Wzdłuż Dunaju

/Wzdłuż Dunaju
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wzdłuż Dunaju

2022-01-12T13:11:08+00:00
Kategoria: Wycieczki rowerowe Europa
Kierunek wyjazdu: Austria
Transport: Rower
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Zapraszamy na wycieczkę rowerową wzdłuż Dunaju – jednej z największych rzek w Europie. Dunaj przepływa przez 10 krajów, a w jego dorzeczu leży nawet fragment terytorium Polski.

Linz – Au an der Donau – Grein – Melk – Krems – Tulln – Wiedeń / całość trasy ok. 250 km

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia – możliwość wyjazdu na noc). Przyjazd do Linz. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. W zależności od miejsca wyjazdu oraz godziny dotarcia do miejscowości istnieje możliwość pieszej wycieczki.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Linz jest trzecim co do wielkości austriackim miastem położonym po obu stronach rzeki Dunaj. Przejazd do Enns, miasta założonego przez Rzymian, a jednocześnie najstarszego miasta Austrii. Krótki odpoczynek w mieście. Żeby dojechać do Enns musimy trochę odjechać od rzeki, natomiast kierując się do miejscowości Au an der Donau będziemy dalej kontynuować podróż przez żyzną dolinę Dunaju. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku barokowego miasta Grein z XV – wiecznym zamkiem. Zwiedzanie miasta oraz zamku. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Dojeżdżając do Yobbs an der Donau zaczyna się dolnoaustriacka część szlaku rowerowego. Dalej przejazd do Melk, gdzie wizytówką tego miasta jest jedno z największych austriackich opactw – klasztor Benedyktynów, który jest usytuowany na wzgórzu. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Melk od wschodu graniczy z doliną Wachau słynącą z uprawy winorośli. Region ten wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd przez dolinę, gdzie zobaczymy położone na tarasach winnice. Dalej jadąc przez miejscowości Spitz i Durnstein, zatrzymamy się na chwilę by skosztować wyśmienitych lokalnych win. W Dürnstein, które mieści się nad brzegiem rzeki, zwiedzimy barokowy klasztor augustiański oraz ruiny zamku Kuenringer, które położone są na skalistym wzgórzu nad osadą. W zamku pod koniec XII wieku więziono króla Ryszarda Lwie Serce. Dalej przejazd do doliny Krems an der Donau. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez kolejny region słynący z wyśmienitych win. Wagram obejmuje ok. 2500 ha upraw winorośli rozlokowanych po północnej i południowej stronie Dunaju. Spora część winnic znajduje na tarasach. W wioskach, które są otoczone winnicami czas wydaje się stać w miejscu. Krajobraz ten od stuleci ma charakter rolniczy. Dojazd do Tulln nazywane miastem fontann i kwiatów. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych spacer po mieście.
7. DZIEŃ
Śniadanie. W otoczeniu wzgórz Wagramu kontynuujemy naszą wyprawę. Jadąc w stronę Wiednia zobaczymy zbocza Lasu Wiedeńskiego nazywanymi “zielonymi płucami” Wiednia, które od 2005 r. mają status Rezerwatu Biosfery UNESCO. Przyjazd do Wiednia. Zakwaterowanie w okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Krótka, rowerowa wycieczka po mieście. Czas wolny na austriacki obiad we własnym zakresie i zakup pamiątek. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: zakwaterowanie w hotelach 2/3*, wyżywienie wg oferty, pilot rowerowy, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: ewentualne bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wybierając się na wycieczkę rowerową uczestnik powinien:
– mieć sprawny rower (koniecznie zrobić przegląd przed wyprawą),
– zabrać ze sobą m.in.: narzędzia do wykonywania podstawowych napraw rowerowych, pompkę, zapięcie do roweru, smar do łańcucha, zapasowe dętki (wskazane co najmniej 2 sztuki), apteczkę.
– mieć odpowiednio oświetlony rower.

Oferujemy obsługę grup rowerowych busem wraz z kierowcą do 8 osób: przewóz osób (bez rowerów), bagażów oraz przepaków.
Zapraszamy do współpracy!
Informacja na stronie: przewozosobeuropa.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Dürnstein – fot. by Alfred Stier, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3546036/

 


Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Białystok, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Bydgoszcz, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Elbląg, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Gdańsk, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Katowice, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Kielce, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Kraków, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Lublin, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Łódź, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Olsztyn, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Opole, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Dunaj Poznań, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Rzeszów, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Szczecin, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Dunaj Toruń, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Warszawa, Wycieczka rowerowa wzdłuż rzeki Dunaj Wrocław, Wycieczka rowerowa wzdłuż Dunaju Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.