Trzy Stolice

/Trzy Stolice
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Trzy Stolice

2024-01-30T11:32:41+00:00
TERMIN POTWIERDZONY Cena: Od 2 190 PLN Ilość dni: 6 DNI Termin: 14 - 19 maja 2024

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka Trzy Stolice: Bratysława – Wiedeń – Budapeszt

1. DZIEŃ
Elbląg, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 7:00. Trasa przejazdu: Nowy Dwór Gdański, Malbork, Toruń, Łódź. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Bratysławy – zwiedzanie miasta. Zobaczymy Nowy Most – most nad Dunajem z charakterystycznym pylonem położonym na wysokości ponad 84 metrów zwanym „latającym spodkiem”. Stare Miasto – zwiedzimy gotycką Katedrę Św. Marcina miejsce koronacji królów węgierskich wraz z krypą, dzielnica żydowska, dalej zobaczymy fragment murów obronnych, wzgórze zamkowe z Zamkiem Bratysławskim z XIV – XV w. z którego roztacza się przepiękna panorama. Brama Michalska przez którą przejdziemy na staromiejski rynek. Rynek z fontanną, gdzie umieszczony został legendarny obrońca praw mieszczan – rycerz Roland, Stary Ratusz z wieżą, na której zamontowany jest kurant i o pełnych godzinach wygrywa melodie, Słowacki Teatr Narodowy. Zakwaterowanie w hotelu w Bratysławie, możliwość zrobienia zakupów w pobliskim centrum handlowym. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki / Wiedeń. Przejazd wzdłuż rzeki Dunaj, gdzie zobaczymy m.in. Budynki ONZ, charakterystyczną wyróżniającą się na tle miasta spalarnie pomalowaną przez Hunderwassera. Następnie Wzgórze Kahlenberg jedno z najbardziej ważnych miejsc dla Polaków wejście do kościoła Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego, podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego, czas wolny. Przejazd najbardziej znaną obwodnicą starego miasta RING o długości 5,2 km wzdłuż której znajdują się najważniejsze obiekty Wiednia. Na trasie przejazdu zobaczymy: Urania, Uniwersytet, park miejski z pomnikiem Straussa, liczne luksusowe hotele, Operę, pomnik Goethego, pomnik Mozarta w ogrodach Pałacu Zimowego Hofburg, muzeum Historii Sztuki, pomnik cesarzowej Marii Teresy, muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, kościół wotywny, dawne koszary wojskowe. Spacer zaczniemy na placu szwedzkim, z którego udamy się na piesze zwiedzanie ścisłego centrum miasta, gdzie zobaczymy: jedną z najstarszych kawiarni wiedeńskich, zwiedzimy przepiekaną cerkiew greckokatolicką z unikalnym ikonostasem, dom Mozarta, wejście na dziedziniec, gdzie zwiedzimy kościół św. Elżbiety siedziba zakonu Krzyżaków, najbardziej charakterystyczna sakralna  budowla Starego Miasta – Katedra Św. Szczepana. Czas wolny na tradycyjną kawę po wiedeńsku, tort zachera, wiedeńskie specjały. Dalsze zwiedzanie miasta, pomnik cesarza Józefa, przejście w stronę dużego kompleksu pałacowego – Hofburg, gdzie w stajniach „apartamentach” zobaczymy słynne konie lipiańskie, wspaniałe budowle, kościół Minorytów, przejście przez Volksgarten jednym z najpiękniejszych ogrodów różanych w centrum Wiednia z uroczym pomnikiem cesarzowej Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa, zwanej pieszczotliwie Sissi, zobaczmy świątynię Tezeusza, która jest repliką świątyni zbudowanej w starożytności w Grecji. Zobaczymy jedną z najładniejszych budowli Starego Miasta – Parlament, spacer zakończymy w cesarskich ogrodach podziwiając pomnik Mozarta. W drodze powrotnej zobaczymy Dom Hundertwassera – jedno z najsłynniejszych dzieł tego architekta. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wiedeń. Zwiedzimy przepiękny kompleks pałacowo – parkowy Schonbrunn, do którego wejdziemy. Najsłynniejsza letnia rezydencja Habsburgów: sale cesarskie i ogrody – fontanna Neptuna, Glorietta, ogród różany. Wyjazd do Budapesztu, przejazd na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. W trakcie spaceru zobaczymy Kościół Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Dalsze zwiedzanie Budapesztu – Peszt. Jest to część nizinna stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Obok zobaczymy Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli. Rejs statkiem po Dunaju. Podczas rejsu zobaczymy zupełnie inne miasto, piękne oświetlone mosty oraz zabytki, które z perspektywy rzeki robią ogromne wrażenie. Wyjazd w drogę powrotną.
6. DZIEŃ
Przejazd nocny do Polski. Przejazd do Częstochowy. Indywidualne, krótkie zwiedzane Jasnej Góry. Klasztor na Jasnej Górze to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokar, zakwaterowanie w hotelach 2/3* w pok. 2-os, wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (KL 20 000 € – w tym następstwa chorób przewlekłych, NNW 20 000 zł, bagaż 800 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu + rejs statkiem po Dunaju 50€ / os., dopłata do pok. 1-os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Budapeszt – Pixabay License https://pixabay.com/images/id-992509/


 


Wycieczka Trzy Stolice Białystok, Wycieczka Trzy Stolice Bydgoszcz, Wycieczka Trzy Stolice Elbląg, Wycieczka Trzy Stolice Gdańsk, Wycieczka Trzy Stolice Katowice, Wycieczka Trzy Stolice Kielce, Wycieczka Trzy Stolice Kraków, Wycieczka Trzy Stolice Lublin, Wycieczka Trzy Stolice Łódź, Wycieczka Trzy Stolice Olsztyn, Wycieczka Trzy Stolice Poznań, Wycieczka Trzy Stolice Rzeszów, Wycieczka Trzy Stolice Szczecin, Wycieczka Trzy Stolice Warszawa, Wycieczka Trzy Stolice Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.