Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba – Świdnica

/Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba – Świdnica
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Świeradów Zdrój – Szklarska Poręba – Świdnica

2023-02-03T11:06:43+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wczasy
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

„Weekend luzu, przygody i rekreacji”

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Wrocławia. Zobaczymy hale stulecia, która została wzniesiona w latach 1911–1913 według projektu Maxa Berga. W 2006 roku hala została uznana za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO. Przejdziemy do fontanny, która jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Przejazd na zwiedzanie Afrykarium. Jest to największa inwestycja w dziejach wrocławskiego zoo kosztowała 220 mln złotych. Budowa imponującego budynku ruszyła w 2012 roku i zakończyła się w 2014 roku. W Afrykarium możemy oglądać faunę i florę Czarnego Lądu, w tym m.in.: rafę koralową i ryby występujące w Morzu Czerwonym, żółwie pustynne, około 50 różnych gatunków ryb z jezior Tanganika i Malawi, płaszczki, rekiny młoty i rekiny lamparcie występujące w rejonie Kanału Mozambickiego. Do tego hipopotamy nilowe i zwierzęta sawanny (mrówniki, antylopy), pingwiny oraz kotiki z Wybrzeża Namibii, a także krokodyle, wydry i manaty występujące w dżungli Kongo. Przyjazd do Świeradowa – Zdrój. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji w formie bufetu, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Relaks i odpoczynek w kompleksie hotelowym. Spacer w Świeradowie do części uzdrowiskowej. Obiad w porze kolacji w formie bufetu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd do Szklarskiej Poręby. Wjazd kolejką krzesełkową z krzesełkami 2-os. ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę, w Karkonoszach, która przebiega przez teren Karkonoskiego Parku Narodowego. Czas wolny na podziwianie panoramy gór oraz kawę… Zjazd kolejką na dół. Spacer w centrum miasta, czas wolny. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich. Powrót do miejsca zakwaterowania. Relaks i odpoczynek w kompleksie hotelowym. Obiad w porze kolacji w formie bufetu, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd do Świdnicy. Ponad 750-letnią tradycję miasta widać na każdym kroku – średniowieczny układ urbanistyczny Rynku, piękne kamienice reprezentujące mieszaninę stylów i atmosfera dawnego kupieckiego miasta sprawiają, że jest to niepowtarzalne miejsce z duszą. Zwiedzimy XVII- wieczny ewangelicki Kościół Pokoju p.w. Św. Trójcy. Obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Kościół ten jest uważany za największą drewnianą świątynię Europy. W swoim wnętrzu może pomieścić ok. 7500 osób. Jednocześnie jest to jeden z dwóch Kościołów Pokoju zachowanych na świecie. Kolejną niezwykle fascynującą budowlą sakralną na terenie Świdnicy, która niezwykle entuzjastyczne odwiedzana jest przez wielu turystów, jest gotycka katedra p.w. Św. Stanisława i Wacława ze słynnym obrazem M.B. Świdnickiej zwanym też „Maria in sole”. Budowla robi ogromne wrażenie, a jej wnętrze jest większe od  katedr w Pradze czy Wiedniu. Nad całością góruje 103 metrowa wieża, która jest jedną z najwyższych wież w Polsce. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Relaks i wypoczynek na maksa w hotelowym centrum SPA (pobyt bez ograniczeń): sala fitnes, AQUAPARK – basen pływacki, basen rekreacyjny z dwoma zjeżdżalniami, basen wypoczynkowy, basen solankowy, brodzik dla dzieci, świat saun: parowa, sucha, Infrared, łąka solarna.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka Świeradów Zdrój Wrocław   Wycieczka Świeradów Zdrój Szklarska Poręba Szrenica


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
fot. Bogdan Uhryn, Biuro Podróży Variustur

Pozostałe zdjęcia:
Wrocław – fot. by AdamMalycha, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4763728/

Szrenica – fot. by tomekwalecki, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-4509898/


 

 

 


Wycieczka Świeradów Zdrój Białystok, Wycieczka Świeradów Zdrój Bydgoszcz, Wycieczka Świeradów Zdrój Elbląg, Wycieczka Świeradów Zdrój Gdańsk, Wycieczka Świeradów Zdrój Katowice, Wycieczka Świeradów Zdrój Kielce, Wycieczka Świeradów Zdrój Kraków, Wycieczka Świeradów Zdrój Lublin, Wycieczka Świeradów Zdrój Łódź, Wycieczka Świeradów Zdrój Olsztyn, Wycieczka Świeradów Zdrój Poznań, Wycieczka Świeradów Zdrój Warszawa, Wycieczka Świeradów Zdrój Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.