Wycieczka w Bieszczady

/Wycieczka w Bieszczady
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka w Bieszczady

2023-02-02T15:24:19+00:00
Kategoria: Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 5 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka w Bieszczady – Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Zwiedzanie zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Następnie zwiedzimy niezwykle interesującą, największą w Polsce kolekcję pojazdów konnych oraz malowniczy park w stylu angielskim. Zakwaterowanie w Sanoku, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Królewskie Wolne Miasto Sanok, zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Budownictwa Ludowego – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. To ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku. Możliwość zamówienia warsztatów: jak zrobić chleb, bułki? Wspólna praca, wypiek i konsumpcja. Spacer po Starym Mieście: ławeczka dobrego wojaka Szwejka, rynek z ciekawą fontanną i najpiękniejszą budowlą jaką jest Stary Ratusz, odnowione kamienice z XVIII i XIX w. Dla chętnych smaki kuchni podkarpackiej – płatne dodatkowo: (proziaki, zalewajka, stolniki, hreczanyki, fuczki itd.). Dalej zwiedzanie Zamku Królewskiego – Muzeum Historyczne a nim m.in. zbrojownia i schron, Galeria Zdzisława Beksińskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów, urodził się i tworzył w Sanoku, sztuka cerkiewna XV-XIX wiek. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907 r., gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską. Przejazd do Soliny na rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Spacer drogą prowadzącą przez zaporę na drugą stronę. Zobaczymy zaporę w Solinie, która powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Następnie przejazd do Zapory w Myczkowcach. Zbiornik wodny jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Powrót do hotelu po stroje kąpielowe, następnie relaks na maksa w kompleksie basenów wewnętrznych, zewnętrznych, zjeżdżalnie itd. Obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Całodniowa wycieczka autokarowo – piesza w góry. Przejazd częścią Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej – cała trasa to 100 zakrętów i 1000 pięknych widoków. Droga została wybudowana przez wojsko w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wejście z Brzegów Górnych na Połoninę Wetlińską. Jest to jedna z najpopularniejszych tras w Bieszczadach. Odpoczynek przy schronisku. Widoki na połoninach zapierają dech w piersiach. (trasa łatwa, przejście w obie strony ok. 4/5h). Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przyjazd do Krasiczyna. Zwiedzanie obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową sale ekspozycyjne. Dalej Przemyśl. Spacer zaczniemy od pochyłego rynku, jednego z nielicznych tego typu w Europie z fontanną pomnikiem Niedźwiedzia, który jest symbolem miasta. Wejdziemy i zwiedzimy Przemyskie Podziemia. 1000-letni gród odkrywa swój podziemny świat. Na trasie spaceru zobaczymy liczne pomniki: Wojaka Szwejka, węgierskiego huzara i polskiego ułana wrzucającego list do skrzynki pocztowej z koniem, secesyjne kamienice, liczne obiekty sakralne. Ciekawe miasto, które było trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. Zwiedzimy Muzeum Twierdzy Przemyśl. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w obiekcie o standardzie 2/3* (własny węzeł sanitarny, TV, lodówka) w pok. 2-3 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu: Łańcut (zamek, stajnia, wozownia, park) + przewodnik muzealny 26 zł, Sanok: Muzeum Budownictwa Ludowego + przewodnik muzealny 20 zł, zamek Królewski + przewodnik muzealny 20 zł, Solina – rejs statkiem + przewodnik 15 zł, Krasiczyn zamek + przewodnik muzealny 17 zł, Przemyśl: trasa podziemna + przewodnik muzealny 5 zł, Muzeum Twierdzy + przewodnik muzealny 5 zł.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Przy wyborze osób z niepełnosprawnością w treści wpisać jaka jest np. intelektualna, osoby na wózku

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Możliwość zorganizowania wycieczki do Lwowa.

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
– przejazd nowo wybudowaną koleją gondolowa o dług. 1 600 m oraz wejście na wieżę widokową o wys. 50 m z bajeczną panoramą solińską,

– spływ trawami, rafting po rzece San,
– przejazd wąskotorową kolejką bieszczadzką,
– możliwość zorganizowania zabawy, ogniska,
– przejazd drezynami Uherce Mineralne,
– zwiedzanie Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.

Istnieje możliwość także spaceru po najpiękniejszych szlakach w Bieszczadach:
– Połonina Wetlińska – szlak żółty z Przełęczy Wyżnej,
– Połonina Caryńska – szlak czerwony z Brzegów Górnych,
– Tarnica – ścieżka „Orlik krzykliwy” z Wołosatego,
– Mała i Wielka Rawka – szlak zielony/żółty z Przełęczy Wyżniańskiej,
– Bukowe Berdo – szlak żółty z Mucznego.


Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Tarnica – fot. by jarekgrafik, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1002404/


 

 

 

 


Wycieczka w Bieszczady Białystok, Wycieczka w Bieszczady Bydgoszcz, Wycieczka w Bieszczady Elbląg, Wycieczka w Bieszczady Gdańsk, Wycieczka w Bieszczady Katowice, Wycieczka w Bieszczady Kielce, Wycieczka w Bieszczady Kraków, Wycieczka w Bieszczady Lublin, Wycieczka w Bieszczady Łódź, Wycieczka w Bieszczady Olsztyn, Wycieczka w Bieszczady Poznań, Wycieczka w Bieszczady Rzeszów, Wycieczka w Bieszczady Szczecin, Wycieczka w Bieszczady Warszawa, Wycieczka w Bieszczady Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.