Smoleńsk – Katyń

/Smoleńsk – Katyń
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Smoleńsk – Katyń

2023-02-02T16:06:31+00:00
Kategoria: Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

„Z nieludzkiej ziemi, tam, gdzie grób pod nowym grobem się ugina, gdzie złomu kłąb i trupi smród – idzie od roku – jak dziewczyna… idzie półnaga, całkiem bosa, przez drogi nienawistne. Koronę z cierni ma we włosach dziewięćdziesięciu sześciu istnień. Bez trwogi wciąż wytrwale prze, mimo że tylu jej ubliża, szydzą z niej w noce oraz dnie zawzięte hordy wrogów krzyża …”
Marcin Wolski – Golgota.

1-2. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przejazd przez Litwę, Łotwę (przekroczenie granicy), następnie wjazd do Rosji. Przyjazd do hotelu w Smoleńsku, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg

3. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Przejazd przez Smoleńsk z pokazaniem najważniejszych zabytków- Kreml – Twierdza Smoleńska, soboru Piotra i Pawła (XII w.) oraz soboru Uspieńskiego. Następnie realizacja programu według wskazań Zleceniodawcy m.in. wizyta przy kamieniu- tablicy poświęconej tragedii smoleńskiej, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010,zapalenie zniczy. Przyjazd do Katynia. KATYŃ – las katyński zwany uroczyskiem Kozie Góry leży po obu brzegach Dniepru, na 10-kilometrowym odcinku od Gniezdowa do wsi Katyń. W końcu lat 20. zlokalizowano tu ośrodek wypoczynkowy NKWD. 4 lub 5 kwietnia 1940 roku dokonano pierwszych rozstrzeliwań jeńców polskich z obozu w Kozielsku. 28 lipca 2000 roku otwarto i poświęcono Polski Cmentarz Wojenny, na którym w sześciu mogiłach zbiorowych i dwu generalskich spoczywa 4412 oficerów WP. Następnie realizacja programu według wskazań Zleceniodawcy m.in. oddanie hołdu pomordowanym, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Powrót do hotelu. Obiad w porze kolacji. Nocleg.
4-5. DZIEŃ

Śniadanie stół szwedzki. Na trasie przejazdu po Polskiej stronie obiad. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), opłaty drogowe, parkingowe, graniczne, miejscowe, zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, e-wiza, ubezpieczenie (KL 30 000 €), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

WAŻNE ! Wymagany paszport, ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu, przekroczenia granicy.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. by Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur


 

 


Wycieczka Smoleńsk Białystok, Wycieczka Smoleńsk Bydgoszcz, Wycieczka Smoleńsk Gdańsk, Wycieczka Smoleńsk Katowice, Wycieczka Smoleńsk Kielce, Wycieczka Smoleńsk Kraków, Wycieczka Smoleńsk Lublin, Wycieczka Smoleńsk Poznań, Wycieczka Smoleńsk Szczecin, Wycieczka Smoleńsk Warszawa, Wycieczka Smoleńsk Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.