Kolejką parową przez Transylwanię

/Kolejką parową przez Transylwanię
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kolejką parową przez Transylwanię

2023-02-08T15:39:30+00:00
Kategoria: Wycieczki zagraniczne, Wycieczki, Bałkany
Kierunek wyjazdu: Rumunia
Transport: Samolot
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wylot z dowolnego lotniska w Polsce – do uzgodnienia.
Przylot do Bukaresztu. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Krótki postój przy monastyrze Cozia z XIV wieku, dalej przejazd przy Czerwonej Wieży do Transylwanii. Przyjazd do Sibiu na zwiedzanie miasta: duży i mały rynek, Most Kłamców, katedra ewangelicka. Zakwaterowanie w Baznie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzimy największy saski kościół w Siedmiogrodzie w Biertan. Następnie Sighisoary: wieża zegarowa, dom, w którym urodził się Drakula oraz kościół na wzgórzu. Dalej przejazd bryczkami przez okoliczne wsie do kościoła warownego w Boian. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do kopalni soli w Turdzie, następnie zwiedzanie Cluj-Napoca z katedrą Św. Michała i konnym pomnikiem króla Macieja Korwina. Dalej przejazd do Sapanta, gdzie zobaczymy tzw. „wesoły cmentarz”. Zakwaterowanie w Sighetul Marmatiei, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Viseul de Sus, gdzie wsiądziemy do kolejki parowej. Przejazd wąwozem o szerokości 760 metrów zabierze nas w romantyczne tereny Karpat. Poza widokami przyrody, mogą Państwo podziwiać wiele mostów i tuneli na trasie. Kolejka parowa była w użyciu już w XVIII wieku, sprowadzona przez austriacką monarchię, aby ułatwić podroż w głąb karpackich lasów. Zakwaterowanie w Bistrita, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do kurortu Sovata znanego z gorących wód termalnych. Przejazd kolejką parową z Sovaty do Campu Cetatii. Zakwaterowanie w Predealu, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Braszowa, krótkie zwiedzanie miasta. Następnie Zamek Bran znanego jako Zamek Drakuli. Krótki postój w Sinai, gdzie z zewnątrz zobaczymy pałac Peles. Dalej zwiedzanie wzgórza patriarchalnego i Muzeum Wsi (skansen) w Bukareszcie. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy z bagażem podręcznym, transfery autokarem w Rumunii, zakwaterowanie w hotelu lokalny standard 3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd kolejkami parowymi, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bagaż rejestrowy, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wycieczka Transylwania Sighisoary wieża zegarowa   Wycieczka Transylwania Kopalnia Soli Turda Pixabay License    Wycieczka Transylwania Zamek Bran Pixabay License    Wycieczka Transylwania Zamek Peles Pixabay License

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kolejka Parowa – fot. by falco, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-3669532/

Pozostałe zdjęcia:
Sighisoara wieża zegarowa – CC0 Public Domain https://pxhere.com/en/photo/974258
Kopalnia Soli Turda – fot. by GaborGulyas, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1928526/
Zamek Bran – fot. by bluebird666, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1569274/
Zamek Peles – fot. by nelu, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-730329/

 

 


Wycieczka Transylwania Białystok, Wycieczka do Transylwanii Bydgoszcz, Wycieczka Transylwania Elbląg, Wycieczka Transylwania Gdańsk, Wycieczki Transylwania Gorzów Wielkopolski, Wycieczka do Transylwanii Katowice, Wycieczka do Transylwanii Kielce, Wycieczka do Transylwanii Kraków, Wycieczka Transylwania Lublin, Wycieczka Transylwania Łódź, Wycieczka Transylwania Olsztyn, Wycieczki Transylwania Opole, Wycieczka do Transylwanii Poznań, Wycieczka Transylwania Rzeszów, Wycieczka do Transylwanii Szczecin, Wycieczki Transylwania Toruń, Wycieczka Transylwania Warszawa, Wycieczka Transylwania Wrocław, Wycieczki Transylwania Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.