” znajduje się rezerwat geologiczny Gołoborze. Przez Breżnice Wyżną dojedziemy do Polańczyka. Zakwaterowanie, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Dziś odpoczniemy od roweru. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907, gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z I poł. XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. W dniu 11. września 1999 roku odbyła się uroczystość Koronacji Obrazu. Powrót do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Łopienki. Zobaczymy tutaj samotną cerkiew oraz retorty. Są to stalowe piece do wypalania węgla drzewnego. Piece kilkukrotnie pojawiają się w serialu m.in. w jednej z kryminalnych, kluczowych scen. Dalej jedziemy w stronę rezerwatu Sine Wiry. Jest to obszar gdzie mieszkają niedźwiedzie. Niedźwiedzie mają wrodzony lęk przed człowiekiem, i nie powinno się przed nimi uciekać w popłochu. W 2. odcinku pierwszego sezonu właśnie w ten sposób uciekają Rebrow z Agnieszką. Warto wiedzieć, że niedźwiedzie biegają aż do 60 km/h! Następnie dojeżdżamy do Kalenicy, gdzie wjedziemy na drogę Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, którą dotrzemy do Wetliny. Zakwaterowanie w okolicy, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Z Wetliny pojedziemy do Przełęczy Wyżnej, gdzie w 1. odcinku serialu w zajeździe „Bilanówka” dochodzi do eksplozji, w którym ginie pierwszy oddział Watahy. Przejazd przez Ustrzyki Górne, gdzie znajduje się Siedziba Straży Granicznej. Kolejnym punktem będzie schron na punkcie widokowym Pichurów, w którym Rebrow ukrywa się z dwojgiem tatarskich uchodźców. Schron ten został zbudowany specjalnie na potrzeby serialu. Dalej jedziemy do Procisne tą samą drogą, którą przyjechaliśmy, przez Muczne aż do rozwidlenia dróg. Tam przy zagrodzie dla żubrów jedziemy już prosto do miejsca, gdzie były kręcone sceny nielegalnego przekroczenia granicy przez grupę uchodźców. Ostatnim tego dnia punktem będzie Wilcza Jama w Smolniku, gdzie odbywały się spotkania m.in. komendanta Markowskiego z prokurator Dobosz. Zakwaterowanie w okolicy, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Michniowca, gdzie zobaczymy cerkiew. W mieście mieszka także ojciec Rebrowa, który ukrywa dwoje uchodźców. Dalej zwiedzimy Muzeum Historii Bieszczad w Czarnej Górnej. W 3. odcinku drugiej serii Watahy to muzeum zagrało jako „Muzeum Bieszczad w Stuposianach”, w którym prokurator Dobosz szuka informacji o znalezionych dowodach rzeczowych. Następnie przejazd do Soliny. Zapora w Solinie powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. W 5. odcinku serialu pochodzący z Ukrainy Metro próbuje „sprzedać” swój nielegalny interes bieszczadzkiemu przemytnikowi Kalicie. Zakwaterowanie w Solinie, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Myczkowce, gdzie znajduje się zbiornik wodny tzw. „zbiornik wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Jedziemy w stronę Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej do Uherców Mineralnych. Dla chętnych możliwość przejazdu 4-osobowymi bieszczadzkimi drezynami rowerowymi – dodatkowo płatne. Dalej Lesko. To tutaj w areszcie przebywał Rebrow, gdy został zatrzymany jako podejrzany w sprawie zabójstwa Ewy i Natalii. Zobaczymy także zachowaną synagogę, która została zbudowana w latach 1626-1654 oraz kirkut – żydowski cmentarz. Przyjazd do Zagórza. Powrót indywidualny uczestników do domu. Ewentualnie możliwość dodatkowego noclegu.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, agroturystyce lub pensjonatach, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do obiadów w porze kolacji, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. jarekgrafik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1002423/


 

 

 


Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Białystok, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Elbląg, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Gdańsk, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Katowice, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Kielce, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Kraków, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Lublin, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Łódź, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Olsztyn, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Opole, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Poznań, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Rzeszów, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Szczecin, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Toruń, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Warszawa, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Wrocław, Wycieczka rowerowa śladami serialu Wataha Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.