Śladem Początków Polski

/Śladem Początków Polski
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Śladem Początków Polski

2022-01-12T13:04:47+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Polska
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Rower
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Gniezno – pierwsza stolica Polski. To tu zaczniemy przygodą rowerową Śladem Początków Polski. Zobaczymy wiele miejsc związanych z powstaniem naszego kraju.

Gniezno – Ostrów Lednicki – Pola Lednickie – Gniezno – Czerniejewo – Biskupin – Wenecja / całość trasy ok. 150 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Przyjazd do Gniezna. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Z gnieźnieńskiego rynku szlakiem czerwonym jedziemy w stronę Lednickiego Parku Krajobrazowego, w którym znajduje się Jezioro Lednickie. Jest to jedno z przypuszczalnych miejsc, gdzie Mieszko I przyjął chrzest. Dalej przejedziemy przez Dziekanowice, gdzie zwiedzimy największy w Wielkopolsce skansen etnograficzny. Aby dotrzeć do Ostrowa Lednickiego zboczymy ze szlaku. W Ostrowie zobaczymy ruiny palatium księcia Mieszka I oraz pobliskie Muzeum Pierwszych Piastów. Odpoczynek nad Jeziorem. Wracamy do Gniezna objeżdżając jezioro, gdzie dojedziemy do Pól Lednickich – miejscem corocznych spotkań młodzieży. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd w kierunku Czerniejewa. Szlakiem prowadzącym przez las miniemy dwór w Kosmowie. Dojedziemy do Czerniejewa, gdzie znajduje się Pałac Lipskich. Powstał on w XVIII w. wraz z zespołem parkowym. Dla chętnych zwiedzanie wnętrz. Dalej przejazd do koloni Bure. Zobaczymy tam drewniane zabudowania gospodarstwa, które są pozostałościami osadnictwa Olęderskiego. Powrót do Gniezna. Możliwość zwiedzania miasta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Do Biskupina dojedziemy jadąc wzdłuż kilku jezior, położonymi wśród lasów. Biskupin to osada, która powstała w VIII w. p.n.e. 16 września 1994 roku gród w Biskupinie uznany został za pomnik historii Polski. Zabytek ten nie posiada odpowiedników w swojej skali z tego okresu; porównać go można do osad palowych z neolitu w Szwajcarii czy Pompejów z Włoch (które pochodzą z innych okresów). Następnie przejazd do Wenecji, gdzie znajduje się wciąż czynna stacja kolejki wąskotorowej wraz z muzeum, które zwiedzimy. Powrót do miejsca zbiórki. Ewentualnie możliwość dodatkowego noclegu.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Możliwość połączenia z wycieczką rowerową szlakiem Kanału Elbląskiego
Link do oferty Szlak Kanału Elbląskiego

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Gniezno – fot. by Jan Pedersen, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-456741/


 

 

 

 


Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Białystok, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Elbląg, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Gdańsk, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Katowice, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Kielce, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Lublin, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Olsztyn, Wycieczka rowerowaŚladem Początków Polski Poznań, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Szczecin, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Toruń, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Warszawa, Wycieczka rowerowa Śladem Początków Polski Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.